PHP + WordPress

10 września - 14 listopada 2019

wtorki i czwartki w godz. 17.30 - 20.30

3 500 zł

3 100 zł dla naszych absolwentów

kurs wieczorowy

Od podstaw

warsztaty
60 h
prework
3 h
praca w domu
15 h

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs przeznaczony jest dla osób, które chcą zacząć przygodę z programowaniem od tworzenia interaktywnych stron internetowych, wykorzystując język programowania PHP oraz poznać system zarządzania treścią WordPress.

Nadal nie masz pewności?

Sprawdź, czy programowanie jest dla Ciebie

Jak uczysz się w Akademii?

Kurs ma charakter warsztatowy i jest nastawiony na praktykę. Zajęcia są rozbite na trzygodzinne bloki, dzięki czemu przyswoisz wiedzę w krótkich i intensywnych partiach, a między nimi zostanie czas na powtórki.

78 h
podzielonych na:
3 h prework-u
– samodzielnego przygotowania do kursu
60 h warsztatów pod okiem trenera, na sali szkoleniowej
15 h pracy w domu, w tym:
– zadania domowe
– powtarzanie materiału

W ramach kursu zapewniamy:
+ konsultacje z trenerami, także po zajęciach
+ Slack-a jako narzędzie do komunikacji
+ wszystkie niezbędne licencje na oprogramowanie w trakcie trwania kursu
+ wsparcie techniczne (jeśli masz problem ze swoim komputerem, pomożemy)
+ dostęp do materiałów w trakcie i po kursie

Prework

Czym jest prework?

W telegraficznym skrócie – jest to zestaw zadań i poleceń, jakie otrzymasz od nas, zanim rozpoczniesz kurs, a które Cię do niego przygotują. Jest on zawsze dostosowany do kursu, w którym bierzesz udział i zazwyczaj porusza kwestie przygotowania komputera i oprogramowania, czy zapoznania się z podstawowymi pojęciami z danego tematu.

Dlaczego prework jest tak ważny?

Przykładając się do jego wykonania, zapewniasz sobie i reszcie grupy sprawny start w kursie i możliwość bezproblemowego rozpoczęcia nauki i pracy nad projektem. Z drugiej strony, w przypadku naszych kursów – bardzo intensywnych i napakowanych wiedzą, zlekceważenie preworku może skutkować późniejszym nawarstwieniem się zaległości, które będzie niezwykle trudno nadrobić w trakcie kursu.

Ile czasu zajmuje prework?

Dla każdego kursu podajemy przybliżony czas potrzebny do wykonania preworku, jednak pamiętaj, by dać sobie rozsądny margines bezpieczeństwa na ewentualne powtórki, czy nieprzewidziane okoliczności.

Czas poświęcony na prework wydatnie zaprocentuje w trakcie kursu!

Nie martw się, prework to w gruncie rzeczy nic trudnego! Otrzymasz od nas wszystkie niezbędne materiały, linki oraz instrukcje jak krok po kroku zainstalować programy i narzędzia, z których będziesz korzystać w trakcie kursu.

Program kursu

Dzień 1 – Konfiguracja środowiska umożliwiającego pracę w PHP

Podczas tych zajęć zapoznasz się z środowiskiem pracy, a w szczególności zainstalujesz serwer HTTP obsługujący PHP. Ponadto nauczysz się sprawnie i szybko posługiwać edytorem kodu oraz poznasz podstawy wersjonowania kodu używając GIT-a.

Dzień 2,3 i 4 – podstawy PHP

Już na drugich zajęciach zaczniesz uczyć się podstaw programowania. Rozpoczynając od prostego “Hello world” przejedziesz poprzez typy danych, zmienne, operacje logiczne i matematyczne, aż do pętli i funkcji oraz ich praktycznego wykorzystywania w programach.

Dzień 5 – HTML/CSS – dobre praktyki

Dowiesz się co to znaczy semantyczny kod HTML i dlaczego warto taki tworzyć. Poznasz metodykę nazywania klas CSS, tak by były czytelne i nie powodowały konfliktów.

Dzień 6 i 7 – Bootstrap 4

Dowiesz się jak w szybki sposób tworzyć dobrze wyglądające interfejsy użytkownika, bez konieczności ich własnoręcznego pisania, za pomocą najpopularniejszego frameworka CSS – Bootstrap 4. Ponadto dowiesz się jak dodać do strony interaktywne elementy wykorzystujące JavaScript oraz nauczysz się obsługiwać grid – czyli siatkę pomagającą uzyskać responsywność.

Dzień 8 i 9 – Przetwarzanie tablic i operacje na plikach PHP

Podczas tego bloku dowiesz się w jaki sposób możesz przejąć kontrolę nad danymi, między innymi wykonywać operację na całych tablicach oraz zamieniać dane na inne postacie, tak by pasowały dokładnie do konkretnego ich zastosowania.
PHP jako język backendowy (wykonywany po stronie serwera) ma dostęp do systemu plików zapisanych na dysku. Nauczysz się je odczytywać zapisywać i modyfikować.

Dzień 10 i 11 – Podstawy bazy danych MySQL

W tym bloku poznasz w jaki sposób przechowuje się dane w relacyjnych bazach danych jaką jest MySQL. Zrozumiesz język zapytań SQL i nauczysz się wykonywać takie zapytania z poziomu PHP. Ponadto zostaną omówione kwestie bezpieczeństwa związane z bazami danych.

Dzień 12, 13, 14 – Programowanie obiektowe w PHP

Zapoznasz się z ideą programowania obiektowego, czyli programowania używającego klasy (wzorca) i obiektu (instancji) do przedstawiania koncepcji za pomocą kodu (w tym również koncepcji abstrakcyjnych). Nauczysz się tworzyć własne klasy, modyfikować dostęp do ich metod (funkcji) i pól (danych) a także budować hierarchiczne struktury klas dziedziczących po sobie funkcjonalności.

Dzień 15 – Protokół HTTP, hostingi, FTP, VPS

W tym module zapoznasz się ze sposobem w jaki odbywa się komunikacja w internecie czyli z protokołem HTTP. Poznasz również jak działają hostingi (czyli miejsca do przechowywania plików w sieci i ich publikacji) i czym się różnią od serwerów. Nauczysz się również przesłać plik za pomocą protokołu FTP. Jednym zadaniem – poznasz wszystko co pomoże Ci opublikować Twoją pracę w PHP w sieci.

Dzień 16 i 17 – WordPress – instalacja i konfiguracja

Dowiesz się jak zainstalować WordPress oraz wykonać podstawową konfigurację. Nauczysz się korzystać z motywów i pluginów i poznasz podstawowe kwestie dotyczące bezpieczeństwa stron opartych na WordPressie.

Dowiesz się jak WordPress jest zbudowany, jakie właściwości posiadają wpisy i strony, jak używać taksonomii. Nauczysz się tworzyć własne typy danych i przetwarzać je. Dzięki temu zbudujesz zaawansowany, ale łatwy w obsłudze panel administracyjny i nauczysz się prezentować te dane w dedykowanych widokach na stronie.

Dzień 18 i 19 – WordPress – budowa i struktury danych

Ostatnie dni kursu przeznaczone są na naukę tworzenia motywów na WordPress. Dzięki nim oraz wiedzy z HTML, CSS, PHP i MySQL będziesz w stanie stworzyć dowolną stronę WWW według własnego pomysłu.

Dzień 20 – zakończenie

Ostatniego dnia jest zaplanowane miejsce na ewentualne powtórki oraz kontynuację zajęć z tworzenia motywów. Dowiesz się również o innych zastosowaniach PHP, czyli tworzeniu aplikacji webowych. Zapoznasz się z możliwościami najpopularniejszych frameworków PHP jak Symphony, Laravel czy Zend.

Co nas wyróżnia?

Kurs prowadzony jest przez doświadczonych, czynnych zawodowo trenerów. Natomiast program kursu skupia się na języku PHP, w którym napisany jest, między innymi, WordPress.
Takie założenie ma na celu dać Ci umiejętności, nie tylko podstawowej obsługi systemu, ale w szczególności gruntowne podstawy programowania. Dzięki nim będziesz wiedzieć jak popularne serwisy WWW działają “od środka” i będziesz w stanie rozwijać swoją wiedzę samodzielnie, także w innych językach programowania.
W programie poznasz też podstawy bazy danych MySQL, z której również korzysta system WordPress.

Czego oczekujemy od Ciebie?

  • wysokiej motywacji
  • podstawowej znajomości języka angielskiego
  • umiejętności analitycznego myślenia
  • własnego laptopa z systemem operacyjnym Windows 7 / 8 / 10 /lub/ MacOS /lub/ Linux
    optymalna konfiguracja sprzętowa: procesor i5+ lub podobny, 8GB+ pamięci RAM, zalecany dysk SSD
  • Nie masz komputera przenośnego? Skontaktuj się z opiekunem kursu i zapytaj o możliwość wypożyczenia sprzętu.

Opiekun kursu

Agnieszka Stępień

Specjalista ds. organizacji szkoleń

kontakt:
agnieszka.stepien@infoshareacademy.com
+48530100686

ZAPYTAJ O KURSWypełniając formularz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych w celu nawiązania kontaktu w sprawie udziału w kursie.

Administratorem danych osobowych jest infoShare Academy sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, al. Grunwaldzka 427B, 80-309 Gdańsk, KRS 0000561749, NIP 5842742213, który dane osobowe przetwarza zgodnie z Klauzulą informacyjną.

Strona korzysta z zabezpieczenia reCAPTCHA. Prywatność - Warunki.

KURSANCI O NAS

Zobacz co mówią kursanci po naszych kursach.
Poznaj ich historie.

POTRZEBUJESZ POMOCY
W SFINANSOWANIU KURSU?

Istnieje 8 sposób finansowania kursów w infoShare Academy, więc z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Możesz rozłożyć płatność na raty lub zapłacić jednorazowo, a jeżeli brakuje Ci pieniędzy,
żeby zapłacić za kurs, w szybki i wygodny sposób skontaktujemy Cię z naszym doradcą kredytowym.

Do Twojej dyspozycji są również takie metody finansowania jak pomoc Urzędu pracy,
Baza Usług Rozwojowych czy Krajowy Fundusz Szkoleniowy.

Uzyskaj środki na kurs

Skontaktuj się z nami
Wypełniając formularz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych w celu nawiązania kontaktu w sprawie udziału w kursie.

Administratorem danych osobowych jest infoShare Academy sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, al. Grunwaldzka 427B, 80-309 Gdańsk, KRS 0000561749, NIP 5842742213, który dane osobowe przetwarza zgodnie z Klauzulą informacyjną.

Strona korzysta z zabezpieczenia reCAPTCHA. Prywatność - Warunki.WARSZAWA

KRAKÓW

ul. Cystersów 20a
Office@Cowork Centre

LUBLIN

GDAŃSK

al. Grunwaldzka 472B
Olivia Business Centre
budynek Olivia Four (O4)

SZCZECIN

POZNAŃ

ul. Słowackiego 55/1
60-521 Poznań

WROCŁAW

ul. Plac Solny 15
Idea Place