
Weekendowy Bootcamp
C#/.NET
Zacznij programować w jednym z najpopularniejszych i najbardziej lubianych przez programistów języków. Wszechstronny, prosty w nauce i mający wiele zastosowań. Poznaj język C#.
Zgłoś się na kurs Pobierz harmonogramC#/.NET Developer
Czego się nauczysz?
- nauczysz się języka C# oraz jego składni
- nauczysz się zasad programowania
- poznasz platformę .NET
- poznasz zasady programowania obiektowego w języku C#
- stworzysz aplikację webową w ASP.NET wraz z widokami w Razor
- zrozumiesz jak działają nowoczesne aplikacje webowe
- poznasz model tworzenia aplikacji MVC
- nauczysz się podstaw frontendu wraz z HTML, CSS i biblioteką Bootstrap
- nauczysz się mapowania obiektowo-relacyjnego
- poznasz zasady testowania automatycznego
- dowiesz się czym są loggery i jak je wykorzystywać
- rozwiniesz kompetencje logicznego myślenia i pracy jak programista
- dowiesz się czym jest system kontroli wersji Git
- dowiesz się czym jest review kodu i zrozumiesz jego idee
- nauczysz się podstaw bezpieczeństwa aplikacji webowych
- dowiesz się jak budować aplikacje oparte o UML i wzorce projektowe
- nauczysz się wykorzystywać bazy danych SQL
- poznasz chmurę Azure
- poznasz warsztat pracy profesjonalnego C# developera
- stworzysz pierwszy profesjonalny projekt do portfolio
- rozwiniesz swoje kompetencje w wielu nowych obszarach
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o początkach programowania w C#, obejrzyj webinar z Patrykiem Szwermer – trenerem infoShare Academy i Markiem Wilkiem, absolwentem naszego bootcampu, który znalazł pierwszą pracę jeszcze przed ukończeniem kursu.
Firmy w których pracują nasi absolwenci
Partner bootcampu
Naucz się programować i uzyskaj 50% zwrotu kosztów
Aspire Systems zajmuje się konsultingiem oraz rozwojem oprogramowania. Pomaga ludziom i firmom czerpać korzyści z #IT. Polski oddział, który mieści się w Gdańsku, zatrudnia ok. 130 osób. I ciągle szuka kolejnych!

Jak wyglądają zajęcia w Akademii?
Zajęcia w Akademii na bootcampie C# odbywają się w weekend. Na każdym zjeździe mają one podobną formę. W sobotę odbywają się zajęcia warsztatowe na których uczestnicy nabywają nowe umiejętności. W niedzielę dzień podzielony będzie na 3 godziny warsztatów na temat narzędzi bądź praktyki oraz 3 godziny projektowe. W ramach projektów uczestnicy będą mieli możliwość wykorzystania zdobytych kompetencji w pracy zespołowej. Wszystkie zajęcia mają za zadanie przygotować cię do przyszłej pracy, dlatego forma nauki oraz współpracy w zespole odzwierciedla to, co możesz spotkać w rzeczywistej pracy. Zajęcia na bootcampie odbywają się w soboty i niedziele od godziny 8:00 do 14:00.
Zapisz się na kursJakie projekty stworzono na kursie?
Zastosowań C# jest mnóstwo! Język ten znajdziesz w aplikacjach księgowo-rozliczeniowych stosowanych przez wielkie korporacje, w strukturach sieciowych, w algorytmach sztucznej inteligencji a także… w game developmencie. To sprawia, że programista C# może liczyć na świetne i różnorodne oferty pracy. Sprawdź, jakie projekty stworzono na Bootcampie C#.

C_Bool
C_Bool to aplikacja napisana w C#, która jest grą miejską. Gra polega na tym, aby zdobyć jak największą liczbę punktów, poprzez wykonywanie zadań, które znajdują się w realnych miejscach w danym mieście.

HoneyBadgers
Zespół HoneyBadgers, powołany na Bootcampie C#/.NET od infoShare Academy postanowił stworzyć podobny serwis do Filmweb, który należy do jednej z najpopularniejszych stron w polskim internecie
Program kursu
Poniżej znajduje się lista modułów szkoleniowych, które zostaną zrealizowane podczas Bootcampu C# w infoShare Academy. W przypadku każdej z grup szkoleniowych program będzie dostosowywany do poziomu zaawansowania grupy, także w trakcie trwania szkolenia. Bootcamp weekendowy twa 445 godzin i ma za zadanie przygotować do podjęcia pracy jako C# Developer. Każde zajęcia prowadzone w Akademii mają wymiar praktyczny i są prowadzone przez trenerów praktyków, pracujących obecnie w branży.
Prework
Czym jest prework? W telegraficznym skrócie – jest to zestaw zadań i poleceń, jakie otrzymasz od nas, zanim rozpoczniesz kurs, a które Cię do niego przygotują. Jest on zawsze dostosowany do kursu, w którym bierzesz udział i zazwyczaj porusza kwestie przygotowania komputera i oprogramowania, czy zapoznania się z podstawowymi pojęciami z danego tematu. Dlaczego prework jest tak ważny? Przykładając się do jego wykonania, zapewniasz sobie i reszcie grupy sprawny start w kursie i możliwość bezproblemowego rozpoczęcia nauki i pracy nad projektem. Z drugiej strony, w przypadku naszych kursów – bardzo intensywnych i napakowanych wiedzą, zlekceważenie preworku może skutkować późniejszym nawarstwieniem się zaległości, które będzie niezwykle trudno nadrobić w trakcie kursu. Ile czasu zajmuje prework? Wykonanie preworku, przed kursem C#/.Net od podstaw, powinno zająć Ci około 40 godzin. Pamiętaj jednak, by dać sobie rozsądny margines bezpieczeństwa na ewentualne powtórki, czy nieprzewidziane okoliczności. Czas poświęcony na prework wydatnie zaprocentuje w trakcie kursu!
Narzędzia .NET Developera
W pracy programisty jednym z kluczowych elementów jest znajomość narzędzi, które umożliwiają i ułatwiają nam pracę. Programowanie w notatniku nie wchodzi w grę. Ten kluczowy moduł otwiera kurs i składa się z następujących tematów:
- system kontroli wersji Git
- Visual Studio jako środowisko programistyczne, w którym pracujemy oraz jego rozszerzenie R#
- Jira jako nasze narzędzie do zarządzania projektem
- zasady pracy w zespołach zgodnie z metodyką Scrum
Podstawy programowania w C# na platformie .NET
Nie od razu Rzym zbudowano. Każdy język ma swoją własną składnię (nazywaną syntaxem), swoje typy danych oraz podstawowych operacji, które musimy poznać aby zacząć się nim posługiwać. Ten moduł skupia się właśnie na nich. Zawiera takie zagadnienia jak:
- zmienne
- typy danych
- instrukcje sterujące
- pętle
- klasy
- zakresy widoczności
Programowanie obiektowe
C# jest językiem mocno zakorzenionym w programowaniu obiektowym. Aby sprawnie się w nim poruszać należy poznać podstawowe założenia tego paradygmatu programowania oraz umiejętnie je wykorzystywać. W tym module poruszamy tematy takie, jak:
- klasy i metody
- modyfikatory dostępu
- dziedziczenie
- interfejsy i klasy abstrakcyjne
- polimorfizm
- typy generyczne
Struktury danych i ich przetwarzanie
Programując, często operujemy na danych. Przetwarzamy je, zapisujemy, analizujemy, modyfikujemy, prezentujemy. W tym module przybliżamy struktury danych i kolekcje w .NET. Zawiera takie zagadnienia jak:
- kolekcje w .NET i dobór ich rodzaju
- praca z LINQ
- operacje na kolekcjach
- operacje na plikach
- operacje na XML
Projekt cz. 1: aplikacja konsolowa
Rozwiązywanie problemów i praca zespołowa to istotne elementy kursu. W pierwszej części projektu zrealizujesz w kilkuosobowym zespole aplikację konsolową, która będzie przetwarzała przykładowe dane otrzymane od klienta. Aplikacja ta będzie uruchamiana na komputerze użytkownika i będzie zawierała zbiór podstawowych funkcjonalności, wymaganych przez biznes wraz z najprostszym interfejsem tekstowym. To, co powstanie w ramach projektu nr 1 stanie się elementem składowym kolejnego projektu – aplikacji webowej.
Aplikacje webowe w ASP.NET
Aktualnie większość aplikacji to aplikacje webowe. Czyli aplikacje, do których mamy dostęp z przeglądarek, a które tak naprawdę żyją hen hen na serwerze, z którym nasza przeglądarka się komunikuje. W tym module skupimy się na tworzeniu aplikacji webowych w ASP.NET. Dowiesz się tutaj co dzieje się po stronie przeglądarki, a co dzieje się po stronie serwera. My, podczas zajęć, skupimy się na części serwerowej. Znajdują się tutaj:
- ASP.NET Core
- tworzenie widoków w Razor
- praca z formularzami
- MVC
- zarządzanie zależnościami
- tworzenie middleware
Podstawy frontendu
Już wiemy, że aplikacje webowe działają zarówno po stronie serwera, jak i po stronie przeglądarki użytkownika. Bez znajomości podstaw technologii, które na co dzień wyświetlają nam treści i świadczą usługi w naszych ulubionych przeglądarkach może być ciężko. Ten moduł pokrywa “must-have” pracy po stronie frontendu z punktu widzenia programisty ASP.NET:
- podstawy HTML/CSS
- praca z Bootstrap
- więcej tworzenia widoków w Razor
Testy jednostkowe i czysty kod
Pisanie kodu aplikacji i sprawienie, że działa ona “tu i teraz” sprawdza się na krótką metę. Jaką mamy gwarancję, że wszystko będzie działało poprawnie po kolejnych zmianach? Co się stanie gdy dopiszemy kolejne linijki kodu? Czy nie wkradnie się jakiś złośliwy błąd? Jak robić to z głową? Ten moduł poświęcamy zasadom pisania czystego kodu oraz zagadnieniom testów jednostkowych, które pozwolą nam zapanować nad nieoczekiwanymi zmianami w kodzie:
- testowanie w xUnit
- rodzaje testów, co testować
- wzorce w testach
- biblioteka moq
- o co chodzi z clean code
Zaawansowane przetwarzanie danych
W tym momencie kursu rozwijamy zagadnienia związane z użyciem LINQ. Przed rozpoczęciem przygody z bazami danych poznajemy wiele przydatnych operatorów, które przybliżą nam pracę z danymi w bazach oraz przygotują nas do pracy z popularnym Entity Framework Core. Będą to:
- popularne konstrukcje LINQ
- łączenie danych
- pułapki LINQ i jak ich uniknąć
Bazy danych
Dane to kluczowy element naszych aplikacji, warto je gdzieś przechowywać. Bazy danych dokładne temu służą. Ten moduł dotyczy pracy z popularnym w środowisku .NET silnikiem baz danych – MS SQL oraz sposobami jego połączenia z naszymi aplikacjami. Znajdują się tutaj:
- podstawy baz danych i języka SQL
- tabele i relacje bazodanowe
- Entity Framework Core
- modelowanie danych i wykonywanie zapytań z Entity Framework Core
- transakcje
Projekt cz. 2: aplikacja webowa
Równolegle z poznawaniem aplikacji webowych stworzycie z zespołem własną aplikację. Będzie ona rozwinięciem projektu część 1, zarówno pod kątem funkcjonalności jak i kodu – ciągle rozwijamy system dla tych samych klientów! Jednak teraz twoja aplikacja będzie wygodnie dostępna z poziomu przeglądarki oraz będzie w stanie zapisywać dane do bazy danych.
Elementy programowania funkcyjnego i rozszerzanie kodu
Ten enigmatycznie brzmiący moduł pokazuje nam, jakie jeszcze możliwości ma język C#, którym posługujemy się podczas kursu. Niektóre z tych elementów będą Ci już znane na tym etapie kursu, ale dobrze jest czasem nazwać rzeczy i zrobić małe podsumowanie. Znajdują się tutaj:
- delegaty
- podstawowe założenia programowania
- funkcyjnego
- elementy programowania funkcyjnego w C#
- eventy
- rozszerzanie kodu i bibliotek w C#
REST API i integracja systemów
Nasz serwer i nasza aplikacja najczęściej są jednymi z wielu. Z tymi pozostałymi możemy wymieniać się danymi. Dlaczego? Być może mamy oddzielną usługę do fakturowania, którą napisał inny zespół, inna firma lub kupiliśmy tylko dostęp do niej – a chcielibyśmy mieć możliwość pobrania faktur lub stworzenia nowych z poziomu naszej aplikacji. I co teraz? Ten moduł skupia się na budowaniu REST API, oraz komunikacji z istniejącym API z poziomu naszego serwera.
- protokół HTTP
- komunikacja REST API
- tworzenie REST API w ASP.NET Core
Azure
Praca z chmurami obliczeniowymi to aktualnie standard. Wdrażamy nasze aplikacje na chmury, używamy wielu usług, które są w chmurze i integrujemy je z naszym kodem. Trzymamy nasze bazy danych i pliki w chmurze. W tym module przyjrzymy się możliwościom Azure – popularnej chmury od Microsoft. A konkretnie:
- web apps – wdrażanie aplikacji
- usługi bazodanowe Azure
- file storage Azure
- Azure Functions
- CI/CD na Azure DevOps
Budowa i charakterystyka systemów IT
Na zakończenie kursu dotykamy tematów, które są uniwersalne pomiędzy technologiami. Omówimy tematy, które każdy programista powinien poznać i które mogły pojawić się w poprzednich modułach kursu w ramach innych zagadnień. Tutaj porządkujemy je i wskazujemy drogę dalszego rozwoju. Zawartość modułu:
- podstawy security/li>
- UML/li>
- wzorce projektowe/li>
Projekt cz. 3: integracja systemów
Projekt rozwija się wraz z tokiem zajęć, więc moduł które traktował o REST API jest podstawą ostatniego etapu projektu podczas kursu. Jest to dalszy rozwój aplikacji, którą tworzysz z grupą. Tym razem urozmaicamy ją o API, które dostarczy dane waszemu rozwiązaniu.
Liczba godzin na kursie
Prework
Warsztaty z trenerem
Praca w domu
Wsparcie HR
Test predyspozycji
Sprawdź, czy masz predyspozycje na programistę. Odpowiedz na kilka pytań, które pomogą zweryfikować Twoją wiedzę. Wypełnienie testu zajmie Ci tylko kilka minut.
Wypełnij test predyspozycji
Co otrzymasz w ramach kursu?
- Prework – pakiet materiałów przygotowujących do kursu
- przodujące technologie
- rozbudowany projekt grupowy
- konsultacje i mentoring doświadczonych trenerów – aktywnych zawodowo developerów
- portfolio na github
- dostęp do nagrań z kursu – 2 tygodnie
- konsultacje CV i LinkedIn
- próbna techniczna rozmowa rekrutacyjna
- Wszystkie aktualne narzędzia i dobre praktyki
- nauka oparta na praktycznych narzędziach warsztatowych
- bieżące review kodu
- praca w Scrum
- materiały i zadania domowe
- pakiet szkoleń HR
- konsultacje przygotowujące do rozmów rekrutacyjnych
- praktyczne ćwiczenie metod scrumowych
Narzędzia i technologie których nauczysz się na kursie
.NET Core
C#
Microsoft SQL Server
Azure
Azure DevOps
git
Scrum
REST API
ASP .NET
HTML
CSS
Visual Studio
Jira Software
Bootstrap
Bootcamp C#/.NET
Zgłoś się na następną edycję i otrzymaj 50% zwrotu kosztów
Bootcamp C#/.NET
Weekendowy
03.09.2022 – 16.04.2022
Zdalnie na żywo
Bootcamp C#/.NET
Weekendowy
26.03.2022 – 16.10.2022
Zdalnie na żywo
Jak sfinansować kurs?
Raty PayU 0%
Rozłóż płatność za kurs na raty PayU 0% Cała procedura składania wniosku jest bardzo prosta, a decyzję otrzymasz już w kilkanaście minut – bez wychodzenia z domu! Możesz rozłożyć płatność nawet na 10 rat. Zapisz się na kurs, skontaktujemy się z Tobą i ustalimy wszystkie szczegóły.
Dofinansowanie z Bazy Usług Rozwojowych
Możesz otrzymać nawet do 80% dofinansowania w BUR na realizację dowolnego kursu (zdalnego lub stacjonarnego) z naszej oferty. Z tego rodzaju wsparcia mogą skorzystać: mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa (oraz ich pracownicy), a w niektórych przypadkach również osoby indywidualne.
Nieoprocentowane pożyczki OPEN/Inwestuj w rozwój
Nieoprocentowana pożyczka na szkolenie, którą spłacisz bez odsetek. Dzięki niej możesz sfinansować do 100% kosztów kursu. Przy sprawnym i terminowym spłacaniu rat pożyczki projekt może umorzyć zapłatę nawet 25% całej kwoty. Formalności mogą zająć nawet kilka tygodni, dlatego najpierw skontaktuj się z nami w celu rezerwacji miejsca na kurs.
Najczęściej zadawane pytania
W jakich godzinach odbywają się zajęcia?
Jak przygotować się do kursu?
Jakie warunki muszę spełnić, aby przystąpić do kursu?
Na jaką pomoc w znalezieniu pracy po kursie mogę liczyć?
Czym kurs różni się od studiów?
Czy wiek jest ograniczeniem?
Czy otrzymam certyfikat?
Zgłoś się na kurs
Po otrzymaniu zgłoszenia skontaktuje się z Tobą nasz Zespół Organizacji Szkoleń, aby przedstawić proces i przebieg rekrutacji.

Aleksandra Puza
Specjalista ds. organizacji szkoleń (+48) 730 833 804aleksandra.puza@infoshareacademy.com