fbpx
Front-endHistorie AbsolwentówWywiady

Z branży budowlanej do IT. Poznaj historię absolwenta infoShare Academy

Twoja dotychczasowa praca nie sprawia Ci satysfakcji i zastanawiasz się nad przebranżowieniem? Poznaj historię Kamila Richerta z Gdańska. Kamil to absolwent infoShare Academy, a obecnie programista i trener. Mimo ukończonych studiów w innej dziedzinie, postanowił zostać programistą!


Twoja ścieżka kariery nie była początkowo związana z branżą IT. Czym zajmowałeś się wcześniej?

Ukończyłem studia magisterskie z budownictwa na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechnice Gdańskiej. Przez rok pracowałem w zawodzie, jednak stwierdziłem, że nie podoba mi się to, co robię i nie chcę, aby tak wyglądało moje życie. Postanowiłem się przebranżowić.

Wybór padł na branżę IT. Skąd ta decyzja?

Decyzja o tym, że spróbuję swoich sił właśnie w branży IT była dość szybka i oczywista. W sumie zawsze interesowałem się nowymi technologiami, a do tego ukończyłem studia techniczne, dlatego stwierdziłem, że warto spróbować swoich sił w programowaniu. Mój wybór padł na kurs Frontend w szkole infoShare Academy.

Jak wyglądał Twój start po ukończeniu kursu? Czy miałeś trudności ze znalezieniem pierwszej pracy w IT?

Jako absolwent infoShare Academy, byłem zdeterminowany na start w branży IT. Moja kariera rozpoczęła się bardzo szybko. Pierwsza rozmowa o pracę była całkiem łatwa i przyjemna – zadano mi zaledwie kilka prostych pytań i udało mi się pozytywnie przejść proces rekrutacji.

Po pierwszej udanej rozmowie postanowiłem spróbować swoich sił w Goyello (obecnie Aspire Systems). Co ciekawe, znałem wówczas głównie framework React, podczas gdy na stanowisku, o jakie się ubiegałem wymagano Angulara. Mimo to, dla owej firmy nie stanowiło to większej przeszkody i zostałem tam zatrudniony.

Jak wygląda Twoja obecna praca?

Od ponad 2 lat jestem Frontend Developerem. Aktualnie pracuje jako Junior Software Engineer w Spartez i mimo wcześniejszego doświadczenia komercyjnego z Angularem, teraz piszę głównie w React i nie tylko. Moja praca opiera się na głównie programowaniu frontendu jednak coraz częściej zaglądam też na drugą stronę barykady – do backendu.

Twoja aktywność zawodowa nie ogranicza się tylko do pracy na etacie. Obecnie jesteś także trenerem w szkole programowania infoShare Academy. Skąd ta decyzja?

Tak, to prawda. W trakcie, kiedy moja kariera postępowała, udało mi się wrócić do infoShare Academy, ale tym razem w innej roli – w roli trenera. Dlaczego zdecydowałem się na ten krok? Tak naprawdę, dzięki osobom, które postanowiły się dzielić wiedzą udało mi się przebranżowić, więc też chętnie przekazuję to co już umiem. Dodatkowo wiadomo, że przekazując wiedzę innym, sam mogę się wiele nauczyć. Przede wszystkim udało mi się lepiej zrozumieć, na czym polegają trudności z przyswajaniem pewnych aspektów.

Jak wyglądają Twoje dalsze plany co do rozwoju zawodowego?

Przede wszystkim chciałbym skupić się na rozwijaniu moich umiejętności z zakresu frontendu, ale nie tylko. W pracy programisty warto jest mieć wszechstronną wiedzę, która zawsze może się przydać. Frontend Developer powinien mieć pojęcie o tym, co dzieje się na backendzie i być w stanie napisać podstawowe funkcjonalności, np. w Javie. Ja planuję nauczyć się backendu z wykorzystaniem Node.js i Javy. Co więcej, w przyszłości bardzo chciałbym spróbować swoich sił w prowadzeniu zespołu. Myślałem też o tym, żeby połączyć zawód developera i Scrum Mastera. Bardzo lubię pracować z ludźmi i wydaje mi się, że mógłbym się sprawdzić w zarządzaniu nimi.

Jeśli Ty także chciałbyś zmienić swoje życie i związać swoją przyszłość z branżą IT – zapoznaj się z ofertą infoShare Academy i wybierz kurs dla siebie!

Bohater historii:

ux-infoshareacademy

Kamil Richert

Budownictwo, kurs, deweloper, trener. To w dużym skrócie historia zawodowej kariery Kamila.Jako, że Kamilowi udało się zmienić jego życie zawodowe głównie dzięki ludziom, którzy chętnie dzielą się wiedzą, sam postawnowił robić dokładnie to samo. Kamil od początków swojej kariery jest związany z FrontEndem, dlatego też w tej dziedzinie się udziela i ciągle rozwija.
Aktualnie pracuje w firmie Spartez jako Junior Software Engieneer.

Back to top button