MeetUp DevOps dla programistów i branży IT
„DevOps po godzinach” to druga edycja bezpłatnego meetupu organizowanego przez szkołę programowania infoShare Academy. Podczas czerwcowego spotkania było z nami ponad 300 osób! Wydarzenie jest przeznaczone dla ludzi z branży IT zainteresowanych tematyką DevOps, śledzących aktualne trendy i chcących rozumieć zmieniający się świat technologii.
Prelegenci
Kamil Zabielski
Chief Executive Officer, Sysdogs
CEO sysdogs, ekspert z zakresu budowy środowisk teleinformatycznych opartych o systemy z rodziny GNU/Linux, środowisk on-premise oraz środowisk chmurowych ze szczególnym uwzględnieniem ich bezpieczeństwa.Blisko dziesięć lat praktycznego doświadczenia w IT od strony infrastruktury. Budował wielkie i małe ekosystemy chmurowe, systemy SIEM, TH oraz TI.Prelegent na Cloud Native Warsaw, meet-upach DevOps/DevSecOps, konferencji OhMyHack2020.Prywatnie zainteresowany matematycznymi modelami detekcji intruzów, teorią grafów oraz teorią grup.
Bartłomiej Zass
Customer Engineer, Google Cloud
Architekt rozwiązań chmurowych w Google, specjalizujący się w zagadnieniach Cloud Native i modernizacji aplikacji. Na co dzień pomaga klientom enterprise wykorzystywać w pełni możliwości Google Cloud i technologii Open Source do rozwiązywania problemów technologicznych i biznesowych. Przez ostatnich kilka lat doradzał zespołom z Europy przy projektowaniu aplikacji cloud-native w oparciu o Kubernetes oraz usprawnianiu procesów DevOps. Posiada m.in. certyfikację CKA, CKAD.
Grzegorz Pietrzyk
Sr. Principal Software Architect, Sabre
Architekt, członek zespołu Developers Platform, pracującego nad wewnętrznymi rozwiązaniami w Sabre (CI/CD, Monorepo, DORA) mającymi ułatwić pracę zespołów developerskich, oraz ułatwić migracje aplikacji do Google Cloud. Wcześniej portfolio architekt, wewnętrzy konsultant oraz developer. W sumie ponad 20 lat doświadczenia w branży. W wolnym czasie kapitan jachtowy, założyciel „Sabre Sailing Team” i organizator rejsów po morzu śródziemnym.
Dariusz Kowalczyk
DevOps / SRE/ SysAdmin / Jira Administrator, Nordea
Inżynier platform front endowych dla Maklerów, w Capital Markets Nordea przez 2 lata, od roku rozwija rozwiązania wysokodostępne w zespole definiującym architekturę jako Site Reliability Engineer. Kubernetes bez tajemnic to drogowy kierunek w mojej karierze, RHCSA certyfikowany Admin Linuxa, który uwielbia CI/CD w swojej codziennej pracy, uparcie dążący do poznawania chmurowych rozwiązań. Prywatnie pasjonat nurkowania i Muay Thai.
Prowadzący
Andrzej Kiesz
CEO infoShare Academy
Współtwórca infoShare, jednej z największych konferencji technologicznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Współzałożyciel infoShare Academy. Wcześniej w Wirtualnej Polsce na stanowisku Kierownika Działu Projektów WWW, odpowiedzialny za technologiczny rozwój licznych serwisów i usług webowych uruchamianych przez WP.Miłośnik muzyki elektronicznej.
Agenda
Infrastructure as Code w służbie security
Kamil Zabielski / Chief Executive Officer – Sysdogs
W prezentacji pokażemy różne elementy bezpieczeństwa poprzez Infrastructure as Code; w tym: użycie systemów CICD do podnoszenia bezpieczeństwa, wdrożenie polityk IAC oraz realizacja telemetrii z wykorzystaniem kodu.
CI/CD w świecie Kubernetes, czyli Tekton, Cloud Build i nie tylko
Bartłomiej Zass / Customer Engineer, Google Cloud
Grzegorz Pietrzyk / Sr. Principal Software Architect, Sabre
Kubernetes i kontenery zrewolucjonizowały nie tylko sposób w jaki myślimy o utrzymaniu aplikacji. To także doskonała platforma dla usług CI/CD – oferując skalowalność build agentów, przenośność i bezpieczeństwo. W trakcie sesji przyjrzymy się wybranym rozwiązaniom do budowania kontenerów wewnątrz klastrów Kubernetes (m.in. Kaniko, Buildah, Cloud Native Build Packs). Zobaczymy w jaki sposób Tekton standaryzuje CI/CD wewnątrz klastrów Kubernetes. Następnie skupimy się na usłudze Google Cloud Build – a więc na tym jak kontenery mogą budować inne kontenery w ramach pipeline’ów CI/CD. W drugiej części poznamy praktyczne aspekty powyższych zagadnień, na bazie doświadczeń firmy Sabre. Zobaczymy jakie korzyści oraz wyzwania stwarza CI/CD wewnątrz (oraz do) klastrów Kubernetes.
Kubernetes – Engineering System Platform in Nordea
Dariusz Kowalczyk / DevOps | SRE | SysAdmin | Jira Administrator, Nordea
Opowiem jak platforma ESP Engineering System Platform z Kubernetes jest wykorzystywana do automatyzacji zadań i jak wdrażamy innowacyjne, nie używane gdzie indziej rozwiązania, przygotowując do wdrożenia na PROD, badając wartość biznesową.
- ESP jako cloud native on prem
- Jira on ESP w clustrze, wielonodowo
- inne toole
Sesja Q&A