fbpx
Webinar

DevOps po godzinach #1

Pierwsze takie wydarzenie dla specjalistów DevOps w Polsce

DevOps po godzinach to pierwszy Meetup dla osób z branży IT zainteresowanych tematyką DevOps organizowany przez szkołę programowania infoShare Academy. Wydarzenie jest bezpłatne oraz odbywa się zdalnie. Zapisz się na meetup, zadaj pytanie i czekaj na więcej szczegółów.


Agenda

Produkcyjne wdrożenie aplikacji fullstack krok po kroku. – Marek Godny

Jak wdrożyć aplikację krok po kroku z wykorzystaniem Pythona, Reacta i AWS? Doświadczony DevOps Engineer Marek Godny opowie i wyjaśni jak:

  • przygotować aplikację do wdrożenia
  • zachować możliwości uruchamiania aplikacji lokalnie
  • o wyborze narzędzi i serwisów chmurowycho tym, jak przejść przez cały proces wdrożenia
  • co dalej? Continuous Delivery i/lub Continuous Deployment!

Kubernetes – jak zaplanować wdrożenie nie będąc ekspertem? – Przemek Koltermann

Kubernetes to platforma która może bardzo ułatwić życie, albo zamienić je w koszmar. Prezentacja zawiera garść przydatnych porad jak wdrożyć Kubernetes i nie utonąć. Materiał przygotowany na podstawie własnych doświadczeń oraz prowadzonych kursów.


Inżynieria Chaosu – czyli o kontrolowanych awariach w świecie chmury
– Tomasz Stachlewski

Podczas tej sesji, przyjrzymy się czym jest inżynieria chaosu (ang. chaos engineering) – i dlaczego ta stosunkowo nowa dyscyplina IT polegająca na celowym i eksperymentalnym wprowadzaniu awarii i błędów w działające produkcyjne aplikacje i systemy staje się nowym trendem budowy nowoczesnych rozwiązań IT. Czyli o historii Netflixa i ich małpach niszczycielach, o tym jak budować systemu odporne w chmurze (na przykładzie AWS) i o tym jak ‘wstrzykiwać’ chaos w własne aplikacje.


Prelegenci

Marek Godny – DevOps Engineer / Samurai Labs

Marek przekształca pomysły w produkcyjnie działające serwisy, biorąc udział w każdym etapie procesu wytwarzania. W swojej pracy łączy zalety filozofii DevOpsze znajomością Chmur, budując rozwiązania o wysokim poziomie dostępności. Wierzy, że wymiana wiedzy powinna się odbywać niezależnie od doświadczenia,bo tylko wspólnymi siłami można tworzyć wielkie rzeczy.


Przemek Koltermann – Site Reliability Engineer / Codility

Pracuje jako Site Reliability Engineer dla firmy Codility, wiodącego globalnego startupu dla rekrutacji zdalnej posiadającej ponad 1500 klientów na całym świecie. Na co dzień zajmuje się migracją na platformę Kubernetes i wdrażaniem najnowszych rozwiązań ze stajni AWS. Poprzednio w GOG.com rozwiązywał problemy skalowalności i pracował przy odpalaniu pierwszego klastra Kubernetes. Z zamiłowania programista, z wykształcenia specjalista od sieci komputerowych. Jako jeden z pierwszych Polaków został Docker Certified Associate. Prelegent na konferencjach, organizator meetupów Docker Warsaw oraz warsztatów z Kubernetes. Uwielbia góry i wspinaczkę.


Tomasz Stachlewski – CEE Senior Solutions Architecture Manager at Amazon Web Services (AWS)

Szef zespołu architektów w Amazon Web Services na Europę Środkowo-Wschodnią.Na co dzień doradza klientom w tworzeniu architektury systemów, które mają zostać zmigrowane lub utworzone w chmurze AWS i w pełni wykorzystywać możliwości jakie niesie ze sobą chmura.


Sprawdź także
Close
Back to top button