Ostatnie tygodnie niskich cen!
Weekendowy Bootcamp

Data Science

Data Sciencist wygrywa w corocznych rankingach na najlepszy zawód świata. Coraz więcej firm odkryło możliwości, jakie płyną z wykorzystania danych. Wejdź do świata Data Science dzięki intensywnemu szkoleniu.

data science ML sql
Zgłoś się na kurs Pobierz program
Nadchodząca edycja
calendar icon
Bootcamp Data Science
11.02.2023 – 23.07.2023
Invest in Pomerania
Liczba godzin
445 h
Tryb
Weekendowy
Poziom
Od podstaw
Miejsce
Zdalnie na żywo
calendar icon
Bootcamp Data Science
22.04.2023 – 26.11.2023
Liczba godzin
445 h
Tryb
Weekendowy
Poziom
Od podstaw
Miejsce
Zdalnie na żywo

Dlaczego warto uczyć się Data Science?

Kosmiczny zawód przyszłości

I to nie jest pusty frazes. Mimo, że termin Data Science został spopularyzowany dopiero kilka lat temu, to pewne jest, że nie jest to chwilowa moda. To odpowiedź branży analitycznej na pojawienie się ogromnych zbiorów danych, nowych algorytmów i technologii obliczeniowych. Raporty to potwierdzają – zapotrzebowanie na pracowników sprawnie poruszających się w świecie danych, statystyki, programowania i uczenia maszynowego już jest ogromne, a będzie coraz większe.

Zmieniaj świat pracując tam, gdzie chcesz

Nie musisz pracować w firmie badawczej czy tworzyć algorytmów dla platform społecznościowych – dane są wszędzie. Data Scientiści są potrzebni w każdej firmie, która je przetwarza – od producentów leków, przez przemysł przetwórczy aż po rozbudowane projekty internetowe. Odpowiednie zarządzanie danymi i ich rozumienie sprawia, że masz realny wpływ na rzeczywistość, którą tworzysz.

Potężna hybryda, jakiej jeszcze nie było

Data Scientist to hybryda hackerów danych, analityków, osób o wysokich kompetencjach komunikacyjnych oraz zaufanych doradców. To połączenie potężne i rzadko spotykane. To także świetny punkt wyjścia

Wysokie zarobki

W corocznym rankingu Glassdoor na najlepszą pracę w USA specjalista od Data Science zajmuje czołowe miejsca z jednym z najwyższych współczynników satysfakcji z pracy. Duże zapotrzebowanie na specjalistów oraz fakt, że na rynku nie jest ich wielu, sprawia, że mogą liczyć na bardzo dobre pensje. W Polsce są to jedne z najwyższych zarobków w IT. Miesięczne wynagrodzenia doświadczonych specjalistów zaczynają się od 15 000 PLN, a kończą nawet na 25 000 PLN.

Wielkie zapotrzebowanie

Chyba nie musimy już was dłużej przekonywać – pracy dla Data Scientistów nie zabraknie. Będzie brakować specjalistów. „Istnieje rosnące zagrożenie, że podaż pracowników w obszarze Data Science and Analytics zostanie daleko w tyle za popytem na nich. (…) Jeśli nie zostaną podjęte działania, braki mogą się pogłębić, co może poskutkować zaprzepaszczeniem szans związanych z Big Data” – to fragment współtworzonego przez IBM i Burning Glass Technologies raportu o rynku analitycznym w USA.
arrow
arrow

Czego się nauczysz na bootcampie?

 • wykorzystywania języka SQL w pracy z bazami danych
 • tworzenia baz danych
 • manipulowania danymi w bazach danych
 • tworzenia zapytań do baz danych
 • wyciągania z baz danych wartościowych informacji i budowania na nich wiedzy
 • wizualizowania informacji za pomocą profesjonalnych narzędzi
 • podstaw języka programowania Python
 • podejścia obiektowego w programowaniu w Pythonie
 • zaawansowanych funkcji związanych z przetwarzaniem informacji
 • wykorzystywania bibliotek takich jak Pandas, NumPy czy SciKitLearn
 • podstaw statystyki potrzebnej w pracy data scientist
 • budowania i optymalizacji modeli Machine Learningowych
 • rozwiązywania problemów związanych z regresją, klasyfikacją i klasteryzacją
 • wizualizowania danych z pomocą bibliotek takich jak Matplotlib czy Seaborn
 • tworzenia sztucznych sieci neuronowych, w tym konwolucyjnych i rekurencyjnych
gray ornament circles ornament

Zobacz, co mówią nasi absolwenci

quotes

Kurs był świetny, jestem bardzo zadowolona. Nawet opcja nauki zdalnej (której się obawiałam) finalnie okazała się bardzo wygodna. Zakres merytoryczny bardzo obszerny, zajęcia prowadzone ciekawie, trenerzy cały czas służyli pomocą. Kurs otworzył mi oczy i też bardzo zainteresował tematyką Data Science (oraz programowaniem w SQL i Pythonie).

Joanna Garwacka opinion stars
quotes

Uważam, że kurs był zdecydowanie wartościowy, acz intensywny. Bardzo mi odpowiadała możliwość sprawdzenia świeżo zdobytej wiedzy podczas dużej liczby zajęć praktycznych i projektów. Wzbogaciłam wachlarz swoich umiejętności technicznych i mam jeszcze więcej chęci do działania!

Dagmara Bromirska opinion stars
quotes

Kurs spełnił oczekiwania w pełni, wartościowych aspektów było bardzo dużo: zaczynając od solidnych podstaw z sqla, przez pythona, bardzo fajnie opracowaną statystykę, a na machine learningu i dość rozbudowanym deep learningu kończąc. Dużym plusem było przygotowanie merytoryczne i postawa trenerów – naprawdę przyjemnie się z Wami pracowało. Generalnie polecam, niezależnie od tego czy nie masz wiedzy w tym temacie w ogóle, czy też masz już podstawy i potrzebujesz je uporządkować i rozwinąć.

Kacper Jędrczak opinion stars
quotes

Kurs spełnił moje oczekiwania. Pozwolił rozwinąć zainteresowania i potwierdził, że warto zdobyć nieco umiejętności IT, bo ich potencjał jest ogromny. Dodatkowo kurs odnowił we mnie głód wiedzy i poznawania czegoś nowego 🙂 Jako dużą zaletę kursu w InfoShare traktuję fakt, że zajęcia prowadzili różni trenerzy. Uważam, że takie podejście pozwala docenić różnorodność metod nauczania, a także lepiej ocenić – i docenić – jakość poszczególnych trenerów. Osobiście, cieszę się, że zajęcia prowadzili profesjonaliści, którzy znają realia pracy z poznawanymi narzędziami i wiedzą jakie są realne wyzwania i problemy pojawiające się w pracy na stanowisku, do którego kurs przygotowuje. Polecam.

Bartosz Stasiak opinion stars
quotes

opinion stars
arrow
arrow

„W trakcie intesywnych zajęć dowiesz się w jaki sposób pozyskiwać, agregować i przetwarzać dane, a także skorzystać z uczenia maszynowego, żeby przewidywać przyszłość”

Krzysztof Bork-Ceszlak

Trener Deep Learningu podczas bootcampu Data Science
AI Team Leader w Lufthansa Systems

Firmy, w których pracują nasi absolwenci

Najlepsi trenerzy na rynku

Przeszkoliliśmy 4 500+ osób

Sprawdź więcej opinii

Jak wyglądają zajęcia w Akademii?

Zajęcia w Akademii na bootcampie Data Science odbywają się w weekend. Na każdym zjeździe mają one podobną formę. W sobotę odbywają się zajęcia warsztatowe na których uczestnicy nabywają nowe umiejętności. W niedzielę dzień podzielony będzie na 3 godziny warsztatów na temat narzędzi bądź praktyki oraz 3 godziny projektowe. W ramach projektów uczestnicy będą mieli możliwość wykorzystania zdobytych kompetencji w pracy zespołowej. Wszystkie zajęcia mają za zadanie przygotować cię do przyszłej pracy, dlatego forma nauki oraz współpracy w zespole odzwierciedla to, co możesz spotkać w rzeczywistej pracy. Zajęcia na bootcampie odbywają się w soboty i niedziele od godziny 8:00 do 14:00.

Pobierz program
gray ornament circles ornament

Jakie projekty stworzysz na kursie?

Data Science to branża, która w ostatnich latach jest jedną z najprężniej rozwijających się dziedzin w IT. Coraz więcej firm dysponuje danymi i chce dzięki nim ulepszać swój biznes. To także szansa, na stworzenie projektów, które potrafią zmienić ludzkie życie.

ASL Translator

Amerykański język migowy ASL to najbardziej popularny język migowy. Rozpowszechniony w USA oraz krajach anglojęzycznych. Zobacz prezentacje jednego z zespołów, który stworzył aplikację do tłumaczenia języka migowego w czasie rzeczywistym. Zobacz prezentację projektu.

Traffic Signs Classification

Zespół Data Busters stworzył na bootcampie Data Science aplikację, która w czasie rzeczywistym rozpoznaje znaki drogowe. Wiele wypadków drogowych spowodowanych jest przeoczeniem i niedostateczną wiedzą na temat mijanych na drodze znaków drogowych. Zobacz prezentację projektu.

Zestawienie projektów kursantów

Nie ma lepszego sposobu na zaprezentowanie możliwości Data Science niż pokazanie konkretnych przykładów zastosowania. A są to wyjątkowe projekty, ponieważ zostały realizowane w naszej Akademii przez uczestników kursu Data Science. Zobacz projekty.

Program kursu

Poniżej znajduje się lista modułów szkoleniowych, które zostaną zrealizowane podczas Bootcampu Data SCience w infoShare Academy. W przypadku każdej z grup szkoleniowych program będzie dostosowywany do poziomu zaawansowania grupy, także w trakcie trwania szkolenia. Bootcamp weekendowy twa 445 godzin i ma za zadanie przygotować do podjęcia pracy jako Data Scientist. Każde zajęcia prowadzone w Akademii mają wymiar praktyczny i są prowadzone przez trenerów praktyków, pracujących obecnie w branży.

Prework

Zadaniem Preworku jest przygotowanie Cię do kursu oraz sprawienie, że wszyscy kursanci będą na podobnym poziomie. Prework jest bardzo ważny, aby komfortowo wejść w naukę. Prework składa się z materiałów, które pozwolą Ci przygotować stanowisko pracy oraz skonfigurujesz potrzebne oprogramowanie. Oczywiście wszystko nauczysz się na kursie, ale niezmiernie ważne jest, aby rozpocząć naukę, posiadając pewien zasób wiedzy. Przerobienie całego materiału zwartego w Preworku powinno Ci zająć ok. 40 godzin.


 • Technologie i narzędzia używane w codziennej pracy Junior Data Scientist:

  • Anaconda

  • VS Code

  • Jupyter

  • github

  • DBeaver • Git – system wersjonowania i współdzielenia kodu

 • Scrum – metodyka organizacji pracy projektowej

 • Wstęp do baz danych:

  • projektowanie

  • typy danych

  • DML

  • tworzenie tabelPodstawy programowania SQL

W trakcie tego modułu poznasz podstawy programowania w języku SQL oraz nauczysz się pracy z bazami danych. • składnia języka SQL

 • przetwarzanie danych

 • funkcje agregujące

 • funkcja okna

 • sortowanie, filtrowanie, grupowanie

 • konwersje

 • analiza danych

 • mediana, percentyle, kwartyle

 • information value

Narzędzia do wizualizacji danych

W tej części kursu Data Science nauczysz się korzystania z Tableau. Tableau to wszechstronny system do przetwarzania i wizualizacji danych.


 • łączenie ze źródłem danych

 • dobieranie rodzajów wykresów

 • wspomaganie analizy danych

 • budowanie raportów

Podstawy Pythona

W ramach podstaw Pythona przerobisz zagadnienia związane z językiem programowania Python. Poznasz składnię oraz środowisko pracy, a także nauczysz się:
 • typów i struktur danych

 • zmiennych

 • bibliotek

 • warunków

 • modułów i pakietów

 • klas

 • wyjątków

 • wyrażeń regularnych

 • pracy ze środowiskami wirtualnymi

 • operacji na plikach

Statystyka i operowanie danymi

Ten moduł obejmuje:


 • wprowadzenie teoretyczne do statystyki

 • prawdopodobieństwo i zmienna losowa

 • rozkłady i estymacje

 • wnioskowanie statystyczne

Machine Learning w Pythonie

W tej części kursu rozpoczyna się przygoda z Machine Learning, dowiesz się:


 • po co tworzymy modele

 • Jaki jest sens podziału danych na treningowe i testowe

 • Czym jest klasyfikacja, a czym regresja i klasteryzacja

 • Jak implementować różne modele za pomocą Pythona

 • Jak korzystać z bibliotek scikit-learn, pandas i numpy

 • Jak mierzyć skuteczność modeli

Modele i narzędzia Machine Learning


 • Regresja liniowa i logistyczna

 • Drzewo decyzyjne i random forest

 • SVM (Support Vector Machine)

 • XGBoost

 • KNN (K-Nearest Neighbours) I K-means

 • Porównanie modeli i podstawy ich wdrażanie

 • Jupyter Notebook

Deep Learning

Nomen omen, zagłębimy się w dziedzinę Machinę Learningu zwaną Deep Learning. W tej części będziesz mieć styczność z takimi zagadnieniami jak:


 • Sztuczne sieci neuronowe i ich tworzenie

 • Konwolucyjne sieci neuronowe – przetwarzanie obrazu

 • Rekurencyjne sieci neuronowe – przetwarzanie języka – NLP

 • funkcje aktywacji i kosztu, zanikanie gradientu, oszukiwanie sieci

 • wizualizacja sieci

 • klasyfikacja, detekcja i segmentacja

 • uczenie nienadzorowane

 • uczenie ze wzmocnieniem

Narzędzia i biblioteki ML i DL


 • OpenCV

 • NumPy

 • Pandas

 • scikit-learn

 • matplotlib

 • TensorFlow

Liczba godzin na kursie

Zajęcia na bootcampie odbywają się w soboty i niedziele od godziny 8:00 do 14:00.
40 h

Prework

240 h

Warsztaty z trenerem

160 h

Praca z domu

5 h

Wsparcie HR

Test predyspozycji

Sprawdź, czy masz predyspozycje na Data Scientist. Odpowiedz na kilka pytań, które pomogą zweryfikować Twoją wiedzę. Wypełnienie testu zajmie Ci tylko kilka minut.

Wypełnij test predyspozycji

Co otrzymasz w ramach kursu?

 • Prework – pakiet materiałów przygotowujących do kursu
 • przodujące technologie
 • rozbudowany projekt grupowy
 • konsultacje i mentoring doświadczonych trenerów – aktywnych zawodowo developerów
 • portfolio na GitHubie
 • dostęp do nagrań z kursu – 2 tygodnie
 • konsultacje CV i LinkedIn
 • próbna techniczna rozmowa rekrutacyjna
 • wszystkie aktualne narzędzia i dobre praktyki
 • nauka oparta na praktycznych narzędziach warsztatowych
 • bieżące review kodu
 • praca w Scrum
 • materiały i zadania domowe
 • pakiet szkoleń HR
 • konsultacje przygotowujące do rozmów rekrutacyjnych
 • praktyczne ćwiczenie metod scrumowych

Narzędzia i technologie których nauczysz się na kursie

Wsparcie w karierze

Szkolenia HR

Dowiesz się, jak przygotować się do wejścia na rynek pracy w branży IT, gdzie szukać pierwszej pracy oraz jakie praktyki zastosować, by jak najlepiej przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej i zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie na nowym rynku pracy.

Pomoc w przygotowaniu CV i profilu LinkedIn

“Jak Cię widzą, tak Cię piszą” – podpowiemy Ci, na co zwracają uwagę rekruterzy oraz jak stworzyć świetne CV i profil LinkedIn, by wyróżnić się na tle innych kandydatów.

Próbne techniczne rozmowy rekrutacyjne

Rozmowy symulują prawdziwą rekrutację techniczną. Sprawdzisz swoją wiedzę i zobaczysz, jakie pytania mogą pojawić się na Twoich pierwszych rozmowach kwalifikacyjnych po ukończeniu kursu.

Konsultacje ze specjalistami

Mamy wspólny cel – zależy nam, aby nasi absolwenci jak najszybciej po kursie znaleźli zatrudnienie. Masz pytania? Jesteś po rozmowie rekrutacyjnej lub przygotowujesz się do niej? Możesz liczyć na nasz czas i wsparcie w trakcie oraz po zakończeniu kursu.
arrow
arrow

Historie naszych absolwentów

Kacper Jędrczak

Chemik, który został Data Scientistem

Kacper to programista z krwi i kości, który w wolnych chwilach uprawia sport lub gra na giełdzie. Porzucił chemię i podjął naukę na bootcampie Data Science – dziś, z sukcesami, podbija branżę IT

Karolina Warda

Od działu finansowego do programowania

Karolina zapisała się na kurs Data Science podczas pandemii. Wykonała ogromną pracę, łącząc naukę z pracą na pełen etat. Stale utrwalała wiedzę i kodziła, kodziła, kodziła…

Natalia Szostak

Przez psychologię do analityki IT przy akompaniamencie rockowego brzmienia

Natalia jest doktorem psychologii z wykształcenia, z pasji perkusistką w rockowym zespole, a dzięki kursowi Data Science wkroczyła do świata IT.

arrow
arrow
gray ornament

Bootcamp Data Science

Zgłoś się na następną edycję

Edycja 18

Bootcamp Data Science

Tryb
Weekendowy
Data
14.01.2023 – 25.06.2023
Miejsce
Zdalnie na żywo
Cena

13 500 zł

rata PayU nawet od 357,76 zł miesięcznie
Invest in Pomerania
Edycja 19

Bootcamp Data Science

Tryb
Weekendowy
Data
11.02.2023 – 23.07.2023
Miejsce
Zdalnie na żywo
Cena

8 013 zł

rata PayU nawet od 357,76 zł miesięcznie
Edycja 20

Bootcamp Data Science

Tryb
Weekendowy
Data
22.04.2023 – 26.11.2023
Miejsce
Zdalnie na żywo
Cena

13 500 zł

rata PayU nawet od 357,76 zł miesięcznie

Jak sfinansować kurs?

Raty PayU

Rozłóż płatność za kurs na raty PayU. Cała procedura składania wniosku jest bardzo prosta, a decyzję otrzymasz już w kilkanaście minut – bez wychodzenia z domu! Możesz rozłożyć płatność nawet na 15 rat 0%, albo do 50 rat nisko oprocentowanych. Zapisz się na kurs, skontaktujemy się z Tobą i ustalimy wszystkie szczegóły.

Dofinansowanie z Bazy Usług Rozwojowych

Możesz otrzymać nawet do 80% dofinansowania w BUR na realizację dowolnego kursu (zdalnego lub stacjonarnego) z naszej oferty. Z tego rodzaju wsparcia mogą skorzystać: mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa (oraz ich pracownicy), a w niektórych przypadkach również osoby indywidualne.

Nieoprocentowane pożyczki OPEN/Inwestuj w rozwój

Nieoprocentowana pożyczka na szkolenie, którą spłacisz bez odsetek. Dzięki niej możesz sfinansować do 100% kosztów kursu. Przy sprawnym i terminowym spłacaniu rat pożyczki projekt może umorzyć zapłatę nawet 25% całej kwoty. Formalności mogą zająć nawet kilka tygodni, dlatego najpierw skontaktuj się z nami w celu rezerwacji miejsca na kurs.

Urząd Pracy/KFS

Możesz dofinansować kurs dzienny z Urzędu Pracy. Warunkiem otrzymania takiej pomocy jest status osoby bezrobotnej oraz tzw. gwarancja zatrudnienia od przyszłego pracodawcy. Wniosek o dofinansowanie złóż osobiście w swoim Urzędzie Pracy (w miejscu, w którym jesteś zameldowany). Jeżeli pracujesz na umowie o pracę i chcesz zwiększyć swoje dotychczasowe kwalifikacje, poproś pracodawcę o skorzystanie z Krajowego Funduszu Szkoleniowego. To dofinansowanie z Urzędu Pracy na wybrane kursy w infoShare Academy. Więcej szczegółów o tym, jak złożyć wniosek i sfinansować kurs, znajdziesz na stronie:

Najczęściej zadawane pytania

W jakich godzinach odbywają się zajęcia? arrow down

Zajęcia na bootcampie odbywają się w soboty i niedziele od godziny 8:00 do 14:00.

Jak przygotować się do kursu? arrow down

Obowiązkowym punktem rozpoczęcia kursu jest przerobienie preworku – są to materiały do samodzielnej nauki. Otrzymasz od nas wszystkie niezbędne materiały, linki oraz instrukcje, jak krok po kroku zainstalować programy i narzędzia, z których będziesz korzystać w trakcie kursu.Przykładając się do jego wykonania, zapewniasz sobie i reszcie grupy sprawny start w kursie i możliwość bezproblemowego rozpoczęcia nauki i pracy nad projektem. Z drugiej strony, w przypadku naszych kursów – bardzo intensywnych i napakowanych wiedzą, zlekceważenie preworku może skutkować późniejszym nawarstwieniem się zaległości, które będzie niezwykle trudno nadrobić w trakcie kursu.

Jakie warunki muszę spełnić, aby przystąpić do kursu? arrow down

W celu przystąpienia do kursu Data Science powinieneś(aś) posiadać predyspozycje do nauki programowania. Są one weryfikowane za pomocą testu, który wysyłamy Ci przed zapisaniem się na kurs. Znajdziesz go również tutaj.Dodatkowo, niezbędna do rozpoczęcia nauki programowania jest: znajomość j.angielskiego na poziomie min. B1/B2, umiejętność analitycznego myślenia, wykonanie preworku, który otrzymasz po zapisaniu się na kurs wysoka motywacja, dyspozycyjność – czas na zajęcia, ale również naukę w domu.

Na jaką pomoc w znalezieniu pracy po kursie mogę liczyć? arrow down

Do szukania pracy należy się przygotować, dlatego już podczas kursu proponujemy szkolenia HR, dzięki którym dowiesz się jak stworzyć skuteczne CV oraz profil w serwisie LinkedIn. Powiemy Ci również jak przygotować się do rozmów rekrutacyjnych. Po kursie rekomendujemy kursantów firmom partnerskim, które aktualnie prowadzą rekrutacje na stanowiska juniorskie.

Czym kurs różni się od studiów? arrow down

Główną przewagą kursu nad studiami jest warsztatowa forma zajęć – wiedzę zdobytą na zajęciach teoretycznych kursanci wykorzystują od razu na zajęciach praktycznych. Zarówno zajęcia teoretyczne, jak i warsztaty prowadzą doświadczeni trenerzy – praktycy. W Akademii dbamy o to, aby program kursu był dopasowany do aktualnej sytuacji na rynku pracy.Kursy są krótsze niż studia, co z jednej strony wiąże się większym natężeniem zajęć i dostarczanej wiedzy, a z drugiej sprawia, że szybciej możesz się przebranżowić i rozpocząć pracę w IT.Na koniec – na kursach panuje bardzo dobra atmosfera, kursanci wspierają się wzajemnie i są w stałym kontakcie ze sobą i z trenerami na komunikatorze wewnętrznym.

Czy wiek jest ograniczeniem? arrow down

Jeśli chodzi o samo uczestnictwo w kursach, to wiek nie jest ograniczeniem. Nasze kursy kończyli zarówno 18-latkowie, jak i osoby 50+. Należy jednak pamiętać, że karierę w branży IT zaczyna się od stażu albo od stanowiska juniora, co może wiązać się z otrzymywaniem niższego wynagrodzenia niż na obecnym miejscu pracy, jeśli ma się już kilkanaście lat doświadczenia. Warto wziąć to pod uwagę zanim podejmie się decyzję o przebranżowieniu.

Czy otrzymam certyfikat? arrow down

Oczywiście, po zaliczeniu kursu otrzymasz od nas ceniony na rynku certyfikat infoShare Academy z wyszczególnioną liczbą godzin szkoleniowych z trenerem oraz podpisami CEO infoShare Academy i Twojego trenera prowadzącego. Certyfikat udostępniamy w formacie PDF, dzięki czemu będziesz mógł łatwo podzielić się szerzej zdobytymi kwalifikacjami na LinkedIn i z potencjalnymi przyszłymi pracodawcami lub klientami.
violet ornament circles ornament

Zgłoś się na kurs

Po otrzymaniu zgłoszenia skontaktuje się z Tobą nasz Zespół Organizacji Szkoleń, aby przedstawić proces i przebieg rekrutacji.

Agnieszka Frąckiewicz

Starszy specjalista ds. organizacji szkoleń (+48) 530 100 686