fbpx
Projekty kursantów

Projekt kursantów: Petsy

Frontend jest świetny do rozpoczęcia swojej przygody z nauką programowania. Daje ogromne możliwości, jest wiele ofert pracy, a sama nauka jest bardzo satysfakcjonująca z uwagi na szybko widoczne efekty.

Każdy Bootcamp Frontend w infoShare Academy prowadzony jest w sposób warsztatowy, na którym uczestnicy starają się pisać jak najwięcej linijek kodu. Bootcamp kończy się projektem zaliczeniowym prezentowanym na zakończeniu kursu.

Login

Tym razem 5 osobowy zespół, w skład którego weszli: Emilia, Maria, Daniel, Joanna i Katarzyna stworzył aplikację Petsy. Pomysł na aplikację został zaczerpnięty ze znanej strony do rezerwacji wizyt w sektorze beaut: Booksy. Aplikacja Petsy umożliwia rezerwację wizyt dla naszych zwierzaków u weterynarza, groomera, behawiorysty czy w hotelu dla zwierząt. 

Skład zespołu

Strona główna

Po odpaleniu Petsy naszym oczom ukazuje się animowana sekcja hero ze zmieniającymi się zdjęciami oraz wyszukiwarką umożliwiającą szybkie dotarcie do dostępnych ofert. Pod wyszukiwarką znajduje się dostęp do najpopularniejszych kategorii, a poniżej znajduje się sekcja polecanych usług wraz z ocenami i liczbą opinii. W centralnej części strony znajduje się sekcja informacyjna, która objaśnia szczegółowo użytkownikowi, co może znaleźć na Petsy.  

Strona wyposażona jest także w sticky bar, który przykleja się do górnej krawędzi strony podczas scrollowania.

Funkcjonalności

Programiści zadbali o system logowania i zakładania nowego konta. Konto użytkownika jest niezbędne do składania rezerwacji w systemie. Programiści zadbali też o to, aby rejestracja była szybka i bezproblemowa. Do założenia konta wymagane są tylko email, hasło, nazwa użytkownika oraz miasto. 

petsy4.png

Użytkownicy korzystający z Petsy mają kilka opcji na dotarcie do interesującej ich oferty. Mogą wyszukiwać oferty po kategorii lub mieście. Na uwagę zwraca fakt, że wyszukiwarka działa bardzo płynne, a opóźnienie związane z zapytaniem do bazy jest właściwie niezauważalne, co świadczy o dobrze wykonanej pracy przez programistów.

Oferta w aplikacji Petsy ma sloty rezerwacyjne, które umożliwiają rezerwację wizyty na konkretną godzinę. Po wyczerpaniu się wolnych slotów aplikacja uniemożliwia dalsze rezerwacje. Do oferty istnieje także możliwość dodania usług wraz z cenami, analogicznie jak w portalu Booksy.

Strona oferty

Sama oferta umożliwia dodanie szeregu informacji mających za zadanie zachęcić do skorzystania z aplikacji. W samym sercu oferty jest header umożliwiający wgranie zdjęcia oraz krótki opis wraz z godzinami otwarcia i danymi kontaktowymi. 

petsy2.png

W dalszej części oferty znajdują się usługi wraz z cenami, które można zarezerwować oraz opinie klientów. Opinie klientów w przypadku serwisów tego typu stanowią jedną z ważniejszych funkcji, które decydują o skorzystaniu z oferty. Opinie można posegregować od najlepszej do najgorszej. 

Po kliknięciu przycisku rezerwacji ukazuje się kalendarz z wyborem daty. Po wybraniu mamy możliwość przejścia do panelu naszych rezerwacji gdzie znajduje się lista wszystkich rezerwacji.

W dalszej fazie rozwoju aplikacji zespół chciałby zwiększyć możliwości użytkownika poprzez znaczące rozbudowanie panelu.

petsy3.png

Aplikacja

Całość aplikacji powstało z wykorzystaniem biblioteki React. React jest obecnie najpopularniejszą biblioteką frontendową. Powstała jako open-source w firmie Facebook i to programiści tej firmy odpowiadają za rozwój biblioteki. React umożliwia szybkie tworzenie interfejsów użytkownika, a ogrom dostępnych bibliotek daje w zasadzie nieograniczone możliwości rozbudowy. Za backend aplikacji odpowiada Firebase, który stanowi świetne rozwiązanie dla takich projektów.

Prezentacja projektu

Bootcampy Front-end w infoShare Academy

Frontend to jeden z ciekawszych kierunków dla ludzi chcących wejść w branżę IT. JavaScript powstał jako język programowania używany przy tworzeniu stron WWW. Jednak już dawno temu przestał pełnić tę jedną rolę i posiada dużo więcej praktycznych zastosowań. W JavaScripcie można tworzyć również elementy back-endowe (NodeJS), a także aplikacje desktopowe (Electron) i mobilne (React Native).

Dla kogo? Dla wszystkich, którzy lubią szybko widzieć efekty swojej pracy. JavaScript to język łatwy do rozpoczęcia przygody z programowaniem – do startu w zasadzie wystarczy Ci notatnik i przeglądarka. To także jeden z najpopularniejszych języków na świecie – baza wiedzy w sieci jest ogromna, zdobycie materiałów na start nie jest żadnym problemem. Podobnie jest ze ścieżkami rozwoju i możliwościami na rynku pracy.

👉 Weekendowy i Dzienny Bootcamp Frontend (przebranżowienie)

Przeczytaj: Absolwenci ostatniego bootcampu front-end już mają pracę! >>

Co możesz robić po bootcampie? Poznaj historie naszych absolwentów!

👉 Elektronikę zamienił na programowanie – historia Jarosława Witowskiego

👉 Zamiast zarządzać finansami rozwija zagraniczną aplikację – historia Magdy Kłopotek

👉 Architektka wnętrz, która została programistką – historia Julii Łojek

👉 Od tancerza do programisty – historia Wiktora Jagiełło

Back to top button