Przeszkoliliśmy 6 800+ osób

Technologie, dzięki którym zdobędziesz wymarzoną pracę

gray ornament circles ornament

Zobacz co mówią nasi absolwenci

quotes

Uważam, że kurs był zdecydowanie wartościowy, acz intensywny. Bardzo mi odpowiadała możliwość sprawdzenia świeżo zdobytej wiedzy podczas dużej liczby zajęć praktycznych i projektów. Wzbogaciłam wachlarz swoich umiejętności technicznych i mam jeszcze więcej chęci do działania!

Dagmara Bromirska Absolwentka bootcampu Data Science opinion stars
quotes

Kurs w pełni spełnił moje oczekiwania. Jest to intensywny kurs programowania, dlatego trzeba mieć na uwadze obowiązkową pracę po zajęciach. Doceniam bardzo dobrą organizację kursu, trenerów o ogromnej wiedzy i możliwość konsultacji z trenerem niemal o każdej porze dnia.

Paulina Milewska absolwentka bootcampu Frontend opinion stars
quotes

Kurs w infoShare Academy zaskoczył mnie bardzo pozytywnie od samego początku. Trenerzy potrafili nie tylko przekazać kursantom potrzebną wiedzę, ale również motywować do działania i zarazić pasją do programowania. Kurs polecam każdemu, kto nie boi się wyzwań i chce zmienić coś w swoim życiu.

Adrian Wilk Absolwent bootcampu Java + Spring opinion stars
quotes

Kurs pomógł mi szybko wejść w świat UX, zdobyć podstawy i konkretne informacje o najważniejszych kierunkach, trendach i zadaniach w pracy UX Designera. Dużo też wykonywaliśmy praktycznych zadań, które pomogły dobrze zapoznać się z narzędziami używanymi w tej branży.

Edyta Mierzwa absolwentka kursu UX Design opinion stars
quotes

Wziąć udział czy nie, szkoda pieniędzy, nauczę się sam z tutorialu na YT. Takie myśli ma pewnie każdy kto wszedł na stronę z ofertą kursu w iSA. Nie nauczysz. Sztuka programowania to coś więcej niż online-owe tutoriale. To zaangażowanie i pasja trenerów. To nieprzeliczalne na pieniądze wsparcie praktycznie 24h/7. Świetni trenerzy, fantastyczni ludzie. Atmosfera na kursie pozwalająca już na początku przygody poczuć się jak programista w dev teamie. Udział w bootcampie w iSA to najlepsza decyzja jaką można podjąć na początku drogi programisty!

Adam Wódka absolwent bootcampu Frontend opinion stars
quotes

Kurs był bardzo ciekawy i wypełniony po brzegi przydatnymi informacjami. Nie były to tylko wykłady, a połączenie praktyki z teorią. Prowadzony w bardzo zrozumiały i przystępny sposób. Zawsze mogłam znaleźć pomoc u Mentora. Dzięki Karolinie poznałam wiele narzędzi oraz metod pracy UX. Mogłabym go polecić każdej osobie, która chciałaby się przebranżowić i dopiero zaczyna swoją przygodę z UX.

Klaudia Czaja absolwentka kursu UX Design opinion stars
arrow
arrow

Czym jest UX?

Skrót UX oznacza User Experience, czyli w tłumaczeniu doświadczenie użytkownika. To nic innego jak pojęcie, za którym się kryje właśnie to doświadczenie. Powinno być użyteczne i przyjemne. Co ważne, praca UX Designera nie ogranicza się tylko do dbania o użyteczność stron internetowych i aplikacji. UX Designer także może specjalizować się w tworzeniu UX produktów czy usług. Np. założenie konta w banku może w okienku może wymagać od klienta przyniesienia kilku ówcześnie wypełnionych formularzy, albo wystarczy, że poda dowód w okienku bankowym i wszystko zostanie wykonane za niego. UX musi znaleźć idealne rozwiązanie między wygodą i zadowoleniem klienta a opłacalnością usługi dla banku.

Jakie warsztat powinien mieć UX Designer?

UX Designer powinien dobrze rozumieć swoją rolę i gdzie się znajduje w organizacji. Produkt tworzą dziesiątki (lub nawet setki) osób, a więc pogodzenie wszystkich interesów jest bardzo trudne. Dobry UXowiec musi wiedzieć też, jak mierzyć skuteczność swoich projektów. Kolejną rzeczą jest wiedza na temat tworzenia person, map empatii, user stories i scenariuszy. Ważną dziedziną są także badania. Zarówno te z użytkownikami jak i te wykonywane przy pomocy narzędzi do testów. Sporą ilość czasu UX Designer poświęca na prototypowanie i współpracę z działami Designu, Biznesu i IT. Nierzadko przygotowuje specyfikację funkcjonalną projektu. Kolejnymi przydatnymi umiejętnościami, są umiejętności projektowania graficznego i tworzenia UI. W mniejszych firmach bardzo często stanowisko UX jest połączone właśnie z UI. UX to bardzo dynamiczna dziedzina. Co roku pojawiają się nowe metody oraz narzędzia, które ułatwiają pracę UX Designerów. Ważna jest chęć nauki oraz motywacja do dalszego kształcenia. W kolejnych wiadomościach opowiemy Ci trochę o projektach, jakie będziesz współtworzyć jako UX Designer.

UX a UI

Pojęcia te są często ze sobą mylone z uwagi na fakt, że często występują razem. Popularne jest stanowisko łączące obie te funkcje, czyli UX/UI Designer. Najprostszy podział to taki, że UX zajmuje się funkcjonalnością np. aplikacji, a UI jego wizualną częścią. W zespole w którym jest UX Designer i UI Designer, to UX Designer rozpoczna pracę od zaprojektowania doświadczeń użytkownika i flow korzystania z aplikacji, a dopiero później UI Designer nadaje temu ostateczny wygląd.

Na czym polega praca UX Designera?

Praca UX Designera polega na projektowaniu doświadczeń użytkownika, ale co to tak naprawdę oznacza? Wszystko zależy od produktu (lub usługi), jakim zajmuje się UX Designer. Ważny jest też etap, na jakim dołącza do zespołu projektowego. Coraz częściej UX Designer dołącza już na etapie samego projektowania usługi od strony biznesowej, a nie jak dawniej, kiedy usługa już była zaprojektowana i należało tylko nadać jej kształt w postaci np. panelu klienta. Jest to spowodowane zwiększoną świadomością i wiedzą, że usługa zaczyna się znacznie wcześniej, niż moment w którym użytkownik wszedł na naszą stronę.
Zadaniem UX Designera jest bardzo dobra znajomość użytkowników. Ich zachowań, doświadczeń oraz problemów. UX Designer ma być niejako ich reprezentantem przy projektowaniu produktu. Jako projektant doświadczeń tworzysz persony, które mają ułatwić pracę całemu zespołowi projektowemu. Kolejną ważnym zadaniem UX Designera jest przeprowadzanie testów użyteczności na podstawie obserwacji zachowań użytkowników. UX Designer odpowiada także za research i analizę konkurencji, powinien wyciągnąć wnioski na temat mocnych, ale i słabszych stron konkurencji.

Jak zostać UX Designerem?

Co wybrać? Studia czy kurs? Studia starając się dostosować do wymagań rynku, coraz częściej stawiają na nowe kierunki kształcenia. Powstają kierunki dedykowane UX na uczelniach, na których wykłada się psychologię. IT to branża, która zmienia się właściwie każdego roku i uczelniom ciężko jest dostosować się do tak dynamicznej branży. Trzeba mieć świadomość, że studia trwają od 3 do 5 lat. Podczas nauki skupiasz się na wielu przedmiotach i na wielu aspektach. Na kierunku psychologicznym, UX jest tylko małym wycinkiem (i to najczęściej jako studia podyplomowe). Uczelnia jest dobra dla osób, które jeszcze nie są zdecydowane, w którym kierunku chcą iść. Kurs uczy Cię tylko wiedzy związanej z UX.

Jakie warsztat powinien mieć UX Designer?

UX Designer powinien dobrze rozumieć swoją rolę i gdzie się znajduje w organizacji. Produkt tworzą dziesiątki (lub nawet setki) osób, a więc pogodzenie wszystkich interesów jest bardzo trudne. Dobry UXowiec musi wiedzieć też, jak mierzyć skuteczność swoich projektów. Kolejną rzeczą jest wiedza na temat tworzenia person, map empatii, user stories i scenariuszy. Ważną dziedziną są także badania. Zarówno te z użytkownikami jak i te wykonywane przy pomocy narzędzi do testów. Sporą ilość czasu UX Designer poświęca na prototypowanie i współpracę z działami Designu, Biznesu i IT. Nierzadko przygotowuje specyfikację funkcjonalną projektu. Kolejnymi przydatnymi umiejętnościami, są umiejętności projektowania graficznego i tworzenia UI. W mniejszych firmach bardzo często stanowisko UX jest połączone właśnie z UI.