fbpx
Webinar

Aplikacje desktopowe i gry w Dockerze

Aplikacje typu Firefox, Spotify, Tor Browser i LibreOffice, ale również gry takie jak Duke Nukem 3D mogą być uruchamiane w kontenerach, na dowolnym systemie operacyjnym – Linux, Windows czy Mac. Nie jest to nic do czego Docker został stworzony, ale to nie jest argument, żeby nie wykorzystać tego potencjału, a przy okazji nauczyć czegoś nowego.

Zobacz, w jaki sposób uruchomić aplikację desktopową w kontenerze – natywnie, za pomocą klienta VNC lub w dowolnej przeglądarce internetowej – sposobów na uzyskanie do niej dostępu jest kilka, ale wszystkie finalnie pozwalają wykorzystać pełny jej potencjał. Za pomocą kilku linijek kodu napisanego w Pythonie stworzysz własną aplikację okienkową, a przy okazji poznasz potrzebne technologie, architekturę renderowania okna aplikacji za pomocą serwera X11, aby końcowo stworzyć plik Dockerfile, zbudować jej obraz i uruchamiać gdziekolwiek masz dostęp do Dockera.

Gość webinaru:

Łukasz Lach

Docker Captain // Senior Software Architect.

Jedyny Docker Captain w Polsce, Docker Certified Associate oraz Docker Community Leader w Warszawie.Organizuje społeczność Dockera w Warszawie, prowadzi lokalne spotkania i warsztaty.

Na co dzień pracuje jako starszy architekt oprogramowania w GOG.com (grupa CD Projekt) nad grami takimi jak Cyberpunk 2077 czy Gwent: The Witcher Card Game.

Dwukrotnie wykładał na konferencji DockerCon – w 2018 i 2019 roku. Tylko w ostatnim roku poprowadził warsztaty z Dockera na konferencjach infoShare, DevOps Days, Container Days i Just DevOps.

Back to top button