
Kurs Python Developer
Zostań programistą Python i wejdź do branży IT z najlepszymi trenerami w Polsce. Python to wszechstronny i prosty w nauce język, który pozwoli Ci tworzyć niesamowite projekty, które mają realny wpływ na otaczający nas świat. Wejdź do branży i zostać Python Developerem.
Zgłoś się na kurs Pobierz informatorPython
Czego się nauczysz na bootcampie Python?
- zrozumiesz, jak działają nowoczesne aplikacje webowe
- nauczysz się zasad programowania
- nauczysz się języka Python oraz jego składni
- poznasz framework Django i idee frameworka webowego
- poznasz IDE do pisania nowoczesnego kodu w Pythonie: PyCharm
- nauczysz się podstaw frontendu
- nauczysz się testowania aplikacji na poziomie jednostkowym i integracyjnym
- poznasz zasady Test Driven Development w tym mockowanie obiektów
- dowiesz się, czym są Loggery i jak je wykorzystywać
- dowiesz się czym jest system kontroli wersji Git
- poznasz narzędzie do ciągłej integracji: Jenkins
- dowiesz się, czym jest review kodu i zrozumiesz jego idee
- dowiesz się, jak zbudować i używać REST API
- nauczysz się podstaw bezpieczeństwa aplikacji webowych
- dowiesz się, jak budować aplikacje oparte o UML i wzorce projektowe
- nauczysz się wykorzystywać bazy danych SQL
Firmy, w których pracują nasi absolwenci

Jak wyglądają zajęcia w Akademii?
Zajęcia w Akademii na bootcampie Python Developer odbywają się w weekend. Na każdym zjeździe mają one podobną formę. W sobotę odbywają się zajęcia warsztatowe na których uczestnicy nabywają nowe umiejętności. W niedzielę dzień podzielony będzie na 3 godziny warsztatów na temat narzędzi bądź praktyki oraz 3 godziny projektowe. W ramach projektów uczestnicy będą mieli możliwość wykorzystania zdobytych kompetencji w pracy zespołowej. Wszystkie zajęcia mają za zadanie przygotować cię do przyszłej pracy, dlatego forma nauki oraz współpracy w zespole odzwierciedla to, co możesz spotkać w rzeczywistej pracy. Zajęcia na bootcampie odbywają się w soboty i niedziele od godziny 8:00 do 14:00.
Pobierz informatorProgram kursu
Język Python cechuje szereg różnorodnych zastosowań, ogromna uniwersalność oraz prosta składnia. Język ten znajduje zastosowanie w usługach backendowych, czyli takich, które działają z dala od końcowego użytkownika, ale także w technologiach frontendowych. Ma też ogromne zastosowanie w obróbce danych. Naucz się języka Python i wejdź do branży IT.
Kurs trwa 440-457 godzin (zależnie od pakietu, który wybierzesz) i ma za zadanie przygotować do podjęcia pracy jako Python Developer.
Pobierz program
Pobierz szczegółowy program bootcampu i sprawdź, czego się nauczysz.

Prework
Czym jest prework? W telegraficznym skrócie – jest to zestaw zadań i poleceń, jakie otrzymasz od nas, zanim rozpoczniesz kurs, a które Cię do niego przygotują. Jest on zawsze dostosowany do kursu, w którym bierzesz udział i zazwyczaj porusza kwestie przygotowania komputera i oprogramowania, czy zapoznania się z podstawowymi pojęciami z danego tematu.
Dlaczego prework jest tak ważny? Przykładając się do jego wykonania, zapewniasz sobie i reszcie grupy sprawny start w kursie i możliwość bezproblemowego rozpoczęcia nauki i pracy nad projektem. Z drugiej strony, w przypadku naszych kursów – bardzo intensywnych i napakowanych wiedzą, zlekceważenie preworku może skutkować późniejszym nawarstwieniem się zaległości, które będzie niezwykle trudno nadrobić w trakcie kursu.
Ile czasu zajmuje prework? Wykonanie preworku, przed kursem Python od podstaw, powinno zająć Ci około 40 godzin. Pamiętaj jednak, by dać sobie rozsądny margines bezpieczeństwa na ewentualne powtórki, czy nieprzewidziane okoliczności. Czas poświęcony na prework wydatnie zaprocentuje w trakcie kursu!
W ramach preworku przed kursem Python od podstaw otrzymasz dokument wprowadzający z instrukcją jak krok po kroku zainstalować programy i narzędzia, z których będziesz korzystać w trakcie kursu. Będą to m.in.:
- Python
- PyCharm
- GIT
- Ubuntu Linux
Wstęp do pracy Python Developera
Praca programisty nie polega na “ślepym klepaniu kodu”, ale na sprawnym wytwarzaniu wartościowego oprogramowania. Aby było to możliwe, konieczna jest dobra umiejętność wykorzystywania narzędzi do pracy.
W związku z tym kurs zaczynamy od następujących zagadnień:
system kontroli wersji Git
podstawowe narzędzia pracy programisty, w tym IDE PyCharm czy Jira
zasady pracy w zespołach zgodnie z metodyką Scrum
Podstawy programowania w Pythonie
Programowanie w każdym języku składa się z pewnych typowych zachowań z dodatkiem niuansów składni danego języka. Dlatego więc programowanie na kursie rozpoczynamy od takich zagadnień jak:
- typy danych
- instrukcje sterujące
- pętle
- porównywanie obiektów
- typy tekstowe
- wyjątki
Programowanie obiektowe i środowiska wirtualne
Jednym z najbardziej fundamentalnych sposobów tworzenia kodu w Pythonie jest programowanie obiektowe. Aby dobrze poznać podejście i sprawnie tworzyć i rozwijać oprogramowanie, musisz wiedzieć, czym są:
- klasy i metody
- przeciążanie
- dziedziczenie
- biblioteki, moduły i paczki
- pip i venv
Dobre praktyki i utrzymanie kodu
Nie jest sztuką tworzyć działający kod. Równie ważne jest to, aby tworzyć go w dobrej jakości, w sposób czytelny i zgodnie z najlepszymi praktykami. Abyś mógł to osiągnąć, pokażemy Ci, czym są:
- Python Clean Code i code review
- refaktoring kodu
- debugowanie
- loggery
Tworzenie bibliotek i GUI
Znając podstawy, będziemy mogli przystąpić do nauki tworzenia własnej biblioteki funkcji, metod i obiektów, do której skonstruujemy graficzny interfejs, tworząc działającą aplikację okienkową. Poznasz też zasady działania Pythonowego interpretera – serca i mózgu tego języka.
W ramach tej części poznasz między innymi:
- PyQt5
- QtDesigner
Projekt nr 1: aplikacja konsolowa
W pierwszej części projektu zrealizujesz wspólnie z zespołem aplikację, która będzie przetwarzała przykładowe dane, otrzymane od klienta. Aplikacja ta będzie uruchamiana na komputerze użytkownika i będzie zawierała zbiór podstawowych funkcjonalności, wymaganych przez biznes wraz z prostym interfejsem graficznym. W kolejnych etapach rozwoju aplikacji będzie ona stanowiła element składowy docelowej aplikacji webowej.
Web
By dobrze zrozumieć materię i to, jak poruszać się po sieci z pomocą Pythona potrzebne jest poznanie, co to takiego HTTP, jak działa HTML i do czego służy API. Dlatego w tej części dowiesz się np.
- jak działają protokoły internetowe
- jak przesyłać dane w internecie i łączyć się z ich źródłami
- do czego służą style kaskadowe
- oraz jak w łatwy sposób można budować strony internetowe za pomocą bibliotek komponentów
Django
Jeden z dwóch najpopularniejszych webowych frameworków w pythonowej rodzinie wspomagający projektowanie i tworzenie skalowalnych serwisów internetowych i aplikacji. Jego największe zalety to:
- kompleksowość i wszechstronność
- wsparcie dla pracy z różnymi rodzajami baz danych
- nastawienie na bezpieczeństwo
- skalowalność i wspieranie dobrych praktyk
Testy jednostkowe
Jako programista, poza samym kodem aplikacji, będziesz tworzyć też różnego rodzaju testy. Najwięcej będzie testów jednostkowych, które w sposób automatyczny, wydajny i powtarzalny sprawdzą, czy wszystko działa, jak należy. W tym celu nauczymy Cię, czym są:
- testowanie jednostkowe w PyTest
- czytelne asercje i fixtures
- mockowanie w unittest.mock
- TDD
Projekt nr 2: aplikacja webowa
W drugim etapie rozwoju aplikacji Twój zespół udostępni dotychczasowe funkcjonalności szerszemu gronu użytkowników, tworząc aplikację webową, czyli obsługiwaną za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Poza stworzeniem podstawowego wielostronicowego interfejsu użytkownika oraz użyciem wcześniej zaimplementowanych algorytmów część informacji będziesz już przechowywać w bazie danych. Wszystko z wykorzystaniem testów jednostkowych oraz środowiska do ciągłej integracji.
Integracja systemów
Podstawowy obecnie sposób komunikacji pomiędzy różnymi systemami oraz różnymi modułami jednego systemu jest REST API. Wspólnie poznamy więc:
- klienta REST API
- udostępnianie REST API
Narzędzia
Do sprawnej pracy potrzebujesz dobrych narzędzi. Systematycznie będziesz doskonalić swój warsztat, poznając:
- Linux
- docker
- Jenkins CI
Budowa i charakterystyka systemów IT
Jest też kilka tematów, które każdy programista powinien znać, przynajmniej w podstawowym zakresie, mimo że nie będą one głównym obszarem Twoich działań. Są to m.in.:
- UML
- wzorce projektowe
- architektura aplikacji
Flask
W ramach kursu poznasz również Flaska, czyli mikro framework aplikacji webowych. Uzupełni on Twój stack technologiczny o kolejne narzędzia do tworzenia rozwiązań webowych.
- Szablony
- Testowanie
Projekt nr 3: Integracja systemów
Ostatnim etapem rozwoju systemu, który stworzysz wraz z zespołem, będzie jego integracja, czyli połączenie z innymi systemami. Czasami będą to systemy zewnętrznych firm, a czasami oddzielne moduły Waszego systemu. Wszystkie one będą komunikowały się po API w szybki, wydajny i poprawny sposób.
AWS
W ramach kursu zapoznasz się z podstawami Amazon Web Services, czyli najbardziej popularnej platformy chmurowej na świecie.
- Dane
- Bezpieczeństwo
- Aplikacje
Certyfikat PCEP
Dołączając do kursu masz możliwość zdobycia międzynarodowego certyfikatu PCEP – Certified Entry-Level Python Programmer na preferencyjnych warunkach. Certyfikat PCEP jest niezależnym, globalnym standardem certyfikacji programowania w Pythonie.
Certyfikacja PCEP – poświadcza, że jesteś zaznajomiony z uniwersalnymi koncepcjami programowania w Pythonie, takimi jak: typy danych, kontenery, funkcje, warunki, pętle, a także składnia, semantyka i środowisko wykonawcze języka programowania Python.

Liczba godzin na kursie
Prework
Certyfikowane warsztaty z trenerem
Praca w domu
Wsparcie HR
Kurs Prompt Engineering i narzędzia AI dla programistów
Indywidualny mentoring technologiczny
Test predyspozycji
Sprawdź, czy masz predyspozycje na programistę Python. Odpowiedz na kilka pytań, które pomogą zweryfikować Twoją wiedzę. Wypełnienie testu zajmie Ci tylko kilka minut.
Wypełnij test predyspozycji
Co otrzymasz w ramach kursu?
- Prework – pakiet materiałów przygotowujących do kursu
- poznasz kluczowe technologie
- rozbudowany projekt grupowy
- konsultacje i mentoring doświadczonych trenerów – aktywnych zawodowo developerów
- portfolio w GitHubie
- dostęp do nagrań z kursu – 2 tygodnie
- konsultacje CV i LinkedIn
- próbna techniczna rozmowa rekrutacyjna
- wszystkie aktualne narzędzia i dobre praktyki
- nauka oparta na praktycznych narzędziach warsztatowych
- bieżące review kodu
- praca w Scrum
- materiały i zadania domowe
- pakiet szkoleń HR
- konsultacje przygotowujące do rozmów rekrutacyjnych
- praktyczne ćwiczenie metod scrumowych
Narzędzia i technologie których nauczysz się na kursie
Python
SQL
GitHub
git
Scrum

Django
Rest API

PyCharm
Jenkins

Bootstrap
HTML
CSS
Docker

UML
Linux
AWS

Flask

pyTest
Wybierz pakiet dla siebie
KOMPETENCJE
TEN PAKIET ZAWIERA:
-
Kurs
-
Wsparcie trenera
-
Wirtualna
-
Nagrania z zajęć
-
Prework
-
Materiały szkoleniowe
-
Testy w trakcie kursu
-
Projekt do portfolio
-
Egzamin
-
Certyfikat ISA
-
Warsztat Scrum
IT NAWIGATOR
TEN PAKIET ZAWIERA:
-
Kurs
-
Wsparcie trenera
-
Wirtualna klasa
-
Nagrania z zajęć
-
Prework
-
Materiały szkoleniowe
-
Testy w trakcie kursu
-
Projekt do portfolio
-
Egzamin
-
Certyfikat ISA
-
Warsztat Scrum
-
Prompt Engineering i narzędzia AI dla programistów
-
Wideo – pierwsze kroki w IT
-
Pakiet poradników HR
-
Perfekcyjne CV i Linkedin
-
Oferty pracy
-
Autoprezentacja
-
Dostęp do zamkniętej grupy #HR na slacku
-
Zadania rozwojowe od Doradcy Kariery
MENTORING +
TEN PAKIET ZAWIERA:
-
Kurs
-
Wsparcie trenera
-
Wirtualna klasa
-
Nagrania z zajęć
-
Prework
-
Materiały szkoleniowe
-
Testy w trakcie kursu
-
Projekt do portfolio
-
Egzamin
-
Certyfikat ISA
-
Warsztat Scrum
-
Prompt Engineering i narzędzia AI dla programistów
-
Wideo – pierwsze kroki w IT
-
Pakiet poradników HR
-
Perfekcyjne CV i Linkedin
-
Oferty pracy
-
Autoprezentacja
-
Dostęp do zamkniętej grupy #HR na slacku
-
Zadania rozwojowe od Doradcy Kariery
-
Konsultacje CV i Linkedin z Doradcą Kariery
-
Symulacja rozmowy HR
-
Symulacja rozmowy technicznej
-
Job Coaching
-
Indywidualny mentoring technologiczny
Jak sfinansować kurs?
Raty PayU
Rozłóż płatność za kurs na raty PayU. Cała procedura składania wniosku jest bardzo prosta, a decyzję otrzymasz już w kilkanaście minut – bez wychodzenia z domu! Możesz rozłożyć płatność nawet na 15 rat 0%, albo do 50 rat nisko oprocentowanych. Zapisz się na kurs, skontaktujemy się z Tobą i ustalimy wszystkie szczegóły.
Dofinansowanie z Bazy Usług Rozwojowych
Możesz otrzymać nawet do 80% dofinansowania w BUR na realizację dowolnego kursu zdalnego z naszej oferty. Z tego rodzaju wsparcia mogą skorzystać: mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa (oraz ich pracownicy).
Nieoprocentowane pożyczki OPEN/Inwestuj w rozwój
Nieoprocentowana pożyczka na szkolenie, którą spłacisz bez odsetek. Dzięki niej możesz sfinansować do 100% kosztów kursu. Przy sprawnym i terminowym spłacaniu rat pożyczki projekt może umorzyć zapłatę nawet 25% całej kwoty. Formalności mogą zająć nawet kilka tygodni, dlatego najpierw skontaktuj się z nami w celu rezerwacji miejsca na kurs.
Urząd Pracy/KFS
Możesz dofinansować kurs dzienny z Urzędu Pracy. Warunkiem otrzymania takiej pomocy jest status osoby bezrobotnej oraz tzw. gwarancja zatrudnienia od przyszłego pracodawcy. Wniosek o dofinansowanie złóż osobiście w swoim Urzędzie Pracy (w miejscu, w którym jesteś zameldowany). Jeżeli pracujesz na umowie o pracę i chcesz zwiększyć swoje dotychczasowe kwalifikacje, poproś pracodawcę o skorzystanie z Krajowego Funduszu Szkoleniowego. To dofinansowanie z Urzędu Pracy na wybrane kursy w infoShare Academy. Więcej szczegółów o tym, jak złożyć wniosek i sfinansować kurs, znajdziesz na stronie:rn
Bootcamp Python
Zgłoś się na następną edycję
Bootcamp Python
Weekendowy
04.11.2023 – 30.06.2024
Zdalnie na żywo
soboty i niedziele (8:00-14:00)
Najczęściej zadawane pytania
Jak zapisać się na kurs?
W jakich godzinach odbywają się zajęcia?
Jak przygotować się do kursu?
Jakie warunki muszę spełnić, aby przystąpić do kursu?
Na jaką pomoc w znalezieniu pracy po kursie mogę liczyć?
Czym kurs różni się od studiów?
Czy wiek jest ograniczeniem?
Czy otrzymam certyfikat?
zgłoś się na kurs / poproś o kontakt
Po otrzymaniu zgłoszenia skontaktuje się z Tobą nasz Zespół Organizacji Szkoleń, aby przedstawić proces i przebieg rekrutacji.

Agnieszka Frąckiewicz
Starsza specjalistka ds. organizacji szkoleń (+48) 530 100 686agnieszka.frackiewicz@infoshareacademy.com