fbpx
C# / .NETPoczątki programowania

Dlaczego warto zostać C# Developerem?

C# należy do najpopularniejszych języków programowania wśród tych, których pożądają pracodawcy na rynku IT w Polsce. Czytelny dla człowieka kod sprawia, że jest dużo łatwiejszy w nauce od pozostałych języków. Idealnie nadaje się na rozpoczęcie przygody z programowaniem. Duża społeczność i wsparcie jednej z największych firm technologicznych na świecie – to wszystko sprawia, że C# jest świetnym językiem na wejście do branży IT.

Myślisz o przebranżowieniu, ale nie wiesz, od jakiej technologii zacząć? Dziś zaprezentuję Ci zalety języka C#, a także opowiem o tym, wejść do branży IT jako C#/.NET Developer.

.NET a C#

.NET jest nieodłącznym elementem pracy jako programista C#. Najprościej rzecz ujmując, jest to framework (zestaw przydatnych funkcji, które powtarzają się w większości aplikacji, takich jak np. logowanie). Do pracy z tym frameworkiem używa się właśnie języka C#. Pełną różnicę poznasz, rozpoczynając naukę programowania (możesz to zrobić np. na naszym Bootcampie C#/.NET Developer). 

Na razie wiedz po prostu, że jeśli w raporcie poniżej będzie .NET, to pod tą kategorią będziemy szukać zarobków C# Developera.

Zapotrzebowanie na programistów C#

C# nie należy do najpopularniejszych technologii wśród osób, które myślą o przebranżowieniu, natomiast odwrotnie wygląda zainteresowanie pracodawców. Język ten pozwala na szybkie wejście do branży IT i podjęcie pracy jako programista. Duże zapotrzebowanie pracodawców i mniejsze zainteresowanie wśród początkujących sprawia, że dużo łatwiej dostać upragnioną, pierwszą pracę na stanowisku juniorskim.

W raporcie JustJoin.IT – wynagrodzenia polskich programistów za rok 2021, C# i .NET jest na 5. miejscu jeśli chodzi o popularność kategorii, co plasuje go za takimi technologiami jak: Javascript, Java, Testing i bardzo popularny: PHP.

Jak wynika z raportu, C# jest w czołówce technologii, na które pracodawcy szukają programistów.

Skąd bierze się popularność C# i .NET?

Za popularyzację .NET, a co za tym idzie i C#, odpowiada jedna z największych firm technologicznych w historii, czyli Microsoft. Każda firma potrzebuje języka programowania, który wykorzysta do swoich platform. Azure (chmura Microsoftu), programy księgowo-rozliczeniowe, algorytmy sztucznej inteligencji, czy też game development. Wszędzie tam znajdziesz język C#.

Jeden z popularniejszych silników wykorzystywanych w grach – Unity – także jest napisany w C#. C# jest bardzo uniwersalnym językiem, dzięki czemu możesz rozpocząć swoją karierę, projektując aplikację bankową, a skończyć jako game developer.

Microsoft zadbał o doskonałą dokumentację, co nie było wcześniej standardem przy tego typu projektach. Na oficjalnej stronie znajdziesz masę wartościowych materiałów do nauki, przykłady zastosowań, a także omówienie najpopularniejszych problemów. To wszystko sprawia, że C# jest przystępny w nauce.

Ile zarabia C#/.NET Developer?

No dobrze, ale ile możesz zarobić? Pewnie się domyślasz, że jako programista w popularnej kategorii nie będziesz narzekać na swoje zarobki. Już jako junior możesz liczyć na bardzo dobre wynagrodzenie, ale największy skok, jeśli chodzi o kwotę, przychodzi wraz ze zdobytym doświadczeniem i przejściem z juniora na mida.

Junior może liczyć na kwotę między 6 254 zł a 9 507 zł. Mid może zarobić już znacznie większe pieniądze i jest to między 12 600 zł a 18 015 zł, a Senior Java Developer dostanie nawet 22 476 zł. 

Pobierz raport wynagrodzeń polskich programistów za rok 2021 – JustJoin.IT

Co mogę stworzyć w C#?

Nic tak nie pokazuje możliwości języka programowania, jak projekty, które są w nim stworzone. Każdy bootcamp w Akademii infoShare kończy się grupowym projektem zaliczeniowym, który kursant może umieścić w swoim portfolio, aby zwiększyć swoje szanse w przyszłej rekrutacji.

Wszystkie projekty, które są niżej zostały stworzone na naszym Bootcampie.

Wizards

Grę przeglądarkowa Wizards napisana w całości w języku C#. Gra osadzona jest w świecie fantasy i polega na rozwijaniu swojej postaci, a także zdobywaniu kolejnych światów. Zobacz prezentację projektu.

C_Bool

Aplikacja napisana w C#, która jest grą miejską. Gra polega na tym, aby zdobyć jak największą liczbę punktów, poprzez wykonywanie zadań, które znajdują się w realnych miejscach w danym mieście. Zobacz prezentację projektu.

LoopBreakers

Aplikacja LoopBrakers umożliwia zawieranie transakcji finansowych pomiędzy użytkownikami oraz zarządzanie tymi transakcjami, również posiada dwa typy kont: klienta i administratora. Zobacz prezentację projektu.

HoneyBadgers

Strona powstała dla kinomaniaków. Jest to miejsce, gdzie mogą wymieniać się recenzjami i kolekcjonować filmy, które już obejrzeli. Serwis powstał w całości w C# i ma pomóc w wyborze filmu na kolejny seans. Zobacz prezentację projektu.

Jak nauczyć się C# i .NET?

Możesz oczywiście uczyć się samemu lub skorzystać z kursu. Kurs C#/.NET – weekendowy w infoShare Academy został przygotowany z myślą o ludziach, którzy chcą sprawnie wejść do branży IT i podjąć pracę jako Junior C#/.NET Developer. Program przygotowany przez specjalistów praktyków, którzy pracują obecnie w branży IT.

Na kursie rozwijane są kompetencje nie tylko programistyczne, ale także analityczne. Kurs uczy logicznego myślenia i wyciągania wniosków, analizowania kodu, a także myślenia jak programista. Poznasz niezbędne narzędzia do pracy jako programista. Nauczysz się podstaw programowania i języka C#.

Bootcamp C# to 280-297 godzin (weekendowy) intensywnej nauki, a jego głównym zadaniem jest przygotować Cię kompleksowo do zawodu C# Developera.

Poznasz C# wraz z biblioteką .NET, a także wykorzystasz je przy tworzeniu nowoczesnych aplikacji.

Wszystkie zajęcia prowadzone są w formie warsztatów i mają praktyczny charakter tak, aby zmaksymalizować efekty nauki. Podczas bootcampu:

 • zrozumiesz, jak działają nowoczesne aplikacje webowe
 • nauczysz się zasad programowania
 • nauczysz się języka C# oraz jego składni
 • poznasz platformę .NET
 • poznasz zasady programowania obiektowego w języku C#
 • stworzysz aplikację webową w ASP.NET wraz z widokami w Razor
 • poznasz model tworzenia aplikacji MVC
 • nauczysz się podstaw frontendu wraz z HTML, CSS i biblioteką Boostrap.
 • nauczysz się mapowania obiektowo-relacyjnego
 • poznasz zasady testowania automatycznego
 • dowiesz się, czym są Loggery i jak je wykorzystywać
 • rozwiniesz kompetencje logicznego myślenia i pracy jak programista
 • dowiesz się, czym jest system kontroli wersji Git
 • dowiesz się, czym jest review kodu i zrozumiesz jego idee
 • nauczysz się podstaw bezpieczeństwa aplikacji webowych
 • dowiesz się, jak budować aplikacje oparte o UML i wzorce projektowe
 • nauczysz się wykorzystywać bazy danych SQL
 • poznasz warsztat pracy profesjonalnego C# developera
 • stworzysz pierwszy profesjonalny projekt do portfolio
 • rozwiniesz swoje kompetencje w wielu nowych obszarach

Kurs weekendowy C#/.NET w infoShare Academy

Zacznij programować w jednym z najpopularniejszych i najbardziej lubianych przez programistów języków. Wszechstronny, prosty w nauce i mający wiele zastosowań. Poznaj język C#.

Dla kogo? Dla osób, które chcą sprawnie nauczyć się programowania od najlepszych trenerów-praktyków na rynku. Bootcamp jest przeznaczony dla tych, którzy myślą o podjęciu pracy jako C# Developer.

👉 Kurs weekendowy C#/.NET (przebranżowienie)

Co możesz robić po bootcampie? Poznaj historie naszych absolwentów!

👉 Elektronikę zamienił na programowanie – historia Jarosława Witowskiego

👉 Zamiast zarządzać finansami rozwija zagraniczną aplikację – historia Magdy Kłopotek

👉 Architektka wnętrz, która została programistką – historia Julii Łojek

👉 Od tancerza do programisty – historia Wiktora Jagiełło

Back to top button