fbpx
Webinar

Data science po godzinach 2

Fascynujący świat Data Science

Data Science po godzinach to meetup dla zainteresowanych tematyką Data Science, organizowany przez szkołę programowania infoShare Academy. Staramy się, by prelekcje były nie tylko ciekawe, ale też wielowymiarowe – tak by pokazać tę niezwykłą ciekawą dziedzinę IT z różnych stron.


Prelegenci

dr Mateusz Bonecki

Chief Innovation Officer w DAC.digital

Przedsiębiorca i manager od ponad 10 lat zajmujący się badaniami i rozwojem w sektorze IT. Drugie tyle poświęcił pracy badawczej w obszarze metodologii nauk, teorii wiedzy, kognitywistyki i sztucznej inteligencji. Chief Innovation Officer w DAC.digital odpowiedzialny za zarządzanie programem B+R i współpracę z europejskim ekosystemem innowacji. Od 2017 członek Komitetu Sterującego ARTEMIS, europejskiego stowarzyszenia przemysłu systemów wbudowanych.

Tomasz Jamiński

Head of Data Science w OLX Group

Człowiek z dużym doświadczeniem w dziedzinie Data Science, Business Intelligence oraz Market & UX Research. Rozumie mechanikę i kulturę świata online oraz FMCG. Uwielbia wyzwania z pogranicza biznesu i danych. Pasjonat budowania zespołów interdyscyplinarnych, skupiony na rozwoju mocnych stron każdej osoby. Absolwent Politechniki Poznańskiej i Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Prywatnie mąż i ojciec, dla którego rodzina i ciepło domowe są najważniejsze. W wolnych chwilach muzykuje i uprawia sport.

dr Piotr Sobczyk

Senior Data Scientist w OLX Group

Senior Data Scientist w OLX. W swoim poprzednim, akademickim życiu był matematykiem skupionym na testowaniu wielokrotnym i wyborze modelu. Entuzjast wizualizacji danych. Twórca bloga „Szychta w Danych” i współautor broszury „Wykresy Unplugged”.

Mikołaj Szal

Data Scientist w OLX Group

Data Scientist, absolwent informatyki na Politechnice Poznańskiej. Przez ostatnie 2 lata zdobywał w OLX doświadczenie w zakresie klasycznych algorytmów ML oraz MLOps. Wielką pasją Mikołaja jest muzyka i żeglarstwo.


Agenda

Machine Learning vs Machine Discovery. Czym jest sztuczna inteligencja dzisiaj?\

dr Mateusz Bonecki / Chief Innovation Officer w DAC.digital

Wystąpienie poświęcone będzie temu, w jakim sensie „dzisiejsza” sztuczna inteligencja jest kontynuacją obwieszczonej ponad dekadę temu przez Chrisa Andersona (Wired) detronizację nauki teoretycznej przez data science. Inteligentne maszyny idą torem wyznaczonym przez data science: predykcje opierają na korelacjach, a nie na zależnościach przyczynowych. Pokażę, że idą tą drogą jeszcze dalej, bo inteligencja maszyn „uczących się” nie polega po prostu na przyswajaniu czy reprodukowaniu zastanej wiedzy, ale odkrywaniu nowych korelacji, więc tworzeniu nowej wiedzy. Wreszcie, skomentuję, jak niezrozumiałość, niedostępność czy nieprzejrzystość tej wiedzy, co szczególnie widoczne np. w przypadku sztucznych sieci neuronowych, wpływa nie tylko na życie społeczne, gospodarkę, regulacje prawne, własność intelektualną czy naukę, ale także na możliwe kierunki rozwoju samej inżynierii AI.


United Data Forces of OLX – segmenting pros like a pro

Tomasz Jamiński / Head of Data Science w OLX Group

dr Piotr Sobczyk / Senior Data Scientist w OLX Group

Mikołaj Szal / Data Scientist w OLX Group

Pewnie często zadajecie sobie pytanie, czy dobre praktyki kodowania są ważne w obszarze Machine Learning? Odpowiedź brzmi tak, z pewnością są ważne 🙂 A chcecie wiedzieć, co jest ważniejsze? Realne przełożenie na klienta i produkt tego, co ten kod i odpowiadający mu model robią.Zapraszamy Was na prezentację w ramach której opowiemy, jak połączyliśmy siły Data Science, UX Research oraz Product Analytics w celu dostarczenia behawioralnej segmentacji sprzedawców. Takie, która działa. Takiej, która właściwie jest używana. Takiej, która robi różnicę dla klienta.Zobaczycie, jak wykorzystać synergie kodu, danych i empatii w celu stworzenia nowej wartości. Wszystko oczywiście w interdyscyplinarnym klimacie 🙂

Sprawdź także
Close
Back to top button