fbpx
C# / .NETProjekty kursantów

Projekt kursantów C#: HoneyBadgers

FIlmweb należy do jednej z najpopularniejszych stron w polskim internecie. Codziennie strona ta pomaga tysiącom użytkowników wybrać film na wieczór. Kinomaniacy mają miejsce, gdzie mogą wymieniać się recenzjami i kolekcjonować filmu, które już obejrzeli. Użytkownicy, którzy traktują kino jako przyjemny sposób na spędzanie czasu, mogą odnaleźć inspiracje na kolejny seans.

Zespół HoneyBadgers, powołany na Bootcampie C#/.NET od infoShare Academy postanowił stworzyć podobny serwis, wykorzystując technologię .NET.

Skład zespołu:

Strona Główna

Po wejściu na stronę główną oczom użytkowników ukazuje się slider z ostatnio dodanymi filmami. Poniżej znajdują się ostatnio dodane recenzje filmów wraz z zajawką oraz oceną użytkownika, co ma ułatwić odnalezienie użytkownikowi najgorętszych tytułów. Całość strony jest napisana w C# wykorzystując framework .NET.

.NET jest frameworkiem stworzonym przez firmę Microsoft i od wielu już lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Zadaniem .NET jest zarządzanie różnymi elementami systemu: kodem aplikacji, pamięcią i zabezpieczeniami.

.NET poprzez swój dość niski próg wejścia oraz zrozumiałą architekturę zyskał popularność wśród programistów.

Filmy

Zakładka movies umożliwia przeglądanie całej dostępnej bazy z filmami. Karta filmu zawiera okładkę, tytuł, rok wydania, reżysera, ocenę użytkownika oraz liczbę obejrzeń. Dodatkowo jest także skrócony opis i przycisk umożliwiający przejście na podstronę ze szczegółami filmu.

Produkcje można posegregować według popularności, oceny i roku wydania. Możemy też filtrować filmy według ocen użytkowników. Dodatkowo na stronie zaimplementowana jest wyszukiwarka tekstowa umożliwiająca wyszukanie konkretnego tytułu.

Przejście do podstrony filmu umożliwia przejrzenie wszystkich dodanych recenzji przez użytkowników oraz szczegółowe dane dotyczące tytułu. 

Użytkownik

Aplikacja HoneyBadgers jest wyposażona w system logowania. Po zalogowaniu oczom użytkownika ukazuje się dasbhoard, na którym widoczne są filmy dodane do ulubionych. Konto jest niezbędne do dodania własnych recenzji filmu. 

Zakładka Favorite movies umożliwia przeglądanie wszystkich ulubionych filmów.

Administrator

Programiści zaimplementowali także funkcję administratora, która umożliwia dostęp do specjalnych funkcji serwisu służące do zarządzania bazą filmów, użytkowników oraz dostęp do podstawowych statystyk serwisu.

Statystyki umożliwiają przeglądać liczbę wejść na filmy z danej kategorii oraz śledzenie aktywności użytkowników.

Obejrzyj prezentację

Bootcamp C#/.NET w infoShare Academy

Zacznij programować w jednym z najpopularniejszych i najbardziej lubianych przez programistów języków. Wszechstronny, prosty w nauce i mający wiele zastosowań. Poznaj język C#.

Dla kogo? Dla osób, które chcą sprawnie nauczyć się programowania od najlepszych trenerów-praktyków na rynku. Bootcamp jest przeznaczony dla osób, które myślą o podjęciu pracy jako C# Developer.

👉 Weekendowy bootcamp C#/.NET (przebranżowienie)

Co możesz robić po bootcampie? Poznaj historie naszych absolwentów!

👉 Elektronikę zamienił na programowanie – historia Jarosława Witowskiego

👉 Zamiast zarządzać finansami rozwija zagraniczną aplikację – historia Magdy Kłopotek

👉 Architektka wnętrz, która została programistką – historia Julii Łojek

👉 Od tancerza do programisty – historia Wiktora Jagiełło

Back to top button