fbpx
Webinar

Data Science po godzinach

Poznaj fascynujący świat Data Science

Data Science po godzinach to pierwszy meetup dla zainteresowanych tematyką Data Science, organizowany przez szkołę programowania infoShare Academy. Wydarzenie jest bezpłatne oraz odbywa się zdalnie – link do transmisji otrzymasz bezpośrednio przed spotkaniem. Zapisz się, zadaj pytanie i czekaj na więcej szczegółów – o wszystkim będziemy informować Cię mailowo.


Prelegenci

Krzysztof Bork-Ceszlak

Machine Learning Project Manager & Data Science Coach

Machine Learning Manager w Toucan Systems, mentor Data Science w infoShare Academy. Na co dzień lider zespołu AI wykorzystujący zwinne metodyki zarządzania oraz programista C++/Python. Po godzinach trener Data Science. Entuzjasta Machine Learning’u, specjalizujący się w Deep Learning’u. Zwolennik przekazywania wiedzy od podstaw ze szczegółowym zrozumieniem tematów. Hobbystycznie konstruktor rozwiązań embedded.

Rafał Styrylski

Software Developer and Machine Learning Engineer

Machine Learning Engineer i Data Scientist w Genesis Global Ltd.. Projektuje i implementuje algorytmy sztucznej inteligencji analizujące zachowania użytkowników i wspierające ocenę ryzyka. Wcześniej zajmował się tworzeniem komercyjnych aplikacji wykorzystujących Deep Learning w komputerowym przetwarzaniu obrazu. W Infoshare Academy prowadzi zajęcia z języka Python i Data Science.

Marcin Zadroga

Data Scientist // Senior Analytics Solutions Developer w DNV

Data Scientist i programista. Obecnie pracuje jako Senior Analytics Solutions Developer w DNV. Entuzjasta Big Data i Machine Learning. Zawodowo związany z projektami realizowanymi w chmurze Microsoft Azure.


Prowadzący

Andrzej Kiesz

CEO infoShare Academy

Współtwórca infoShare, jednej z największych konferencji technologicznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Współzałożyciel infoShare Academy. Wcześniej w Wirtualnej Polsce na stanowisku Kierownika Działu Projektów WWW, odpowiedzialny za technologiczny rozwój licznych serwisów i usług webowych uruchamianych przez WP.Miłośnik muzyki elektronicznej.


Agenda

Toucan Eye – przygoda z detekcją i rozpoznawaniem tekstu.

Krzysztof Bork Ceszlak – Machine Learning Project Manager / Toucan Systems

Prezentacja dotyczyć będzie rzeczywistego problemu jakim jest detekcja i rozpoznawanie tekstu. Badania prowadzone były na potrzeby urządzenia wspomagającego osoby niedowidzące w życiu codziennym. Przedstawię historię rozwiązania od złożonych, wieloetapowych algorytmów po głębokie sieci neuronowe. Na podstawie doświadczeń pokażę jak jednocześnie satysfakcjonujące oraz brutalne może być uczenie maszynowe.

Hydraulika w Pythonie, czyli data pipelines i przetwarzanie strumieni danych

Rafał Styrylski – Software Developer and Machine Learning Engineer / Genesis Global Limited

Python słynie z narzędzi pozwalających tworzyć najbardziej wyszukane modele uczenia maszynowego, jednak żeby móc działać, modele potrzebują odpowiednio przygotowanych danych. Zapewnienie odpowiedniego przepływu i procesów transformacji danych jest często pierwszym co musimy zrobić, by nasz model mógł działać w prawdziwym świecie. Podczas prezentacji zademonstruje w jaki sposób można szybko stworzyć i uruchomić procesy przetwarzania danych z wykorzystaniem Pythona, narzędzi Apache i usług Google Cloud Platform

Analiza szeregów czasowych z wykorzystaniem Pythona

Marcin Zadroga – Data Scientist // Senior Analytics Solutions Developer w DNV

Jednym z ciekawszych i coraz popularniejszych zagadnień z zakresu Data Science jest analiza szeregów czasowych. Podczas prezentacji przybliżymy narzędzia oraz zaprezentujemy use-case dotykający tego zagadnienia. Na prezentacji dowiesz się co to trend, sezonowość i jak 'klasyczne’ metody analizy szeregów czasowych mają się do analiz i predykcji stworzonych z użyciem sieci neruonowych.

Partnerzy wydarzenia

Sprawdź także
Close
Back to top button