Upskill

Kurs DevOps Engineer – wieczorowy

Branża niecierpliwie szuka specjalistów DevOps. I bardzo dobrze im płaci! Masz już doświadczenie w IT, ale czujesz, że powoli pukasz w szklany sufit? Myślisz o zmianie aktualnego stanowiska? Pomożemy Ci zrobić ten krok! Zapisz się na kurs i zostań jednym z najwyżej cenionych ekspertów w IT. Najbardziej kompleksowy kurs na rynku – 160 godzin nauki, w tym aż 120 z trenerem na żywo!

AWS Cloud DevOps Docker Kubernetes Terraform
Zgłoś się na kurs Pobierz program

Dowiedz się więcej o kursie

Nadchodząca edycja
calendar icon
Kurs DevOps Engineer
24.09.2024 – 15.05.2025
Liczba godzin
130 h
+ 30h pracy własnej
Tryb
Wieczorowy
wtorki i czwartki (17.30 – 20.30)
Poziom
UPSKILL
Miejsce
Zdalnie na żywo

Dlaczego warto zostać DevOpsem?

Popularność DevOps

Przyspieszanie, usprawnianie i automatyzacja procesów to jedne z najważniejszych wyzwań, przed którymi stają firmy, bez względu na wielkość. Specjaliści DevOps, którzy tworzą synergię między wytwarzanym oprogramowaniem a systemami zarządzającymi, są dziś rozchwytywani.

DevOps to przyszłość

Zapotrzebowanie na specjalistów DevOps jest niezmiennie duże, a będzie jeszcze rosnąć ze względu na zwiększanie się liczby firm, które zdecydują się na wdrożenie tej praktyki do swoich struktur. To cenne umiejętności, otwierające nowe ścieżki kariery w IT.

Duże zarobki

DevOps to bardzo specyficzny i pożądany na rynku pracy zestaw umiejętności. Najlepsi DevOpsi mogą liczyć na zarobki porównywalne lub wyższe niż programiści. Co ważne – na rynku jest spory niedobór specjalistów.

Świat przenosi się do chmury

Coraz więcej firm przenosi swoją infrastrukturę do chmury, która pozwala na obniżenie kosztów środowisk IT przy równoczesnym zwiększeniu elastyczności i wydajności kluczowych procesów biznesowych. Ten proces będzie przyspieszał. Nieodzowne staje się więc wsparcie DevOps.

Automatyzacja i satysfakcja

Skupiasz się na pracy projektowej, twórczej, a maszynom zostawiasz powtarzalne, żmudne/nudne procesy, z którymi radzą sobie znakomicie i robią to bardzo szybko. Rosną nie tylko możliwości Twojego zespołu, ale też satysfakcja z pracy.

Ty wytwarzasz, budujesz i dostarczasz

Jesteś odpowiedzialny za wytwarzaną aplikację. Dostarczasz nie tylko kod, ale gotowe skrypty i rozwiązania umożliwiające jej zbudowanie, opublikowanie do repozytorium obrazów oraz wdrożenie na środowisko testowe lub produkcyjne.
arrow
arrow

Czego nauczysz się na kursie DevOps Engineer?

 • poznasz Linuxa i HTTP
 • dowiesz się na czym polega konteneryzacja aplikacji w środowisku Docker
 • zarządzania systemem skonteneryzowanym z wykorzystaniem docker-compose
 • poznasz systemy CI/CD
 • dowiesz się czym jest Kubernetes
 • poznasz narzędzia DevOps
 • dowiesz się o monitoringu i alertingu w środowiskach rozproszonych
 • poznasz IaaC na przykładzie Terraform
 • nauczysz się jak automatyzować z wykorzystaniem Ansible
 • nauczysz się robić migrację środowiska do chmury AWS
gray ornament circles ornament

Zobacz co mówią nasi absolwenci

quotes

Dużym plusem jest na pewno podejście do zajęć w formie warsztatów – faktycznie sporo czasu było poświęcone na zapoznanie się z pewnymi rozwiązaniami poprzez kod/konfigurację. W przypadku zadań samodzielnych trenerzy pozostawali do naszej dyspozycji, można było zwrócić się o pomoc, zweryfikować pomysł, dopytać.

Tomasz Kodzis opinion stars
quotes

Polecam Kurs DevOps z infoShare Academy – prawdziwe informatyczne mięso! Warto – Polecam, bo warto! Kurs konkretny oraz na wysokim poziomie – otrzymacie niezbędny wstęp, który w roli DevOpsa wykorzystacie na 100%.

Łukasz J opinion stars
quotes

Zdecydowanie mogę polecić kurs „DevOps od podstaw”. Od ogółu do szczegółu wraz z praktycznymi zastosowaniami każdej z najpopularniejszych technologii DevOps’owych.

Kamil Maciejewski opinion stars
arrow
arrow

10 narzędzi DevOps w 10 minut!

Obejrzyj najnowszy film z Markiem Godnym, współautorem programu kursu „DevOps Engineer” i dowiedz się, które z narzędzi w arsenale DevOpsa warto znać.

Firmy w których pracują nasi absolwenci

Najlepsi trenerzy na rynku

Przeszkoliliśmy 6 800+ osób

Sprawdź więcej opinii

Jak wyglądają zajęcia w Akademii?

Zajęcia w Akademii na Kursie DevOps Engineer odbywają się w specjalnym trybie dla pracujących. Spotykamy się z trenerem dwa razy w tygodniu: zawsze we wtorki i czwartki od 17:30 do 20:30. Na każdym zjeździe zajęcia mają podobną formę – warsztatów oraz Hands on – dzięki której najskuteczniej nabędziesz nowe umiejętności. Praktyka czyni mistrza, dlatego razem z trenerem będziesz ćwiczyć i dyskutować, a całą zebraną wiedzę zastosujesz w praktycznych przykładach.

Pobierz program

Program kursu DevOps

Pobierz program DevOps

W programie znajdziesz listę modułów szkoleniowych, przez które przejdziesz podczas kursu DevOps w infoShare Academy. Program przygotowaliśmy razem z trenerami, którzy od lat pracują jako inżynierowie DevOps, więc spodziewaj się końskiej dawki praktyki. Jeśli Twoja grupa okaże się bardziej zaawansowana – dostosujemy program do Waszych potrzeb.

Pobierz program

Prework arrow down

Zadaniem preworku jest przygotowanie Cię do kursu oraz sprawienie, że wszyscy kursanci będą na podobnym poziomie. Prework jest bardzo ważny, aby komfortowo wejść w naukę o filozofii DevOps. Prework składa się z materiałów, które należy przerobić. Powinien Ci zająć ok. 10 godzin

Podstawy Linuxa arrow down

Moduł umożliwia wyrównanie wiedzy na temat systemu Linux, na podstawie Ubuntu. Właściwe zapoznanie się z systemem Linux jest niezbędne do swobodnej pracy w trakcie kursu. W trakcie zajęć zostaną wykonane podstawowe operacje, takie jak: zarządzanie użytkownikami i grupami, obsługa systemu plików, uruchamianie i konfiguracja serwisów, obsługa podstawowych narzędzi, tworzenie i konfiguracja service unit.

Konteneryzacja aplikacji w środowisku Docker arrow down

Poznanie podstaw Dockera, najpopularniejszego rozwiązania do konteneryzacji i dostarczania aplikacji. W trakcie zajęć uczestnik zostanie przeprowadzony przez cały proces opracowywania obrazów dockerowych, ich budowania, dostarczania na serwery docelowe oraz uruchamiania. Omówione i zaprezentowane zostaną najważniejsze terminy, komendy i konfiguracja środowiska.

Zarządzanie systemem skonteneryzowanym z wykorzystaniem docker-compose arrow down

Rozwinięcie poprzedniego modułu o zarządzanie wieloma usługami jednocześnie za pomocą docker-compose. Dzięki temu modułowi uczestnik będzie miał możliwość tworzenia samo-dokumentujących konfiguracji serwisów, a także grupowego zarządzania aplikacjami.

Protokół HTTP arrow down

Niegdyś prosty protokół tekstowy służący do prezentowania hipertekstu, obecnie jeden z najpopularniejszych wyborów przy tworzenie API aplikacyjnego i podstawa światowej sieci Internet. Na naszych zajęciach kursanci poznają strukturę protokołu HTTP, historię jego rozwoju oraz praktyczne zastosowania.

Automatyzacja z wykorzystaniem Ansible arrow down

Automatyzacja procesu konfiguracji hostów na przykładzie Ansible. Umiejętność przygotowywania playbooków i ról umożliwiających grupowanie zadań, zmiennych oraz zarządzanych hostów.

Chmura AWS arrow down

Poznanie podstawowych usług AWS, tj EC2, VPC, IAM, S3, CodeCommit, CodePipeline, API Gateway, CloudWatch.

IaaC na przykładzie Terraform arrow down

Tworzenie infrastruktury na przykładzie Terraform. Praca ze skryptami Terraform, walidacja, uruchamianie i dostosowywanie do własnych potrzeb.

Kubernetes – one, to rule them all arrow down

Orkiestracja aplikacji w środowisku Kubernetes bazująca na rozwiązaniach wirtualnych typu kind. Omówienie podstawowych obiektów Kubernetesa, nauka obsługi narzędzia kubectl oraz plików kustomization, zarządzanie konfiguracją i secretami. Czytanie logów podów, sprawdzanie stanu poszczególnych obiektów oraz wykonywanie innych czynności administracyjno-użytkowych.

Systemy CI/CD arrow down

Nauka dobrych praktyk związanych z Continuous Integration, Continuous Delivery i Continuous Deployment w oparciu o najbardziej popularne systemy, jak Jenkins. W ramach modułu przedstawione zostaną konfiguracje pozwalające na budowanie, dostarczanie i wdrażanie różnych typów aplikacji. Poznane zostaną metodyki wdrażania usług na serwery docelowe oraz umiejętności wydzielania środowiska produkcyjnego od testowego.

Monitoring i alerting w środowiskach rozproszonych arrow down

Podstawy narzędzi do monitoringu na przykładzie Prometheusa, node exportera i Grafany. Umiejętność dostosowywania konfiguracji do własnych potrzeb oraz przygotowywania dashboardów. Generowanie i analiza alertów.

Architektura i narzędzia w systemach mikroserwisowych arrow down

Poznanie oraz nabycie umiejętności tworzenia nowoczesnych i skalowalnych architektur aplikacji w oparciu o popularne narzędzia, tj. Redis, RabbitMQ, Kafka lub Memcached. Poznanie zasad tworzenia mikroserwisów oraz metodyki dystrybucji i wymiany danych w środowiskach rozproszonych, w oparciu o webhooki, systemy kolejkowania i metody API.
Pokaż cały program

Liczba godzin na kursie DevOps

Zajęcia na kursie odbywają się we wtorki i czwartki od 17:30 do 20:30.
10 h

Prework

120 h

Warsztaty z trenerem

30 h

Praca w domu

Co otrzymasz w ramach kursu DevOps?

 • nauka pod opieką doświadczonego trenera-praktyka
 • ceniony na rynku certyfikat infoShare Academy
 • dostęp do nagrań z kursu
 • nauka technologii dostosowanych do wymagań rynku pracy
 • zamknięta grupa dyskusyjna
 • prework – pakiet materiałów przygotowujących do kursu
 • symulacja środowiska pracy w branży IT
 • wszystkie aktualne narzędzia i dobre praktyki
 • materiały doszkalające od trenerów
 • zadania domowe i konsultacje przy ich rozwiązywaniu
 • nauka praktycznych narzędzi warsztatowych
 • test końcowy

Narzędzia i technologie których nauczysz się na kursie DevOps

Jak sfinansować kurs DevOps?

Raty PayU

Rozłóż płatność za kurs na raty PayU. Cała procedura składania wniosku jest bardzo prosta, a decyzję otrzymasz już w kilkanaście minut – bez wychodzenia z domu! Możesz rozłożyć płatność nawet na 15 rat 0%, albo do 50 rat nisko oprocentowanych. Zapisz się na kurs, skontaktujemy się z Tobą i ustalimy wszystkie szczegóły.

Dofinansowanie z Bazy Usług Rozwojowych

Możesz otrzymać nawet do 80% dofinansowania w BUR na realizację dowolnego kursu zdalnego z naszej oferty. Z tego rodzaju wsparcia mogą skorzystać: mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa (oraz ich pracownicy).

Nieoprocentowane pożyczki OPEN/Inwestuj w rozwój

Nieoprocentowana pożyczka na szkolenie, którą spłacisz bez odsetek. Dzięki niej możesz sfinansować do 100% kosztów kursu. Przy sprawnym i terminowym spłacaniu rat pożyczki projekt może umorzyć zapłatę nawet 25% całej kwoty. Formalności mogą zająć nawet kilka tygodni, dlatego najpierw skontaktuj się z nami w celu rezerwacji miejsca na kurs.

Najczęściej zadawane pytania na temat kursu DevOps

Jak zapisać się na kurs? arrow down

Aby zapisać się na kurs możesz wypełnić formularz, wysłać maila bezpośrednio do opiekunki, napisać do nas na czacie lub zadzwonić. W przypadku zgłoszenia się przez formularz otrzymasz od razu maila z testem wstępnym. Jego wynik podpowie czy masz wystarczające doświadczenie by rozpocząć kurs. Gwarancją miejsca na kursie jest podpisanie umowy.

W jakich godzinach odbywają się zajęcia? arrow down

Zajęcia na kursie odbywają się we wtorki i czwartki od 17:30 do 20:30.

Jak przygotować się do kursu? arrow down

Obowiązkowym punktem rozpoczęcia kursu jest przerobienie preworku – są to materiały do samodzielnej nauki. Otrzymasz od nas wszystkie niezbędne materiały, linki oraz instrukcje, jak krok po kroku zainstalować programy i narzędzia, z których będziesz korzystać w trakcie kursu. Przykładając się do jego wykonania, zapewniasz sobie i reszcie grupy sprawny start w kursie i możliwość bezproblemowego rozpoczęcia nauki i pracy nad projektem. Z drugiej strony, w przypadku naszych kursów – bardzo intensywnych i napakowanych wiedzą, zlekceważenie preworku może skutkować późniejszym nawarstwieniem się zaległości, które będzie niezwykle trudno nadrobić w trakcie kursu.

Czym kurs różni się od studiów? arrow down

Główną przewagą kursu nad studiami jest warsztatowa forma zajęć – wiedzę zdobytą na zajęciach teoretycznych kursanci wykorzystują od razu na zajęciach praktycznych. Zarówno zajęcia teoretyczne, jak i warsztaty prowadzą doświadczeni trenerzy – praktycy. W Akademii dbamy o to, aby program kursu był dopasowany do aktualnej sytuacji na rynku pracy. Kursy są krótsze niż studia, co z jednej strony wiąże się większym natężeniem zajęć i dostarczanej wiedzy, a z drugiej sprawia, że szybciej możesz rozpocząć pracę korzystając z nowych kompetencji. Na koniec – na kursach panuje bardzo dobra atmosfera, kursanci wspierają się wzajemnie i są w stałym kontakcie ze sobą i z trenerami na komunikatorze wewnętrznym w czasie trwania zajęć.

Dlaczego Wy, a nie konkurencja? arrow down

Kursy w Akademii prowadzą trenerzy-praktycy, najlepsi specjaliści w swoich dziedzinach. Dlatego kiedy napotkasz problem podczas nauki, zawsze w czasie trwania zajęć, możesz skontaktować się z trenerem i poprosić o pomoc. Na kursach symulujemy środowisko pracy zgodne z obowiązującymi w branży trendami, tak żeby jak najlepiej przygotować Cię do nowej roli.

Czy otrzymam certyfikat? arrow down

Oczywiście, po zaliczeniu kursu otrzymasz od nas ceniony na rynku certyfikat infoShare Academy z informacją o zakresie kursu i terminie, w jakim kurs się odbywał. Certyfikat podpisany jest przez CEO infoShare Academy oraz Trenera prowadzącego kurs. Otrzymasz go w formacie PDF, dzięki czemu łatwo podzielisz się informacją o zdobytych kwalifikacjach na LinkedIn z potencjalnymi, przyszłymi pracodawcami lub klientami.
violet ornament circles ornament

Zgłoś się na kurs / poproś o kontakt

Po otrzymaniu zgłoszenia skontaktuje się z Tobą nasz Zespół Organizacji Szkoleń, aby przedstawić proces i przebieg rekrutacji.

Agnieszka Frąckiewicz

Customer Success Coordinator (+48) 530 100 686

  Dowiedz się więcej