Blog

Dlaczego warto uczyć dzieci programowania? [video]

17.08.2018

Artykuł

Nowe technologie i systemy informatyczne są już stałymi elementami naszej codzienności. Warto myśleć o tym, aby kolejne pokolenia stawały się jak najwcześniej ich świadomymi i kompetentnymi użytkownikami.

Mateusz Koman i Maria Sienkiewicz – nauczyciele programowania dla dzieci – opowiadają w webinarze o tym, dlaczego warto uczyć dzieci programowania oraz jak owa nauka przebiega. Nauka programowania dla dzieci, wbrew pozorom, nie ma na celu produkowania kolejnych pokoleń programistów, którzy zasilą zespoły koderów. Jest to przede wszystkim nauka analitycznego myślenia.

Ile zarabiają programiści?

23.07.2018

Artykuł

Branża IT kojarzy się z rynkiem pracownika, atrakcyjnymi benefitami, a przede wszystkim z wysokimi zarobkami. Widełki płacowe w ogłoszeniach na stanowiska developerskie robią wrażenie, jednak jak to wygląda w przypadku osób, które dopiero wkraczają na rynek pracy? Sprawdź, jak kształtują się zarobki programistów w zależności od lat doświadczenia oraz która specjalność jest najlepiej płatna.

Jak napisać aplikację w JavaScript w 30 minut [video]

19.06.2018

Artykuł

Jako cel obraliśmy sobie napisanie mini aplikacji, czyli live chatu. Co ma być w nim live? Ma się sam odświeżać w momencie, kiedy jakikolwiek użytkownik doda nową wiadomość, aby nie trzeba było odświeżać całej strony.

PHP – nie taki diabeł straszny jak go malują

06.12.2017

Artykuł

W środowisku wciąż funkcjonuje stereotyp, że wybór PHP do tworzenia nowych projektów to zły pomysł. Według mnie opiera się to głównie na niewiedzy lub informacji sprzed lat na temat możliwości tego języka. Wszak każdy język jest tak dobry jak programista, który go używa. I to jest właśnie clue… ale od początku.

8 sposobów na skuteczną naukę języka angielskiego

05.12.2017

Artykuł

Czy pamiętasz swojego ulubionego nauczyciela? Na jakim etapie swojej edukacji go poznałeś? Co w nim Cię zainspirowało? Czy sądzisz, że jego techniki możesz odtworzyć sam? Ja wciąż pamiętam swojego nauczyciela, który łączył podejścia business & fun. W przystępny sposób dostałam wtedy niezły pakiet przejrzyście zaprezentowanej, konkretnej wiedzy.

Myślę, że takie połączenie sprawia, że chętniej zasiadamy do nauki. Chcę Ci dziś przybliżyć kilka metod i sposobów, jak uczyć się właśnie w tym nurcie. Jak pracować nad komunikacją w języku angielskim, a przy tym nieźle się ubawić? Zapraszam do lektury – przejdziemy od tych bardziej standardowych do nietypowych sposobów. Na końcu zamieszczę matrycę porównującą omawiane metody dla pokazania „what’s in it for me”?

6 sposobów na skuteczne szukanie pracy w IT

31.10.2017

Artykuł

W życiu nic nie będzie Ci dane. Ta stara jak świat prawda powtarzana przez naszych rodziców ma swoje, jakże prawdziwe, odzwierciedlenie w procesie poszukiwania pierwszej pracy w IT. W sumie, dotyczy to każdej branży, nie tylko IT, jednak z racji mojego zawodu, poniższy tekst kierowany jest w pierwszej kolejności do przyszłych programistów. Tak, wchodzicie do branży, która jest rynkiem pracownika, ale nie oznacza to, że nie musicie nic robić, a praca sama do Was przyjdzie. To jest utopia. Chciałbym w poniższym tekście rozprawić się z tym przekonaniem, dając kilka wskazówek, jak skutecznie szukać pierwszej pracy jako programista.

Najbardziej przydatne skróty klawiszowe UBUNTU

16.10.2017

Artykuł

W lipcu przygotowaliśmy dla Was najbardziej przydatne, naszym zdaniem, skróty klawiszowe Windowsa 10. Wykazaliście spore zainteresowanie i poprosiliście o alternatywne zestawienie dla Ubuntu. Mówisz, masz.

Fintech, czyli jak technologia wspiera sektory bankowy, inwestycyjny, a także kryptowalutę bitcoin

10.10.2017

Artykuł

Z FinTechami styczność miał każdy z nas, w zasadzie korzystamy z nich na co dzień, często nie zdając sobie z tego sprawy. Co to zatem jest FinTech i jaki wpływ ma na Twoje życie?

Wywiad: Czy nauka programowania może pomóc otworzyć się na nowe rynki i zaoszczędzić czas?

25.09.2017

Wywiad

Dla Jakuba Kłosa i Marka Kołodziejczyka własny biznes stał się sposobem na niezależność. Chociaż wcześniej nie byli związani z branżą IT, to nauka programowania pomogła im usprawnić pracę ich firmy (www.jestemgit.pl,www.gitwakacje.pl), a także otworzyła ją na nowe rynki. (…) automatyzowaliśmy rzeczy, które musieliśmy kiedyś codziennie robić sami – przyznaje Marek. – Stworzyliśmy narzędzia, które stały się darmowymi pracownikami. Oczywiście w takiej sytuacji moglibyśmy inaczej spożytkować ten czas, dużo więcej pracować, dzięki czemu wszystko nabrałoby jeszcze większego pędu, ale uważamy, że nie do końca to jest celem samym w sobie. Trzeba szanować siebie i swoje życie, realizować marzenia.

Marek i Jakub opowiedzieli o swoich początkach z programowaniem, o tym jak pogodzili prowadzenie własnej firmy z udziałem w kursie Akademii, o zaangażowaniu w nowe przedsięwzięcie, jakim jest agencja interaktywna eBorn oraz o tym, dlaczego tak ważne w życiu są zmiany i podejmowanie nowych wyzwań.

Najpopularniejsze błędy w CV popełniane przez programistów

28.08.2017

Artykuł

Wiedza, doświadczenie i umiejętności nie zawsze stanowią wystarczający oręż w boju o posadę w sektorze IT. Programiści – zwłaszcza ci świeżo upieczeni – niezwykle często bagatelizują kwestię dobrze napisanego CV. Należy pamiętać, że to w dużej mierze od niego zależy wywołanie zainteresowania rekrutera i dalsza zawodowa kariera.

W tekście pokazujemy najpopularniejsze błędy w CV popełniane przez programistów.