Blog

Co pod choinkę? 26 pomysłów na najlepszy prezent świąteczny dla programisty.

04.12.2019

Artykuł

Przygotowaliśmy dla Ciebie listę 26 pomysłów na najlepszy prezent świąteczny dla programisty lub technologicznego geeka. Trzymasz takiego pod swoim dachem? Świetnie się składa.

UX to nie UI?

29.11.2019

Artykuł

Dawniej, gdy słyszałem słowo projektant, istniało duże prawdopodobieństwo, że ktoś mówił o osobach zajmujących się grafiką komputerową lub stronami www. Ale w ostatnich czasach nastąpiło rozmnożenie stanowisk z tym tytułem. Mamy projektantów doświadczeń użytkowników (UX), projektantów usług (SD), projektantów architektury informacji (IA), projektantów interakcji (IxD) oraz projektantów interfejsów (UI). W przyszłości lista się jeszcze wydłuży.

Z branży budowlanej do IT. Poznaj historię absolwenta infoShare Academy

21.11.2019

Wywiad

Twoja dotychczasowa praca nie sprawia Ci satysfakcji i zastanawiasz się nad przebranżowieniem? Poznaj historię Kamila Richerta z Gdańska – niegdyś naszego absolwenta, a obecnie trenera, który mimo ukończonych studiów w innej dziedzinie, postanowił zostać programistą!

Marzysz o pracy branży IT? Odwiedź nowy serwis dedykowany początkującym programistom!

29.10.2019

Artykuł

Jeśli chciałbyś rozpocząć swoją przygodę z programowaniem, portal No Fluff Jobs przygotował coś specjalnie dla Ciebie! “Juniors. Początki w IT bez ściemy” to nowy serwis, w którym znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, aby rozpocząć pierwszą pracę w branży informatycznej!

Audyt UX sklepu internetowego w 5 krokach

21.10.2019

Artykuł

Bez wątpienia, UX to jeden z filarów sukcesu sklepu internetowego. Bez intuicyjnej, dobrze zaprojektowanej strony WWW nawet najlepsza obsługa i najładniejsze zdjęcia produktu nie wystarczą, by sklep przynosił coraz większe przychody. Wykonywane przez nas audyty sklepów internetowych często wskazują, że świetny wygląd sklepu nie zawsze idzie w parze z użytecznością i wygodą serwisu. Dlatego postanowiliśmy opisać istotne z naszego punktu widzenia elementy, na które warto zwrócić uwagę, projektując sklep internetowy.

Jak pracuje polski programista? Z pasją i zadowoleniem. Wyniki Stack Overflow Annual Developer Survey

14.10.2019

Artykuł

Dane z badania przeprowadzonego przez Stack Overflow* nie pozostawiają wątpliwości – polscy programiści to osoby pracujące z pasją. Znakomita większość wskazała pisanie kodu jako swoje hobby. Co ciekawe, 72% respondentów – profesjonalistów IT – deklaruje, że pierwszą linijkę kodu napisało przed 16 r.ż. Czym jeszcze charakteryzuje się polski świat developmentu? Danym z 2019 roku przyjrzał się Infoshare, organizator Future3, największych Technologicznych Targów Pracy na Pomorzu.

Czym się zajmuje i jakie umiejętności powinien posiadać UX Designer?

08.10.2019

Wywiad

Chciałbyś zająć się User Experience? Jeśli zastanawiasz się nad przebranżowieniem na UX Designera, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie! Sprawdź, dlaczego warto zainteresować się tą branżą, jakie są ścieżki rozwoju w UX, a także jakie umiejętności przydają się w pracy w tej branży!

Dlaczego zwinność?

01.10.2019

Artykuł

Zwinność i Scrum, choć wymagają zmiany naszych przyzwyczajeń, znacząco zmniejszają ryzyko niepowodzenia projektów, przez co zdobywają coraz większą popularność nie tylko w świecie IT. Warto się zastanowić, jak wiele przykładów bycia agile jesteś w stanie znaleźć wokół siebie.

Na co trzeba być przygotowanym podczas poszukiwania pracy w branży IT?

25.09.2019

Wywiad

Rozpoczynając poszukiwania pierwszej pracy w IT, trzeba przede wszystkim pamiętać o tym, że proces rekrutacyjny w tym sektorze różni się od rekrutacji w innych branżach.

5 blogów, które powinien czytać początkujący Java Developer

18.09.2019

Artykuł

Blogi, fora, dokumentacje, prasa specjalistyczna to źródła naszej, programistycznej wiedzy. Bez nich trudno jest wyobrazić sobie pracę programisty. Wskazuję poniżej te miejsca spośród wielu, które definitywnie warto odwiedzać – im częściej, tym lepiej.

Kim jest początkujący deweloper i jak pozyskuje swoją wiedzę?