Blog

Wielki Test Wiedzy o Pythonie cz. II

17.01.2020

Artykuł

W tym języku możesz: automatyzować testy, tworzyć aplikacje webowe, czy wreszcie korzystać z przebogatych możliwości wykorzystania bibliotek do Machine Learningu i Deep Learningu (Data Science). Znasz Pythona? Programujesz na co dzień w tym języku? Pora sprawdzić swoje umiejętności.

10 powodów, dla których warto zdecydować się na naukę Javy

09.01.2020

Artykuł

Chciałbyś rozpocząć swoją przygodę z programowaniem i zastanawiasz się nad wyborem Javy? Zapytaliśmy naszych trenerów, co wyróżnia ten język i dlaczego warto zdecydować się właśnie na niego. Sprawdźcie, jakie są ich zdaniem najważniejsze cechy Javy i co sprawia, że jest ona taka wyjątkowa.

Od zajawkowicza do Front-end Developera. Poznaj historię Oskara – naszego absolwenta

23.12.2019

Wywiad

Masz zakusy na pracę w branży IT? Próbujesz samodzielnie uczyć się programowania? Zastanawiasz się co czeka Cię podczas poszukiwania pierwszej pracy? Oskar Feliński odpowiedział na kilka szczegółowych pytań na temat własnych początków w branży. Mogą okazać się pomocne również dla Ciebie.

O co chodzi z gumową kaczuszką – do czego wykorzystują ją programiści?

18.12.2019

Artykuł

Gumowa kaczka jaka jest każdy widzi. Samo jej przeznaczenie też pewnie nigdy nie budziło w Was wątpliwości, ale już zestawienie jej z pracą programisty dla większości może wydawać się dość dziwne. I słusznie, bo my programiści to dziwni ludzie. No dobra, żeby nikogo nie obrazić, jesteśmy specyficzni.

Oczekiwania początkujących programistów vs rzeczywistość na rynku pracy IT

10.12.2019

Artykuł

Rynek IT od lat kusi wysokimi zarobkami i szeregiem benefitów oferowanych pracownikom. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się spróbować swoich sił w branży informatycznej, a także powstaje coraz więcej miejsc umożliwiających szybką i efektywną naukę programowania.

Co pod choinkę? 26 pomysłów na najlepszy prezent świąteczny dla programisty.

04.12.2019

Artykuł

Przygotowaliśmy dla Ciebie listę 26 pomysłów na najlepszy prezent świąteczny dla programisty lub technologicznego geeka. Trzymasz takiego pod swoim dachem? Świetnie się składa.

UX to nie UI?

29.11.2019

Artykuł

Dawniej, gdy słyszałem słowo projektant, istniało duże prawdopodobieństwo, że ktoś mówił o osobach zajmujących się grafiką komputerową lub stronami www. Ale w ostatnich czasach nastąpiło rozmnożenie stanowisk z tym tytułem. Mamy projektantów doświadczeń użytkowników (UX), projektantów usług (SD), projektantów architektury informacji (IA), projektantów interakcji (IxD) oraz projektantów interfejsów (UI). W przyszłości lista się jeszcze wydłuży.

Z branży budowlanej do IT. Poznaj historię absolwenta infoShare Academy

21.11.2019

Wywiad

Twoja dotychczasowa praca nie sprawia Ci satysfakcji i zastanawiasz się nad przebranżowieniem? Poznaj historię Kamila Richerta z Gdańska – niegdyś naszego absolwenta, a obecnie trenera, który mimo ukończonych studiów w innej dziedzinie, postanowił zostać programistą!

Wielki Test Wiedzy o Pythonie cz. I

06.11.2019

Artykuł

Python to najbardziej pożądany zdobywający coraz większą popularność (wg raportu Stack Overflow) język programowania. Uznawany jest za przystępny do nauki i uniwersalny.

Znasz podstawy Pythona? A może pracujesz w tym języku programowania na co dzień? Sprawdź lub odśwież swoją wiedzę razem z naszym trenerem, Mikołajem Lewandowskim.

Marzysz o pracy branży IT? Odwiedź nowy serwis dedykowany początkującym programistom!

29.10.2019

Artykuł

Jeśli chciałbyś rozpocząć swoją przygodę z programowaniem, portal No Fluff Jobs przygotował coś specjalnie dla Ciebie! “Juniors. Początki w IT bez ściemy” to nowy serwis, w którym znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, aby rozpocząć pierwszą pracę w branży informatycznej!