fbpx
Webinar

Kubernetes podstawy

Kubernetes – to słowo wybrzmiewa w światku IT już ładnych parę lat. To już nie jest tylko buzzword wypowiadany z podekscytowaniem na rozmowach rekrutacyjnych.

W świecie w którym coraz więcej firm stara się wprowadzić praktyki DevOps, migracja na platformę Kubernetes niejednokrotnie okazuje się być po prostu następnym krokiem w ewolucji infrastruktury.

Jeżeli nadal zastanawiasz się czy warto, albo po prostu chciał(a)byś zobaczyć próbkę możliwości tej technologii, pozwól że przedstawię Ci Kubernetes, na prostym, jednakże użytecznym przykładzie:

Docker niedawno ogłosił, że wprowadzi limity na pobieranie obrazów kontenerów ze swoich serwerów. Ja zademonstruję jedno z potencjalnych rozwiązań – cacheowanie obrazów – odpalone właśnie na klastrze Kubernetes.

Dowiesz się:

PLAN WEBINARU

  • Dlaczego warto zainteresować się Kubernetesem? Komu to potrzebne?
  • Czym w ogóle jest Kubernetes? Krótko i na temat.
  • Co to jest Docker Registry i jak działa tryb proxy.
  • Jak odpalić Docker Registry na klastrze Kubernetes z omówieniem konfiguracji.
  • Jakie są potencjalne ulepszenia.

Gość webinaru:

Przemysław Koltermann

Site Reliability Engineer.

Pracuje jako Site Reliability Engineer dla firmy Codility, wiodącego globalnego startupu dla rekrutacji zdalnej z ponad 1500 klientów na całym świecie.

Na co dzień zajmuje się migracją aplikacji na Kubernetes i wdrażaniem najnowszych rozwiązań ze stajni AWS. Poprzednio w GOG.com rozwiązywał problemy skalowalności i pracował przy odpalaniu pierwszego klastra Kubernetes.

Z zamiłowania programista, z wykształcenia specjalista od sieci komputerowych. Jako jeden z pierwszych Polaków został Docker Certified Associate.

Prelegent na konferencjach, organizator meetupów Docker Warsaw oraz warsztatów z Kubernetes. Uwielbia góry i wspinaczkę.

Sprawdź także
Close
Back to top button