Poznaj fascynujący świat Data Science
Data Science po godzinach to pierwszy meetup dla zainteresowanych tematyką Data Science, organizowany przez szkołę programowania infoShare Academy. Wydarzenie jest bezpłatne oraz odbywa się zdalnie – link do transmisji otrzymasz bezpośrednio przed spotkaniem. Zapisz się, zadaj pytanie i czekaj na więcej szczegółów – o wszystkim będziemy informować Cię mailowo.
Prelegenci
Krzysztof Bork-Ceszlak
Machine Learning Project Manager & Data Science Coach
Machine Learning Manager w Toucan Systems, mentor Data Science w infoShare Academy. Na co dzień lider zespołu AI wykorzystujący zwinne metodyki zarządzania oraz programista C++/Python. Po godzinach trener Data Science. Entuzjasta Machine Learning’u, specjalizujący się w Deep Learning’u. Zwolennik przekazywania wiedzy od podstaw ze szczegółowym zrozumieniem tematów. Hobbystycznie konstruktor rozwiązań embedded.
Rafał Styrylski
Software Developer and Machine Learning Engineer
Machine Learning Engineer i Data Scientist w Genesis Global Ltd.. Projektuje i implementuje algorytmy sztucznej inteligencji analizujące zachowania użytkowników i wspierające ocenę ryzyka. Wcześniej zajmował się tworzeniem komercyjnych aplikacji wykorzystujących Deep Learning w komputerowym przetwarzaniu obrazu. W Infoshare Academy prowadzi zajęcia z języka Python i Data Science.
Marcin Zadroga
Data Scientist // Senior Analytics Solutions Developer w DNV
Data Scientist i programista. Obecnie pracuje jako Senior Analytics Solutions Developer w DNV. Entuzjasta Big Data i Machine Learning. Zawodowo związany z projektami realizowanymi w chmurze Microsoft Azure.
Prowadzący
Andrzej Kiesz
CEO infoShare Academy
Współtwórca infoShare, jednej z największych konferencji technologicznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Współzałożyciel infoShare Academy. Wcześniej w Wirtualnej Polsce na stanowisku Kierownika Działu Projektów WWW, odpowiedzialny za technologiczny rozwój licznych serwisów i usług webowych uruchamianych przez WP.Miłośnik muzyki elektronicznej.
Agenda
Toucan Eye – przygoda z detekcją i rozpoznawaniem tekstu.
Krzysztof Bork Ceszlak – Machine Learning Project Manager / Toucan Systems
Prezentacja dotyczyć będzie rzeczywistego problemu jakim jest detekcja i rozpoznawanie tekstu. Badania prowadzone były na potrzeby urządzenia wspomagającego osoby niedowidzące w życiu codziennym. Przedstawię historię rozwiązania od złożonych, wieloetapowych algorytmów po głębokie sieci neuronowe. Na podstawie doświadczeń pokażę jak jednocześnie satysfakcjonujące oraz brutalne może być uczenie maszynowe.
Hydraulika w Pythonie, czyli data pipelines i przetwarzanie strumieni danych
Rafał Styrylski – Software Developer and Machine Learning Engineer / Genesis Global Limited
Python słynie z narzędzi pozwalających tworzyć najbardziej wyszukane modele uczenia maszynowego, jednak żeby móc działać, modele potrzebują odpowiednio przygotowanych danych. Zapewnienie odpowiedniego przepływu i procesów transformacji danych jest często pierwszym co musimy zrobić, by nasz model mógł działać w prawdziwym świecie. Podczas prezentacji zademonstruje w jaki sposób można szybko stworzyć i uruchomić procesy przetwarzania danych z wykorzystaniem Pythona, narzędzi Apache i usług Google Cloud Platform
Analiza szeregów czasowych z wykorzystaniem Pythona
Marcin Zadroga – Data Scientist // Senior Analytics Solutions Developer w DNV
Jednym z ciekawszych i coraz popularniejszych zagadnień z zakresu Data Science jest analiza szeregów czasowych. Podczas prezentacji przybliżymy narzędzia oraz zaprezentujemy use-case dotykający tego zagadnienia. Na prezentacji dowiesz się co to trend, sezonowość i jak 'klasyczne’ metody analizy szeregów czasowych mają się do analiz i predykcji stworzonych z użyciem sieci neruonowych.