Blog

Jak pracuje polski programista? Z pasją i zadowoleniem. Wyniki Stack Overflow Annual Developer Survey

14.10.2019

Artykuł

Dane z badania przeprowadzonego przez Stack Overflow* nie pozostawiają wątpliwości – polscy programiści to osoby pracujące z pasją. Znakomita większość wskazała pisanie kodu jako swoje hobby. Co ciekawe, 72% respondentów – profesjonalistów IT – deklaruje, że pierwszą linijkę kodu napisało przed 16 r.ż. Czym jeszcze charakteryzuje się polski świat developmentu? Danym z 2019 roku przyjrzał się Infoshare, organizator Future3, największych Technologicznych Targów Pracy na Pomorzu.

Czym się zajmuje i jakie umiejętności powinien posiadać UX Designer?

08.10.2019

Wywiad

Chciałbyś zająć się User Experience? Jeśli zastanawiasz się nad przebranżowieniem na UX Designera, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie! Sprawdź, dlaczego warto zainteresować się tą branżą, jakie są ścieżki rozwoju w UX, a także jakie umiejętności przydają się w pracy w tej branży!

Dlaczego zwinność?

01.10.2019

Artykuł

Zwinność i Scrum, choć wymagają zmiany naszych przyzwyczajeń, znacząco zmniejszają ryzyko niepowodzenia projektów, przez co zdobywają coraz większą popularność nie tylko w świecie IT. Warto się zastanowić, jak wiele przykładów bycia agile jesteś w stanie znaleźć wokół siebie.

Na co trzeba być przygotowanym podczas poszukiwania pracy w branży IT?

25.09.2019

Wywiad

Rozpoczynając poszukiwania pierwszej pracy w IT, trzeba przede wszystkim pamiętać o tym, że proces rekrutacyjny w tym sektorze różni się od rekrutacji w innych branżach.

5 blogów, które powinien czytać początkujący Java Developer

18.09.2019

Artykuł

Blogi, fora, dokumentacje, prasa specjalistyczna to źródła naszej, programistycznej wiedzy. Bez nich trudno jest wyobrazić sobie pracę programisty. Wskazuję poniżej te miejsca spośród wielu, które definitywnie warto odwiedzać – im częściej, tym lepiej.

Kim jest początkujący deweloper i jak pozyskuje swoją wiedzę?

Dlaczego nie każdy może zostać programistą?

10.09.2019

Wywiad

Czy programowanie jest dla każdego? Jakie cechy powinien mieć programista i jak wybrać dla siebie odpowiedni kierunek rozwoju w IT? Co zrobić, aby szybko i efektywnie się uczyć i dostać pierwszą pracę w branży informatycznej? Czy znajomość angielskiego w IT to obowiązek czy tylko cenny dodatek? – takie pytania z pewnością zadaje sobie niejedna osoba, która właśnie zastanawia się nad rozpoczęciem swojej przygody z programowaniem. Postanowiliśmy zebrać wszystkie najczęstsze dylematy związane z nauką, rekrutacją i pracą w IT i odpowiedzieć na nie w poniższym artykule.

Rekrutacja juniorów w branży IT (część 2)

03.09.2019

Wywiad

Jak wygląda proces rekrutacyjny w branży IT? Ile jest etapów? Czy dostanę zadanie rekrutacyjne? To kilka z głównych pytań jakie zadają sobie osoby zainteresowane rozpoczęciem kariery jako programiści. Na podstawie współpracy z wieloma firmami z branży IT wiemy, że przebieg procesu może wyglądać różnie w poszczególnych firmach. Razem z rekruterami GetResponse, EPAM oraz Develocraft chcemy pokazać jak to wygląda w ich organizacjach.

Jak rozpocząć naukę SQL?

14.08.2019

Wywiad

SQL to język zapytań, który zapewnia komunikację między użytkownikiem lub aplikacją, a relacyjną bazą danych. Za pomocą SQLa możemy nie tylko pobierać dane, ale także je wstawiać i modyfikować oraz tworzyć i modyfikować bazy danych.

Jak zostać UX Designerem?

31.07.2019

Artykuł

“Jak zacząć w branży UX?” “Od czego mam zacząć?” i “Jak zostać UX’em?” 

Te pytania najczęściej słyszę z ust studentów i znajomych. W ostatnim czasie jest ich zdecydowanie więcej. Kilka lat temu, kiedy zaczynałam, to ja zadawałam je moim wykładowcom. Właściwie nic dziwnego, bo odpowiedź nie jest taka prosta. Nie ma jednej drogi, jedynego skutecznego przepisu na to jak wejść do branży. Tu idealnie zastosowanie znajduje słynne UX’owe powiedzenie “to zależy”. 

Rekrutacja juniorów w branży IT – czego możesz się spodziewać? (część 1)

30.07.2019

Wywiad

Dla osób, które dopiero wchodzą do branży IT proces rekrutacyjny może być zaskoczeniem. Trzeba być przygotowanym na to, że rzadko kiedy kończy się on na jednym spotkaniu.

Postanowiliśmy spytać rekruterów z firm partnerskich, w których pracują absolwenci infoShare Academy, co jest dla nich ważne podczas rekrutacji, na co zwracają uwagę i jak wdrażają juniora do pracy. Zobaczcie, jak wygląda proces rekrutacyjny w Trojmiasto.pl, Blue Media oraz DeSmart.