MODUŁ 1

PODSTAWOWE FUNKCJE PLATFORMY

TEMATY ZAAWANSOWANE

MODUŁ 2

MODUŁ 3

PYTANIA I ODPOWIEDZI ORAZ ROZSZERZENIE SZCZEGÓLNIE ISTOTNYCH ZAGADNIEŃ

DLACZEGO WARTO?

NASZE REFERENCJE

W trakcie spotkań online, jak również we wcześniejszym etapie zamówienia produktu w postaci w/w szkolenia, Panowie Przemysław Wołosz i Paweł Alicki dali się poznać jako osoby rzetelne i kompetentne.


Trener Paweł Alicki oba szkolenia zrealizował z pełnym profesjonalizmem. Swoją wiedzę przekazał w sposób przejrzysty i zrozumiały dla każdego uczestnika. Omawiane tematy zostały ujęte w interesujący sposób. Wykonano dużo zadań praktycznych, przez co znacząco podniosły się umiejętności naszych pracowników, dlatego też z pełną odpowiedzialnością polecamy Infoshare Academy jako kompetentnego i rzeczowego partnera do współpracy.

Dyrektor szkoły podstawowej nr 126 w Krakowie

W dniach 3-4 listopada ora 5-6 listopada 2020r. firma Infoshare Academy przeprowadziła warsztaty nt. „MS Teams w edukacji” dla kadry pedagogicznej naszej Szkoły.

W dniach 3-4 listopada ora 5-6 listopada 2020r. firma Infoshare Academy przeprowadziła

warsztaty nt. „MS Teams w edukacji” dla kadry pedagogicznej naszej Szkoły.


W trakcie spotkań online, jak również we wcześniejszym etapie zamówienia produktu w postaci w/w szkolenia, Panowie Przemysław Wołosz i Paweł Alicki dali się poznać jako osoby rzetelne i kompetentne.


Trener Paweł Alicki oba szkolenia zrealizował z pełnym profesjonalizmem. Swoją wiedzę przekazał w sposób przejrzysty i zrozumiały dla każdego uczestnika. Omawiane tematy zostały ujęte w interesujący sposób. Wykonano dużo zadań praktycznych, przez co znacząco podniosły się umiejętności naszych pracowników, dlatego też z pełną odpowiedzialnością polecamy Infoshare Academy jako kompetentnego i rzeczowego partnera do współpracy.

ZAPYTAJ O SZKOLENIE

Po otrzymaniu zgłoszenia skontaktujemy się z Tobą, aby ustalić szczegóły.

FAQ

1. Jak dołączyć do spotkania?

Dołączanie za pomocą linku

Wszystkim, czego potrzebujesz, aby dołączysz do spotkania w usłudze Teams, jest link.

Wybierz pozycję Dołącz do spotkania w usłudze Microsoft Teams w zaproszeniu na spotkanie, aby nastąpiło przeniesienie do strony, gdzie możesz wybrać dołączenie w Internecie lub pobranie aplikacji klasycznej.

Jeśli masz już aplikację Teams, spotkanie zostanie otwarte w niej automatycznie.

Jeśli nie masz konta w usłudze Teams, a organizator zezwolił na nie, możesz użyć opcji wprowadzenia swojego imienia i nazwiska, aby dołączyć do spotkania jako gość.

Jeśli masz konto usługi Teams, wybierz pozycję Zaloguj, aby dołączyć z dostępem do czatu spotkania i nie tylko.

Następnie, w zależności od ustawień organizatora, możesz dołączyć do spotkania od razu lub przejść do poczekalni, gdzie osoby uczestniczące w spotkaniu będą mogły Cię wpuścić.


Dołączanie za pomocą kalendarza

Wybierz pozycję Kalendarz Przycisk Spotkania z lewej strony aplikacji, aby wyświetlić swoje spotkania. Znajdź żądane spotkanie, a następnie wybierz pozycję Dołącz.

Jeśli jednak ktoś rozpoczął spotkanie, otrzymasz powiadomienie, za pomocą którego możesz dołączyć.


Dołączanie w kanale

Jeśli spotkanie odbywa się w kanale, zobaczysz zaproszenie do dołączenia, odpowiednią zawartość i kto jest na spotkaniu bezpośrednio w danym kanale. Po prostu wybierz pozycję Dołącz.


Dołączanie za pomocą rozmowy

Jeśli spotkanie już się rozpoczęło, pojawi się ono na liście ostatnich czatów. Wybierz spotkanie na liście czatów, a następnie wybierz pozycję Dołącz u góry czatu.

2. Jak dołączyć do zespołu?

Dołączanie do zespołu za pomocą linku

Przejdź do przeglądarki internetowej i wklej link.


Dołączanie do zespołu za pomocą kodu

Kliknij pozycję teams Przycisk Zespoły po lewej stronie aplikacji, a następnie kliknij pozycję Dołącz lub Utwórz zespół u dołu listy zespołów.

Aby dołączyć do zespołu za pomocą kodu (drugiego kafelka), wklej kod w polu Wprowadź kod , a następnie kliknij pozycję Dołącz.

Użyj linku lub kodu, aby dołączyć do zespołu

3. Jak opuścić zespół?

Po dołączeniu do czatu grupowego możesz zdecydować, czy chcesz pozostawać członkiem, czy opuścić czat grupowy. Możesz również usunąć osoby z czatu grupowego.


Opuszczanie czatu grupowego

Jeśli zdecydujesz się opuścić czat grupowy w aplikacji Teams, wykonaj następujące czynności:

 1. Wybierz pozycję Czat Przycisk Otwórz czat , aby otworzyć listę czatów.
 2. Znajdź nazwę grupy, którą chcesz opuścić.
 3. Wybierz pozycję więcej opcji Przycisk Więcej opcji > Opuść.

Usuwanie osób z czatu grupowego

Aby usunąć osoby z czatu grupowego w aplikacji Teams, wykonaj następujące czynności:

 1. Otwórz dowolny czat grupowy z trzema lub więcej osobami i przejdź na początek czatu, w którym poinformujesz o liczbie uczestników.
 2. Umieść wskaźnik myszy na liczbie uczestników, a następnie umieść wskaźnik myszy na nazwie osoby, którą chcesz usunąć.
 3. Zaznacz znak X i Potwierdź, że chcesz usunąć uczestnika z czatu.

Aktualizacja w ramach czatu będzie informować wszystkich użytkowników, że usunął osobę.

Osoby, które zostały usunięte z czatu, będą mogły wyświetlać historię wcześniejszych czatów, ale nie będą mogli wysyłać nowych wiadomości, reagować na wiadomości i nie będą mogli wyświetlać nowych konwersacji ani plików udostępnionych przez grupę.

4. Jak włączyć?

Logowanie do aplikacji Teams

Uruchom aplikację Teams.

W systemie Windows kliknij przycisk Start Przycisk Start > Microsoft Teams.

Na komputerze Mac otwórz folder Aplikacje i kliknij pozycję Microsoft Teams.

Na urządzeniu mobilnym kliknij ikonę Teams.4Zaloguj się do usługi Microsoft 365 za pomocą nazwy użytkownika i hasła.


Wybieranie zespołu i kanału

Zespół to zbiór osób, konwersacji, plików i narzędzi w jednym miejscu. Kanał to dyskusja prowadzona w ramach zespołu i dotycząca spraw związanych z działem, projektem lub określonym tematem.

Najlepszym sposobem na zapoznanie się z zespołami i kanałami jest wybranie zespołu oraz kanału i rozpoczęcie korzystania z nich.

Wybierz pozycję Zespoły Przycisk Zespoły w lewej części aplikacji i wybierz zespół.

Jeśli nie należysz do zespołu i chcesz go utworzyć, zobacz Dodawanie zespołów.

Wybierz kanał i zapoznaj się z kartami Konwersacje, Pliki i innymi.

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz Zespoły i kanały.

Logowanie się i rozpoczynanie pracy w aplikacji Teams

Zarządzanie ustawieniami połączeń w aplikacji Teams

Aby zmienić ustawienia, kliknij swój obraz profilu w górnej części usługi Teams, a następnie pozycję Ustawienia. Ustawienia połączeń znajdują się w kilku różnych miejscach: Ogólne, Urządzenia i Połączenia.


Zmienianie domyślnego mikrofonu, głośnika lub kamery

Aby wybrać mikrofon, głośnik i kamerę, które mają być używane do połączeń i spotkań w usłudze Teams, kliknij swój obraz profilu w górnej części usługi Teams, a następnie wybierz pozycję Ustawienia > Urządzenia.

W obszarze Urządzenia audio wybierz głośnik i mikrofon, które będą domyślnie używane w usłudze Teams.

W obszarze Kamera wybierz kamerę, która ma być używana w usłudze Teams, a następnie sprawdź podgląd obrazu wideo z tej kamery.

Jeśli do komputera podłączono wiele certyfikowanych urządzeń, możesz ustawić jedno z nich jako dodatkowy dzwonek, co oznacza, że będzie ono dzwonić po nadejściu połączenia. Połączenia przychodzące można odbierać na dowolnym urządzeniu — nie tylko na tym, które dzwoni.

5. Jak wyłączyć kamerę?

6. Jak wyłączyć kamerę?

Możesz zresetować hasło do swojego konta Microsoft, wykonując następujące kroki.

 1. Zaloguj się do pulpitu nawigacyjnego konta Microsoft przy użyciu adresu e-mail, numeru telefonu lub identyfikatora Skype'a oraz dotychczasowego hasła.
 2. Wybierz pozycję Zabezpieczenia z nawigacji w górnej części strony głównej Konto.
 3. Na stronie Podstawy zabezpieczeń wybierz pozycję Zmień hasło.
 4. Jeśli Twoje konto jest chronione informacjami zabezpieczającymi, zobaczysz formularz Potwierdź swoją tożsamość z częściowym widokiem numeru telefonu lub adresu e-mail wybranego do weryfikacji konta. Wybierz ten kanał, przez który chcesz otrzymać kod, i wprowadź wymagane informacje weryfikacyjne. Gdy skończysz, wybierz pozycję Wyślij kod.
 5. Wprowadź otrzymany kod i wybierz pozycję Weryfikuj.
 6. Na stronie Zmienianie hasła wprowadź dotychczasowe hasło, a następnie dodaj nowe hasło. Po zakończeniu wybierz pozycję Zapisz.

Jeśli nie masz wymaganych informacji zabezpieczających i nie jesteś w stanie odebrać kodu weryfikacyjnego, może być konieczne użycie innej opcji weryfikacji. Zobacz Odzyskiwanie konta Microsoft.

Jeśli nie pamiętasz swojej nazwy użytkownika i nie możesz się zalogować na pulpicie nawigacyjnym konta Microsoft, zobacz Jak znaleźć konto Microsoft.

7. Jak zorganizować spotkanie?

Planowanie spotkania

Istnieje kilka sposobów planowania spotkania w aplikacji Teams:

 • Wybierz pozycję Zaplanuj Przycisk Zaplanuj spotkanie spotkania w oknie czatu (poniżej pola, w którym wpisano nową wiadomość), aby zaksięgować spotkanie z osobami z czatu.
 • Przejdź do Przycisk Spotkania Kalendarz po lewej stronie aplikacji i wybierz pozycję nowe spotkanie w prawym górnym rogu.
 • Wybierz zakres czasu w kalendarzu. Zostanie otwarty formularz planowania.

W formularzu planowania możesz wprowadzić tytuł spotkania, zaprosić uczestników i dodać szczegółowe informacje. Użyj Asystenta planowania, aby znaleźć odpowiednią dla wszystkich godzinę. Po uzupełnieniu wszystkich szczegółów wybierz pozycję Zapisz. Spowoduje to zamknięcie formularza planowania i wysłanie zaproszenia do skrzynek odbiorczych wszystkich uczestników w programie Outlook.


Zapraszanie osób spoza organizacji

Zespoły umożliwiają Zapraszanie osób spoza organizacji, w tym do osób, które nie mają licencji na zespoły. Aby zaprosić wiadomość, musisz mieć pełny adres e-mail.

 1. Przejdź do miejsca, w którym mówi, Dodaj wymaganych uczestników. Jeśli dowolny użytkownik jest uczestnikiem opcjonalnym, wybierz pozycję Opcjonalnie.
 2. Wpisz pełny adres e-mail osoby (przykład: Joe@example.com).
 3. Wybierz pozycję Zaproś. Otrzymasz wiadomość e-mail z linkiem do spotkania.

Tworzenie spotkania w kanale

 1. Wybierz pozycję Nowe spotkanie.
 2. Wpisz nazwę kanału, do którego odpowiesz, Dodaj kanał (w obszarze pola Godzina i Data).

Po wysłaniu zaproszenia nie można edytować ani dodawać kanałów. Musisz wysłać nowe zaproszenie za pomocą zaktualizowanego kanału. Po dodaniu wybranych osób wybierz pozycję Asystent planowania , aby znaleźć najlepszą godzinę.

Jeśli jest to spotkanie cykliczne, otwórz menu rozwijane obok pozycji nie Powtarzaj (tuż pod tą datą). Wybierz, jak często będzie występować na podstawie opcji domyślnych, lub wybierz pozycję niestandardowy , aby utworzyć własny częstotliwość.

8. Jak usunąć czat?

Ukrywanie, odkrywanie, wyciszanie lub Przypinanie czatu w aplikacji Teams

W aplikacji Teams nie można usunąć czatu, ale można ukryć go na liście czatów lub wyciszyć go, aby nie otrzymywać więcej powiadomień. Tu znajdziesz więcej informacji.


Ukrywanie czatu

Nie można usunąć całego czatu, ale jeśli nie jest Ci już potrzebny, można go ukryć na liście czatów. Aby ukryć czat, wybierz pozycję Czat Przycisk Otwórz czat w celu otwarcia listy czatów. Obok czatu, który chcesz ukryć, kliknij pozycję Więcej opcji Przycisk Więcej opcji > Ukryj.

Czat pozostanie ukryty do momentu przesłania nowej wiadomości na tym czacie. (Zawsze możesz też wznowić wcześniejszą konwersację, która została ukryta).


Odkrywanie czatu

Chcesz ponownie wyświetlić ukryty czat? Odkryj czat, który został wcześniej ukryty za pomocą funkcji wyszukiwania.

 1. W polu wyszukiwania w Wybierz, aby rozpocząć wyszukiwanie. u ¿górnej części wpisz wyraz lub frazę, którą ma zawierać czat, który chcesz odkryć (na przykład nazwisko nadawcy lub jego uczestnika).
 2. Wybierz ukryty czat, który chcesz odkryć, a następnie wybierz pozycję czat Przycisk Otwórz czat na pasku narzędzi po lewej stronie. Czat zostanie wyświetlony ponownie w kanale informacyjnym czatu.
 3. W oknie czatu wybierz pozycję więcej opcji Przycisk Więcej opcji > odkryj.

Wyciszanie czatu

Po wyciszeniu czatu nadal będziesz brać udział w konwersacji, ale nie będziesz otrzymywać powiadomień.

Wybierz pozycję Czat Przycisk Otwórz czat , aby otworzyć listę czatów. Znajdź nazwę czatu, który chcesz wyciszyć. Następnie wybierz pozycję Więcej opcji Przycisk Więcej opcji > Wycisz. Jeśli zmienisz zdanie, po prostu wybierz tę pozycję ponownie i wyłącz wyciszenie.

Obok imion i nazwisk uczestników będzie wyświetlana ikona przypominająca o wyciszeniu czatu.


Przypinanie czatu

Możesz przypiąć często używane konwersacje na początku listy czatów.

Wybierz pozycję Czat Przycisk Otwórz czat , aby otworzyć listę czatów. Znajdź nazwę konwersacji, którą chcesz przypiąć. Następnie wybierz pozycję Więcej opcji Przycisk Więcej opcji > Przypnij. Dzięki temu czat zawsze będzie znajdował się na początku listy. Jeśli zmienisz zdanie, po prostu wybierz tę pozycję ponownie i odepnij czat.

9. Jak usunąć historię?

Edytowanie lub usuwanie wysłanej wiadomości w usłudze Teams

Każdemu może przydarzyć się błąd. Na szczęście wiadomości wysłane w aplikacji Teams można edytować i usuwać.


Edytowanie wysłanej wiadomości

Możesz edytować dowolną wiadomość wysłaną na czacie lub w kanale. Przejdź do tej wiadomości i wybierz pozycję Więcej opcji Przycisk Więcej opcji > Edytuj. Wprowadź zmiany w wiadomości i naciśnij klawisz Enter, aby je zapisać.

Nie ma ograniczenia tego, ile razy można wprowadzać zmiany w wysłanej wiadomości.


Usuwanie wysłanej wiadomości

Jeśli chcesz się wycofać i usunąć wiadomość wysłaną przed chwilą, przejdź do tej wiadomości, a następnie wybierz pozycję Więcej opcji Przycisk Więcej opcji > Usuń.

Jeśli wiadomość nie została jeszcze wysłana, wybierz pozycję Format Przycisk Rozszerz , aby rozwinąć pole, a następnie wybierz pozycję Usuń Przycisk Usuń.


Cofanie usunięcia wiadomości

Przejdź do usuniętej wiadomości i wybierz pozycję Cofnij.

10. Jak przesłać zadanie?

Aby przesłać zadanie, wybierz kartę tego zadania. W zależności od stanu zadania możesz przesłać swoją pracę na czas, po terminie lub przesłać poprawioną pracę.

 1. Przejdź do kanału Ogólne w odpowiedniej klasie, a następnie wybierz pozycję Zadania. Możesz również użyć paska wyszukiwania, aby znaleźć zadanie za pomocą słów kluczowych.
 2. Przydzielona praca będzie wyświetlana według daty ukończenia. Wybierz dowolną kartę zadania, aby je otworzyć i wyświetlić jego szczegóły.
 3. Jeśli Twój nauczyciel określił dokument do przełączenia lub że masz inne pliki do dołączenia do tego zadania, wybierz pozycję + Dodaj pracę i Przekaż plik.

Uwaga: Do zadania można dodać maksymalnie 10 dodatkowych zasobów. 500mb to maksymalny rozmiar pliku dla zasobu.

4. Naciśnij przycisk Prześlij, aby przesłać zadanie przed jego ostatecznym terminem. Przycisk zmieni się w zależności od stanu:

 • Ponownie , Jeśli edytujesz zadanie, które zostało już włączone, i musisz przesłać ponownie pracę.
 • Jeśli przeniesiesz zadanie po dacie ukończenia, możesz je później zmienić , ale nauczyciel zezwolił na późniejsze przewidzenia lub prosi o zmianę.
 • Nie jest włączone , jeśli przydział jest wcześniejszy i Twój nauczyciel nie akceptuje już wtyczek. Nie możesz przesłać pracy.
 • Jeśli zdecydujesz, że chcesz edytować przydział przed datą ukończenia, możesz je cofnąć . Po wprowadzeniu zmian musisz je ponownie włączyć.