fbpx
ArtykułC# / .NETPoczątki programowaniaWywiadyZarobki

IT Stacja Rekrutacja. Praca w Aspire Systems – bez doświadczenia!

Czy można wejść do IT bez doświadczenia? No jasne! Aspire Systems kilka razy w roku uruchamia programy stażowe i szuka początkujących C#/.NET developerów. Jak wygląda praca u nich? Na co może liczyć stażysta i Junior? Sprawdzamy w kolejnym odcinku z cyklu IT Stacja Rekrutacja!

Aspire Systems współpracuje z najbardziej innowacyjnymi przedsiębiorstwami na świecie oraz niezależnymi producentami oprogramowania, pomagając im w wykorzystaniu technologii i outsourcingu w m.in. inżynierii oprogramowania, danych i analityce czy transformacji chmury.

Niemal cały czas szukają programistów, dlatego zostali partnerem bootcampu C#/.NET w infoShare Academy. Absolwenci mogą zgarnąć 50% zwrotu kosztów nauki!

Rozmawiamy z rekruterami Aspire Systems: Dominiką Drzewiecką, Joachimem Frejnagelem i Izabelą Naczk. Zanim to jednak nastąpi, wbijamy im do biura!

A co słychać w ich rekrutacji?

infoShare Academy: Kogo zatrudniacie na stanowiska juniorskie?

Aspire Systems: Teraz skończyliśmy rekrutację stażową. Szukaliśmy osób z technologii .NET, C# na testy oraz na JavaScript. Jeśli chodzi o stanowiska juniorskie, to główną technologią, do której warto się przyłożyć, jeśli chce się dostać do Aspire, jest C#/.NET. Właściwie wciąż zatrudniamy takie osoby.

iSA: Jak wygląda staż w Aspire?

AS: Program stażowy trwa 3 miesiące. Przez ten czas każdy ze stażystów ma buddy’ego, czyli osobę, którą stażysta ma na wyłączność. Buddy jest nauczycielem, który cały czas wspiera stażystę i wdraża do projektu. Na koniec jest podsumowanie i przejście na stanowisko juniorskie.

iSA: Ile osób przyjmujecie na staże?

AS: Nie mamy określonej liczby. Jeśli ktoś jest dobry i wpasowuje się w kulturę firmy, to jest duża szansa na zatrudnienie. Ostatnio zatrudniliśmy 16 stażystów.

iSA: Na jakie wynagrodzenie może liczyć stażysta na start?

AS: Stawki u nas są jawne. Na ostatnim stażu było to 22 zł netto na godzinę. Po stażu przy zatrudnieniu na stanowisku juniorskim oferujemy 5000 zł na rękę.

Jeśli chcesz usłyszeć więcej, tutaj masz nagranie całej rozmowy:

Jeśli odtwarzacz nie działa, kliknij w link -> IT Stacja Rekrutacja – Aspire Systems
Back to top button