fbpx
Back-endC# / .NETWywiady

Across Stack – #1 odcinek C#/.NET

Developerzy to mobilne bestie – zarówno lokalizacyjnie jak i technologicznie. Powinni więc zawsze być na bieżąco, zawsze wiedzieć co w trawie piszczy, a przede wszystkim – zawsze być gotowi na niespodziewane 😉 W ramach cyklu Across Stack wykonamy więc parę podróży technologicznych (do różnych firm), aby zobaczyć jak developerzy z różnych specjalizacji podchodzą do problemów i w jaki sposób je rozwiązują.

Jaki problem chcieliśmy rozwiązać z udziałem C# / .NET?

W pierwszym odcinku naszego webinaru wyruszyliśmy na wycieczkę z C# i jego flagowym webowym frameworkiem ASP.NET Core.

Naszym zadaniem było stworzenie dla naszego klienta TODO listy do zarządzania codziennymi zadaniami. Aby tego dokonać, mieliśmy już przygotowaną piękną aplikację w formie aplikacji SPA, która działa w przeglądarce użytkowników. Tylko co z danymi? Aby skutecznie nimi zarządzać, potrzebowaliśmy API – czas więc je stworzyć, by aplikacja ujrzała światło dzienne!

Podczas webinaru Mateusz zaprezentował jak stworzyć od zera API w C# przy wykorzystaniu frameworka ASP.NET Core, które pozwoli nam przechowywać oraz odczytywać dane dla naszej listy. Od stworzenia projektu, poprzez konfigurację, dodanie zależności oraz możliwości zarządzania danych przez ORM z opisem i wyjaśnieniem podczas live codingu – wszystko udało nam się zmieścić w tym nagraniu. Co więcej, znalazł się czas na pytania na żywo od uczestników, gwarantujemy więc świetną zabawę i sporą dawkę wiedzy 🙂

Przeczytaj także:
C# Webinar i Live Coding


Linki z nagrania Across Stack – C#/.NET:

Jeżeli zainteresował Cię nasz Webinar, z pewnością przydadzą Ci się poniższe linki. Znajdziesz tu wszystko, co pomoże Ci samodzielnie napisać podobną aplikację. A może myślisz o tym by poznać C#/.NET jeszcze bardziej? W takim razie z pewnością zainteresuje Cię intensywny kurs C#/.NET od postaw w infoShare Academy.

Przejrzyj nasze repozytoria

Dokumentacja:

Inne linki z nagrania, które mogą Ci się przydać:

A na deser mamy da Ciebie Http cats i Http dogs 🙂

Myślisz o zmianie zawodu i wejściu do świata IT? W takim razie sprawdź nadchodzący zdalny kurs C# /.NET z trenerem na żywo

Back to top button