fbpx
JavaProjekty kursantów

Projekt kursantów: WorkAndFun

Programiści z zespołu I’ll Be Back na Bootcampie Java + Spring od infoShare Academy postanowili stworzyć portal z ogłoszeniami usług.

Programiści zaimplementowali system autoryzacji. Aby utworzyć ogłoszenie, trzeba posiadać aktywne konto w portalu. Każdy użytkownik odwiedzający portal, może je utworzyć poprzez system rejestracji. 

Zalogowani użytkownicy mają możliwość przeglądania ogłoszeń po dostępnych kategoriach. Do dyspozycji użytkownika jest także wyszukiwarka, która umożliwia łatwe dotarcie do interesujących nas ogłoszeń.

Aby dodać ogłoszenie, należy przejść przez proces dodawania. Zalogowany użytkownik musi wypełnić formularz składający się z następujących pól:

  • Nagłówek
  • Wybór kategorii
  • Rodzaj oferty
  • Województwo
  • Miasto
  • Dzielnica
  • Osiedle
  • Cena usługi
  • Informacje kontaktowe do ofertodawcy

Istnieje także możliwość zaznaczenia checboxa z opcją “cena podlega negocjacji”

Zespół stworzył walidację, dzięki temu system nie przepuszcza danych, które zostały nieprawidłowo podane.

Całość aplikacji jest stworzona w języku Java. Java jako dojrzały język doczekał się wielu znanych implementacji. Najwięksi giganci technologiczni stawiają na Jave z uwagi na jej niezawodność. W ostatnich wersjach Javy również kwestia związane z performance zostały znacząco poprawione, co pozwoliło Javie konkurować z takimi językami jak C++.

Dodatkowo jeden z członków zespołu zaimplementował dodatkowy panel administracyjny do monitorowania stanu aplikacji. Panel pozwala na sprawdzanie w czasie rzeczywistym zarówno statusów aplikacji (czy jest włączona i czy działa prawidłowo), ale także ile pamięci obecnie używa aplikacja.

Obejrzyj prezentację

Bootcamp Java + Spring w infoShare Academy

Java od wielu lat króluje wśród języków backendowych. Jest jednym z najpopularniejszych języków na świecie, a społeczność programistów jest szacowana na aż 9 mln! Programiści Java mogą liczyć na jedne z najlepszych zarobków w całej branży IT. Dołącz do nich, rozpoczynając swoją przygodę z programowaniem w Javie.

Dla kogo? Dla osób, które chcą sprawnie nauczyć się programowania od najlepszych trenerów-praktyków na rynku i szukają satysfakcji z pracy poprzez posiadania realnego wpływu na swoją firmę. Podczas intensywnych zajęć dowiesz się w jaki sposób programować oraz nauczysz się najlepszych wzorców. Zobaczysz też warsztat programisty od podstaw.

👉 Weekendowy bootcamp Java + Spring (przebranżowienie)

Co możesz robić po bootcampie? Poznaj historie naszych absolwentów!

👉 Elektronikę zamienił na programowanie – historia Jarosława Witowskiego

👉 Zamiast zarządzać finansami rozwija zagraniczną aplikację – historia Magdy Kłopotek

👉 Architektka wnętrz, która została programistką – historia Julii Łojek

👉 Od tancerza do programisty – historia Wiktora Jagiełło

Back to top button