fbpx
JavaProjekty kursantów

Projekt kursantów Java: MyFitApp

Java istnieje na rynku od wielu lat i mimo wielu częstych aktualizacji (obecnie dostępna jest już jej 13. wersja), jest bardzo dojrzałym i stabilnym językiem. Co to oznacza? – To, co napiszemy dzisiaj w Javie, najprawdopodobniej będzie działało również za kilka lat. Popularność omawianego języka wiąże się również z faktem, że większość dużych systemów posiada już gotowe biblioteki w Javie. Jest to bardzo pomocne, ponieważ jeżeli Java Developer w pewnym momencie napotka na jakiś problem, istnieje duże prawdopodobieństwo, że szybko uda mu się go rozwiązać.

Zespół podczas Bootcampu Java + Spring w infoShare Academy stworzył aplikację służącą do zarządzania dietą o nazwie MyFitApp.

Aplikacja pozwala na zarządzanie dietą w zależności od tego, jaki jest cel użytkownika, waga, wiek i aktywność w trakcie dnia.

Programiści zaimplementowali system autoryzacji, który wymaga najpierw założenia konta, a następnie zalogowania się na nie w celu skorzystania z wszystkich funkcjonalności aplikacji. 

Po zalogowaniu się na nowo utworzone konto, użytkownik proszony jest o podanie szczegółowych informacji takich jak:

  • imię i nazwisko
  • date urodzenia
  • płeć
  • waga
  • wzrost
  • poziom aktywności sportowej
  • poziom ruchu okazjonalnego
  • cel wagowy

Podanie szczegółowych informacji ma pomóc apce lepiej dopasować dietę do preferencji oraz celu użytkownika.

Użytkownicy mają możliwość dodania produktów, aby później wykorzystać je do komponowania dań. Następnie z gotowych dań, tworzy się dietę. Programiści zaimplementowali walidację, która chroni system przed wpisaniem nieprawidłowych danych.

Użytkownicy mają możliwość edycję swojego profilu i zaktualizowania podanych tam danych.

Całość aplikacji powstała z wykorzystaniem języka Java. Javę cechuje szereg różnorodnych zastosowań, możliwość uruchamiania na wielu urządzeniach i olbrzymia uniwersalność. Znajduje zastosowanie w usługach backendowych, czyli takich, które działają z dala od końcowego użytkownika, np. na serwerach banków, ubezpieczalni i innych biznesów, które wykonują ogromne ilości operacji dla setek i tysięcy klientów jednocześnie.

Java “nie boi się” jednak nowych technologii – jest z powodzeniem wykorzystywana w urządzeniach mobilnych lub nawet urządzeniach domowych (Internet of Things). Jeżeli korzystasz z urządzenia z Androidem, z pewnością wiele aplikacji, których używasz, jest napisanych właśnie w Javie.

Obejrzyj prezentację

Bootcamp Java + Spring w infoShare Academy

Java od wielu lat króluje wśród języków backendowych. Jest jednym z najpopularniejszych języków na świecie, a społeczność programistów jest szacowana na aż 9 mln! Programiści Java mogą liczyć na jedne z najlepszych zarobków w całej branży IT. Dołącz do nich, rozpoczynając swoją przygodę z programowaniem w Javie.

Dla kogo? Dla osób, które chcą sprawnie nauczyć się programowania od najlepszych trenerów-praktyków na rynku i szukają satysfakcji z pracy poprzez posiadania realnego wpływu na swoją firmę. Podczas intensywnych zajęć dowiesz się w jaki sposób programować oraz nauczysz się najlepszych wzorców. Zobaczysz też warsztat programisty od podstaw.

👉 Weekendowy bootcamp Java + Spring (przebranżowienie)

Co możesz robić po bootcampie? Poznaj historie naszych absolwentów!

👉 Elektronikę zamienił na programowanie – historia Jarosława Witowskiego

👉 Zamiast zarządzać finansami rozwija zagraniczną aplikację – historia Magdy Kłopotek

👉 Architektka wnętrz, która została programistką – historia Julii Łojek

👉 Od tancerza do programisty – historia Wiktora Jagiełło

Back to top button