Upskill

Kurs DevOps od podstaw – wieczorowy

Branża niecierpliwie szuka specjalistów DevOps. I bardzo dobrze im płaci! Masz już doświadczenie w IT, ale czujesz, że powoli pukasz w szklany sufit? Myślisz o zmianie aktualnego stanowiska? Pomożemy Ci zrobić ten krok! Zapisz się na kurs i zostań jednym z najwyżej cenionych ekspertów w IT. Najbardziej kompleksowy kurs na rynku – 160 godzin nauki, w tym aż 120 z trenerem na żywo!

AWS Cloud DevOps Docker Kubernetes
Zgłoś się na kurs Pobierz informator

Dowiedz się więcej o kursie

Nadchodząca edycja
calendar icon
Kurs DevOps od podstaw
12.12.2023 – 21.05.2024
Liczba godzin
130 h
Tryb
Wieczorowy
wtorki i soboty
Poziom
UPSKILL
Miejsce
Zdalnie na żywo

Dlaczego warto zostać DevOpsem?

Popularność DevOps

Przyspieszanie, usprawnianie i automatyzacja procesów to jedne z najważniejszych wyzwań, przed którymi stają firmy, bez względu na wielkość. Specjaliści DevOps, którzy tworzą synergię między wytwarzanym oprogramowaniem a systemami zarządzającymi, są dziś rozchwytywani.

DevOps to przyszłość

Zapotrzebowanie na specjalistów DevOps jest niezmiennie duże, a będzie jeszcze rosnąć ze względu na zwiększanie się liczby firm, które zdecydują się na wdrożenie tej praktyki do swoich struktur. To cenne umiejętności, otwierające nowe ścieżki kariery w IT.

Duże zarobki

DevOps to bardzo specyficzny i pożądany na rynku pracy zestaw umiejętności. Najlepsi DevOpsi mogą liczyć na zarobki porównywalne lub wyższe niż programiści. Co ważne – na rynku jest spory niedobór specjalistów.

Świat przenosi się do chmury

Coraz więcej firm przenosi swoją infrastrukturę do chmury, która pozwala na obniżenie kosztów środowisk IT przy równoczesnym zwiększeniu elastyczności i wydajności kluczowych procesów biznesowych. Ten proces będzie przyspieszał. Nieodzowne staje się więc wsparcie DevOps.

Automatyzacja i satysfakcja

Skupiasz się na pracy projektowej, twórczej, a maszynom zostawiasz powtarzalne, żmudne/nudne procesy, z którymi radzą sobie znakomicie i robią to bardzo szybko. Rosną nie tylko możliwości Twojego zespołu, ale też satysfakcja z pracy.

Ty wytwarzasz, budujesz i dostarczasz

Jesteś odpowiedzialny za wytwarzaną aplikację. Dostarczasz nie tylko kod, ale gotowe skrypty i rozwiązania umożliwiające jej zbudowanie, opublikowanie do repozytorium obrazów oraz wdrożenie na środowisko testowe lub produkcyjne.
arrow
arrow

Czego nauczysz się na kursie DevOps?

  • nauczysz się wirtualizacji
  • dowiesz się na czym polega konteneryzacja aplikacji w środowisku Docker
  • zarządzania systemem skonteneryzowanym z wykorzystaniem docker-compose
  • poznasz systemy CI/CD
  • dowiesz się czym jest Kubernetes
  • poznasz narzędzia DevOps
  • dowiesz się o monitoringu i alertingu w środowiskach rozproszonych
  • poznasz IaaC na przykładzie Terraform
  • nauczysz się jak automatyzować z wykorzystaniem Ansible
  • nauczysz się robić migrację do środowiska do chmury AWS
gray ornament circles ornament

Zobacz co mówią nasi absolwenci

quotes

Dużym plusem jest na pewno podejście do zajęć w formie warsztatów – faktycznie sporo czasu było poświęcone na zapoznanie się z pewnymi rozwiązaniami poprzez kod/konfigurację. W przypadku zadań samodzielnych trenerzy pozostawali do naszej dyspozycji, można było zwrócić się o pomoc, zweryfikować pomysł, dopytać.

Tomasz Kodzis opinion stars
quotes

Polecam Kurs DevOps z infoShare Academy – prawdziwe informatyczne mięso! Warto – Polecam, bo warto! Kurs konkretny oraz na wysokim poziomie – otrzymacie niezbędny wstęp, który w roli DevOpsa wykorzystacie na 100%.

Łukasz J opinion stars
quotes

Zdecydowanie mogę polecić kurs „DevOps od podstaw”. Od ogółu do szczegółu wraz z praktycznymi zastosowaniami każdej z najpopularniejszych technologii DevOps’owych.

Kamil Maciejewski opinion stars
arrow
arrow

Obejrzyj webinar z Markiem Godnym, współautorem programu kursu „DevOps od podstaw” i dowiedz się, dlaczego ta kultura organizacyjna jest tak popularna w świecie IT w ostatnich latach.

Firmy w których pracują nasi absolwenci

Przeszkoliliśmy 5 500+ osób

Sprawdź więcej opinii

Jak wyglądają zajęcia w Akademii?

Zajęcia w Akademii na Kursie DevOps odbywają się w specjalnym trybie dla pracujących. Jest krótki zjazd w tygodniu (wtorek) i dłuższy w sobotę. Na każdym zjeździe mają one podobną formę. Zajęcia odbywają się w formie warsztatowej, na którym uczestnicy nabywają nowe umiejętności. W ramach zajęć Hands-On uczestnicy będą mieli możliwość wykorzystania zdobytych kompetencji w praktyce. Zajęcia na kursie DevOps od podstaw odbywać się będą w specjalnym trybie dla pracujących we wtorki od 17:30 do 20:30 i soboty od 8:00 do 14:00.

Pobierz informator

Program kursu DevOps

Pobierz program DevOps

W programie znajdziesz listę modułów szkoleniowych, przez które przejdziesz podczas kursu DevOps w infoShare Academy. Program przygotowaliśmy razem z trenerami, którzy od lat pracują z bazami danych, więc spodziewaj się końskiej dawki praktyki. Jeśli Twoja grupa okaże się bardziej zaawansowana – dostosujemy program do Waszych potrzeb.

Pobierz program

Prework arrow down

Zadaniem preworku jest przygotowanie Cię do kursu oraz sprawienie, że wszyscy kursanci będą na podobnym poziomie. Prework jest bardzo ważny, aby komfortowo wejść w naukę o filozofii DevOps. Prework składa się z materiałów, które należy przerobić. Powinien Ci zająć ok. 10 godzin

Podstawy Linuxa arrow down

Moduł umożliwia wyrównanie wiedzy na temat systemu Linux, na podstawie Ubuntu Server. Właściwe zapoznanie się z systemem Linux jest niezbędne do swobodnej pracy w trakcie kursu. W trakcie zajęć zostaną wykonane podstawowe operacje, takie jak:

Protokół HTTP arrow down

Niegdyś prosty protokół tekstowy służący do prezentowania hipertekstu, obecnie jeden z najpopularniejszych wyborów przy tworzenie API aplikacyjnego i podstawa światowej sieci Internet. Na naszych zajęciach kursanci poznają strukturę protokołu HTTP, historię jego rozwoju oraz praktyczne zastosowania.

Wstęp do wirtualizacji arrow down

Zapoznanie się z różnymi poziomami wirtualizacji. W trakcie zajęć stworzone zostaną reużywalne środowiska z wykorzystaniem narzędzia Vagrant. Umożliwi to zunifikowanie środowisk wśród kursantów i odizolowanie wzajemnego wpływu, implementowanych w ramach poszczególnych modułów, rozwiązań

Konteneryzacja aplikacji w środowisku Docker arrow down

Poznanie podstaw Dockera, najpopularniejszego rozwiązania do konteneryzacji i dostarczania aplikacji. W trakcie zajęć uczestnik zostanie przeprowadzony przez cały proces opracowywania obrazów dockerowych, ich budowania, dostarczania na serwery docelowe oraz uruchamiania. Omówione i zaprezentowane zostaną najważniejsze terminy, komendy i konfigurację środowiska.

Zarządzanie systemem skonteneryzowanym z wykorzystaniem docker-compose arrow down

Rozwinięcie poprzedniego modułu o zarządzanie wieloma usługami jednocześnie za pomocą docker-compose. Dzięki temu modułowi uczestnik będzie miał możliwość tworzenia samo-dokumentujących konfiguracji serwisów, a także grupowego zarządzania aplikacjami.

Architektura i narzędzia w systemach mikroserwisowych arrow down

Poznanie oraz nabycie umiejętności tworzenia nowoczesnych i skalowalnych architektur aplikacji w oparciu o popularne narzędzia, tj Redis, RabbitMQ, Kafka i Memcached. Poznanie zasad tworzenia mikroserwisów oraz metodyki dystrybucji i wymiany danych w środowiskach rozproszonych, w oparciu o webhooki, systemu kolejkowania i metody API.

Automatyzacja z wykorzystaniem Ansible arrow down

Automatyzacja procesu konfiguracji hostów na przykładzie Ansible. Umiejętność przygotowywania playbooków i ról, umożliwiających grupowanie zadań, zmiennych oraz zarządzanych hostów.

IaaC na przykładzie Terraform arrow down

Tworzenie infrastruktury na przykładzie Terraform. Praca ze skryptami Terraform, walidacja, uruchamianie i dostosowywanie do własnych potrzeb.

Kubernetes – one, to rule them all arrow down

Orkiestracja aplikacji w środowisku Kubernetes bazując na rozwiązaniach wirtualnych typu kind oraz stworzonych w trakcie zajęć klastrach fizycznych. Omówienie podstawowych obiektów Kubernetesa, nauka obsługi narzędzia kubectl oraz plików kustomization, zarządzanie konfiguracją i secretami. Migracja serwisów z docker-compose, czytanie logów podów, sprawdzanie stanu poszczególnych obiektów oraz wykonywanie innych czynności administracyjno-użytkowych.

Systemy CI/CD arrow down

Nauka dobrych praktyk związanych z Continuous Integration, Continuous Delivery i Continuous Deployment w oparciu o najbardziej popularne systemy, jak Jenkins oraz Gitlab. W ramach modułu przedstawione zostaną konfiguracje, pozwalające na budowanie, dostarczanie i wdrażanie różnych typów aplikacji. Poznane zostaną metodyki wdrażania usług na serwery docelowe oraz umiejętności wydzielania środowiska produkcyjnego od testowego.

Monitoring i alerting w środowiskach rozproszonych arrow down

Podstawy narzędzi do monitoringu na przykładzie Prometheusa, node exportera, Grafany i stacku ELK/EFK. Umiejętność dostosowywania konfiguracji do własnych potrzeb oraz przygotowywania dashboardów. Generowanie i analiza alertów.

Chmura AWS arrow down

Poznanie podstawowych usług AWS, tj EC2, S3, CodeCommit, CodePipeline, API Gateway i EKS. Uruchomienie produkcyjne aplikacji w chmurze AWS. Przygotowanie systemu CI/CD wdrażającego usługę na EC2.

Liczba godzin na kursie DevOps

Zajęcia na kursie odbywają się we wtorki od 17:30 do 20:30 i soboty od 8:00 do 14:00.
10 h

Prework

120 h

Warsztaty z trenerem

30 h

Praca w domu

Co otrzymasz w ramach kursu DevOps?

  • nauka pod opieką doświadczonego trenera-praktyka
  • ceniony na rynku certyfikat infoShare Academy
  • dostęp do nagrań z kursu – 2 tygodnie
  • nauka technologii dostosowanych do wymagań rynku pracy
  • zamknięta grupa dyskusyjna
  • prework – pakiet materiałów przygotowujących do kursu
  • symulacja środowiska pracy w branży IT
  • wszystkie aktualne narzędzia i dobre praktyki
  • materiały doszkalające od trenerów
  • zadania domowe i konsultacje przy ich rozwiązywaniu
  • nauka praktycznych narzędzi warsztatowych
  • test końcowy

Narzędzia i technologie których nauczysz się na kursie DevOps

gray ornament

Kurs DevOps od podstaw

Zgłoś się na następną edycję

Edycja 11

Kurs DevOps od podstaw

Tryb
Wieczorowy
Data
12.12.2023 – 21.05.2024
Miejsce
Zdalnie na żywo
Dni zajęć
wtorki i soboty
Cena

8 900 zł

rata PayU nawet od 235,85 zł miesięcznie
Edycja 10

Kurs DevOps od podstaw

Tryb
Wieczorowy
Data
5.09.2023 – 13.02.2024
Miejsce
Zdalnie na żywo
Dni zajęć
wtorki i soboty
Cena

8 900 zł

rata PayU nawet od 235,85 zł miesięcznie
Edycja 9

Kurs DevOps od podstaw

Tryb
Wieczorowy
Data
20.06.2023 – 21.11.2023
Miejsce
Zdalnie na żywo
Dni zajęć
wtorki i soboty
Cena

8 900 zł

rata PayU nawet od 235,85 zł miesięcznie

Jak sfinansować kurs DevOps?

Raty PayU

Rozłóż płatność za kurs na raty PayU. Cała procedura składania wniosku jest bardzo prosta, a decyzję otrzymasz już w kilkanaście minut – bez wychodzenia z domu! Możesz rozłożyć płatność nawet na 15 rat 0%, albo do 50 rat nisko oprocentowanych. Zapisz się na kurs, skontaktujemy się z Tobą i ustalimy wszystkie szczegóły.

Dofinansowanie z Bazy Usług Rozwojowych

Możesz otrzymać nawet do 80% dofinansowania w BUR na realizację dowolnego kursu zdalnego z naszej oferty. Z tego rodzaju wsparcia mogą skorzystać: mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa (oraz ich pracownicy).

Nieoprocentowane pożyczki OPEN/Inwestuj w rozwój

Nieoprocentowana pożyczka na szkolenie, którą spłacisz bez odsetek. Dzięki niej możesz sfinansować do 100% kosztów kursu. Przy sprawnym i terminowym spłacaniu rat pożyczki projekt może umorzyć zapłatę nawet 25% całej kwoty. Formalności mogą zająć nawet kilka tygodni, dlatego najpierw skontaktuj się z nami w celu rezerwacji miejsca na kurs.

Najczęściej zadawane pytania na temat kursu DevOps

Jak zapisać się na kurs? arrow down

Aby zapisać się na kurs możesz wypełnić formularz, wysłać maila bezpośrednio do opiekunki, napisać do nas na czacie lub zadzwonić. W przypadku zgłoszenia się przez formularz otrzymasz od razu maila z testem wstępnym. Wypełnienie testu nie jest zobowiązujące, gwarancją miejsca na kursie jest podpisanie umowy.

W jakich godzinach odbywają się zajęcia? arrow down

Zajęcia na kursie odbywają się we wtorki od 17:30 do 20:30 i soboty od 8:00 do 14:00.

Jak przygotować się do kursu? arrow down

Obowiązkowym punktem rozpoczęcia kursu jest przerobienie preworku – są to materiały do samodzielnej nauki. Otrzymasz od nas wszystkie niezbędne materiały, linki oraz instrukcje, jak krok po kroku zainstalować programy i narzędzia, z których będziesz korzystać w trakcie kursu. Przykładając się do jego wykonania, zapewniasz sobie i reszcie grupy sprawny start w kursie i możliwość bezproblemowego rozpoczęcia nauki i pracy nad projektem. Z drugiej strony, w przypadku naszych kursów – bardzo intensywnych i napakowanych wiedzą, zlekceważenie preworku może skutkować późniejszym nawarstwieniem się zaległości, które będzie niezwykle trudno nadrobić w trakcie kursu.

Czym kurs różni się od studiów? arrow down

Główną przewagą kursu nad studiami jest warsztatowa forma zajęć – wiedzę zdobytą na zajęciach teoretycznych kursanci wykorzystują od razu na zajęciach praktycznych. Zarówno zajęcia teoretyczne, jak i warsztaty prowadzą doświadczeni trenerzy – praktycy. W Akademii dbamy o to, aby program kursu był dopasowany do aktualnej sytuacji na rynku pracy. Kursy są krótsze niż studia, co z jednej strony wiąże się większym natężeniem zajęć i dostarczanej wiedzy, a z drugiej sprawia, że szybciej możesz się przebranżowić i rozpocząć pracę w IT. Na koniec – na kursach panuje bardzo dobra atmosfera, kursanci wspierają się wzajemnie i są w stałym kontakcie ze sobą i z trenerami na komunikatorze wewnętrznym w czasie trwania zajęć.

Dlaczego Wy, a nie konkurencja? arrow down

Kursy w Akademii prowadzą trenerzy – praktycy, najlepsi specjaliści w swoich dziedzinach. Dlatego kiedy napotkasz problem, zawsze w czasie trwania zajęć, możesz poprosić trenera o pomoc. Na kursach symulujemy środowisko pracy, przygotowujemy też projekty zgodnie z obowiązującymi w branży trendami, tak żeby jak najlepiej przygotować Cię do nowej roli.

Czy otrzymam certyfikat? arrow down

Oczywiście, po zaliczeniu kursu otrzymasz od nas ceniony na rynku certyfikat infoShare Academy z wyszczególnioną liczbą godzin szkoleniowych z trenerem oraz podpisami CEO infoShare Academy i Twojego trenera prowadzącego. Certyfikat udostępniamy w formacie PDF, dzięki czemu będziesz mógł łatwo podzielić się szerzej zdobytymi kwalifikacjami na LinkedIn i z potencjalnymi przyszłymi pracodawcami lub klientami.
violet ornament circles ornament

Zgłoś się na kurs / poproś o kontakt

Po otrzymaniu zgłoszenia skontaktuje się z Tobą nasz Zespół Organizacji Szkoleń, aby przedstawić proces i przebieg rekrutacji.

Agnieszka Frąckiewicz

Starsza specjalistka ds. organizacji szkoleń (+48) 530 100 686