Docker

zapytaj o cenę

8 h

Kategoria: DevOps

Dzięki zastosowaniu dockera możemy w prosty sposób zapewnić izolację serwisów, zwiększając tym samym bezpieczeństwo i stabilność aplikacji. Podejście kontenerowe umożliwia nam sprawne i pełne odtworzenie środowisk produkcyjnych w każdym miejscu (nawet na swoim laptopie). Poznasz technologię, która rozwiąże większość problemów, jakie masz dzisiaj ze środowiskami dev/test i prod. W prosty i łatwy sposób będziesz w stanie dostarczać kolejne „paczki” z softem do klienta oraz co najważniejsze, będziesz miał pewność, że jak „działa lokalnie to zadziała też na produkcji” 🙂

 

Profil uczestnika

Szkolenie adresowane jest zarówno do programistów, jak i administratorów IT chcących znacząco uprościć i przyśpieszyć proces wytwarzania i wdrażania oprogramowania. Szczególnie polecane jest osobom borykającym się z problemami działania środowisk dev/test/prod i ich spójnością. Docker dzięki podejściu mikroserwisowemu umożliwia uproszczenie oraz unifikację procesu wytwarzania zarówno prostych, jak i skomplikowanych aplikacji. Wszystko dzięki zastosowaniu mechanizmu kontenerów, charakteryzujących się szybkością działania oraz bardzo małym narzutem sprzętowym na wirtualizację.

 

Program warsztatu

  • Czym jest Docker
  • Instalacja dockera
  • Tworzenie kontenerów
  • Zarządzanie kontenerami
  • Dockeryzowanie aplikacji
  • Zarządzanie obrazami Dockera
  • Przechowywanie danych w kontenerach
  • Zarządzanie siecią w dockerze
  • Narzędzia wspierające prace na kontenerach
  • Budowanie skalowalnej aplikacji

ZAPYTAJ O SZKOLENIEWypełniając formularz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych w celu nawiązania kontaktu w sprawie udziału w kursie.

Administratorem danych osobowych jest infoShare Academy sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, al. Grunwaldzka 427B, 80-309 Gdańsk, KRS 0000561749, NIP 5842742213, który dane osobowe przetwarza zgodnie z Klauzulą informacyjną.

Strona korzysta z zabezpieczenia reCAPTCHA. Prywatność - Warunki.

Skontaktuj się z nami
Wypełniając formularz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych w celu nawiązania kontaktu w sprawie udziału w kursie.

Administratorem danych osobowych jest infoShare Academy sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, al. Grunwaldzka 427B, 80-309 Gdańsk, KRS 0000561749, NIP 5842742213, który dane osobowe przetwarza zgodnie z Klauzulą informacyjną.

Strona korzysta z zabezpieczenia reCAPTCHA. Prywatność - Warunki.WARSZAWA

ul. Puławska 2
Plac Unii Lubelskiej
Budynek B

KRAKÓW

al. Kijowska 14
30-079 Kraków

LUBLIN

ul. Józefa Franczaka „Lalka” 43
Inkubator Fundacji Rozwoju Lubelszczyzny

GDAŃSK

al. Grunwaldzka 472B
Olivia Business Centre
budynek Olivia Four (O4)

SZCZECIN

ul. Cyfrowa 6
Technopark Pomerania

POZNAŃ

ul. Słowackiego 55/1
60-521 Poznań

WROCŁAW

ul. Plac Solny 15
Idea Place