fbpx
ArtykułFront-endJavaScriptKariera w ITPoczątki programowaniaWywiadyZarobki

IT Stacja Rekrutacja. W pracy w SolveQ liczy się komunikacja i humor

Chcesz pracować w software house? A może lepiej w software home? SolveQ ciągle szuka specjalistów i to niekoniecznie z komercyjnym doświadczeniem. Stawiają na kompetencje miękkie, chęć rozwoju, a do tego dorzucają potężny pakiet benefitów! I o tym jest kolejny odcinek z cyklu IT Stacja Rekrutacja.

SolveQ to butikowy software house, który koncentruje się na wysokiej jakości partnerstwie z klientami i na dostarczaniu najwyższej klasy niestandardowych rozwiązań programowych dla ich potrzeb biznesowych, bez całego stresu i frustracji. Najważniejsze technologie, w których się poruszają to m.in. React, Node JS, JavaScript i TypeScript.

Pracują w pięknym domu tuż przy Klifie Redłowskim w Gdyni, ale spokojnie – praca zdalna to u nich codzienność.

Rozmawiamy z teamem SolveQ: Agnieszką Szutkowską i dr. Robertem Nowakiem, którzy ludzi i HR mają w małym palcu! Zanim oddamy im głos, sprawdzimy, co w ich nadmorskim biurze piszczy:

A jak rekrutują?

infoShare Academy: Co trzeba mieć, żeby dostać pracę w SolveQ?

SolveQ: Jesteśmy dosyć sprecyzowanym software housem, więc jeżeli ktokolwiek interesuje się tematyką IoT, łączeniem sprzętu z aplikacjami webowymi czy mobilnymi, to zapraszamy. Jeżeli tym bardziej lubi JavaScript, TypeScript, Node, React i React Native, to jeszcze lepiej!

iSA: Co na wejściu Junior musi umieć, żeby dostać się do Waszej firmy?

S: Na pewno musi się sprzedać. Jesteśmy outsourcingiem, więc trzeba być na tyle komunikatywnym, by móc współpracować z klientem. Pracujemy w tzw. modelu teamleasingowym, więc budujemy zespoły dla klientów.

iSA: Ok, załóżmy, że absolwent bootcampu Frontend chciałby do Was aplikować. Możecie zdradzić trochę informacji kuluarowych, jak przygotować się do rekrutacji w SolveQ?

S: Przede wszystkim dobrze przygotować CV – wyszczególnić, co dana osoba potrafi, czym się interesuje i jak chce się dalej rozwijać, w jakich projektach pracować. Na rozmowie warto zachęcić rekrutera, żeby ten go dalej rekomendował. U nas istotny jest także język angielski (B2), bo pracujemy z klientami z zagranicy.

Chcesz wiedzieć więcej o rekrutacji i pracy w SolveQ? Odsłuchaj podcast!

Back to top button