Across Stack – #1 odcinek C#/.NET

22.10.2018

Wywiad

Developerzy to mobilne bestie. Zarówno lokalizacyjnie jak i technologicznie. Musimy zawsze być na bieżąco, zawsze wiedzieć co w trawie piszczy i zawsze być gotowi. Wykonamy parę podróży technologicznych (do różnych firm), aby zobaczyć jak różni developerzy z różnych specjalizacji podchodzą do problemów.

W pierwszym naszego webinaru  odcinku wyruszyliśmy na wycieczkę z C# i jego flagowym webowy frameworkiem ASP.NET Core. Jaki problem chcemy rozwiązać? Tworzymy dla naszego klienta TODO listę do zarządzania codziennymi zadaniami. Mamy przygotowaną piękną aplikację w formie aplikacji SPA, która działa w przeglądarce użytkowników. Ale skąd wziąć dane? Potrzebujemy API którym będziemy zarządzać naszymi danymi!

 

Podczas webinaru Mateusz zaprezentował jak stworzyć od zera API w C# przy wykorzystaniu frameworka ASP.NET Core, które pozwoli nam przechowywać oraz odczytywać dane dla naszej listy. Od stworzenia projektu, poprzez konfigurację, dodanie zależności oraz możliwości zarządzania danych przez ORM z opisem i wyjaśnieniem podczas live codingu – wszystko udało nam się zmieścić w tym nagraniu. I jeszcze znalazł się czas na pytania na żywo od uczestników 🙂

 

 

 

Linki z nagrania:
Nasze repozytoria:
front-end: https://github.com/michalczukm/across-stack-todo-front-example-app
back-end: https://github.com/mturzynskigoyel…/gy-across-stack-asp-core

Dokumentacja:
https://michalczukmpresentstodoapi.docs.apiary.io/

Inne linki z nagrania:
Swagger dla Asp.net:
https://github.com/domaindrivendev/Swashbuckle

Na deser Http cats i Http dogs 🙂
https://http.cat/
https://httpstatusdogs.com/