Meetup dla DevOpsów i programistów

Środa, 15 września 2021 | godzina 14:00

DevOps po godzinach vol. II

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Zapisz się
Agenda
Prelegenci

Partnerzy wydarzenia

Zapisz się za darmo

Dołącz do bezpłatnego webinaru:

Dołącz do bezpłatnego webinaru:

Dołącz do bezpłatnego webinaru:

MeetUp DevOps dla programistów i branży IT

"DevOps po godzinach" to druga edycja bezpłatnego meetupu organizowanego przez szkołę programowania infoShare Academy. Podczas czerwcowego spotkania było z nami ponad 300 osób! Wydarzenie jest przeznaczone dla ludzi z branży IT zainteresowanych tematyką DevOps, śledzących aktualne trendy i chcących rozumieć zmieniający się świat technologii. Obowiązują zapisy - zostaw do siebie kontakt i czekaj na więcej informacji.


Do zobaczenia!

DevOps po godzinach vol. I »

Prelegenci

Kamil Zabielski

CEO sysdogs, ekspert z zakresu budowy środowisk teleinformatycznych opartych o systemy z rodziny GNU/Linux, środowisk on-premise oraz środowisk chmurowych ze szczególnym uwzględnieniem ich bezpieczeństwa.Blisko dziesięć lat praktycznego doświadczenia w IT od strony infrastruktury. Budował wielkie i małe ekosystemy chmurowe, systemy SIEM, TH oraz TI.Prelegent na Cloud Native Warsaw, meet-upach DevOps/DevSecOps, konferencji OhMyHack2020.Prywatnie zainteresowany matematycznymi modelami detekcji intruzów, teorią grafów oraz teorią grup.

Chief Executive Officer, Sysdogs

Bartłomiej Zass

Architekt rozwiązań chmurowych w Google, specjalizujący się w zagadnieniach Cloud Native i modernizacji aplikacji. Na co dzień pomaga klientom enterprise wykorzystywać w pełni możliwości Google Cloud i technologii Open Source do rozwiązywania problemów technologicznych i biznesowych. Przez ostatnich kilka lat doradzał zespołom z Europy przy projektowaniu aplikacji cloud-native w oparciu o Kubernetes oraz usprawnianiu procesów DevOps. Posiada m.in. certyfikację CKA, CKAD.

Customer Engineer, Google Cloud

Grzegorz Pietrzyk

Architekt, członek zespołu Developers Platform, pracującego nad wewnętrznymi rozwiązaniami w Sabre (CI/CD, Monorepo, DORA) mającymi ułatwić pracę zespołów developerskich, oraz ułatwić migracje aplikacji do Google Cloud. Wcześniej portfolio architekt, wewnętrzy konsultant oraz developer. W sumie ponad 20 lat doświadczenia w branży. W wolnym czasie kapitan jachtowy, założyciel „Sabre Sailing Team” i organizator rejsów po morzu śródziemnym.

Sr. Principal Software Architect, Sabre

Dariusz Kowalczyk

Inżynier platform front endowych dla Maklerów, w Capital Markets Nordea przez 2 lata, od roku rozwija rozwiązania wysokodostępne w zespole definiującym architekturę jako Site Reliability Engineer. Kubernetes bez tajemnic to drogowy kierunek w mojej karierze, RHCSA certyfikowany Admin Linuxa, który uwielbia CI/CD w swojej codziennej pracy, uparcie dążący do poznawania chmurowych rozwiązań. Prywatnie pasjonat nurkowania i Muay Thai.

DevOps / SRE/ SysAdmin / Jira Administrator, Nordea

Prowadzący

Andrzej Kiesz

Współtwórca infoShare, jednej z największych konferencji technologicznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Współzałożyciel infoShare Academy. Wcześniej w Wirtualnej Polsce na stanowisku Kierownika Działu Projektów WWW, odpowiedzialny za technologiczny rozwój licznych serwisów i usług webowych uruchamianych przez WP.Miłośnik muzyki elektronicznej.

CEO infoShare Academy

Agenda

Rozpoczęcie

Infrastructure as Code w służbie security

Kamil Zabielski / Chief Executive Officer – Sysdogs

W prezentacji pokażemy różne elementy bezpieczeństwa poprzez Infrastructure as Code; w tym: użycie systemów CICD do podnoszenia bezpieczeństwa, wdrożenie polityk IAC oraz realizacja telemetrii z wykorzystaniem kodu.

14:00 - 14:15

14:15 - 14:55

CI/CD w świecie Kubernetes, czyli Tekton, Cloud Build i nie tylko

Bartłomiej Zass / Customer Engineer, Google Cloud

Grzegorz Pietrzyk / Sr. Principal Software Architect, Sabre

15:00 - 15:40

Sesja Q&A

Kahoot LIVE - interaktywny konkurs z edukacyjnymi nagrodami

16:25 - 16:50

16:50 - 17:00

14:15 - 14:55

15:00 - 15:40

15:45 - 16:25

16:25 - 16:50

Kubernetes - Engineering System Platform in Nordea

Dariusz Kowalczyk / DevOps | SRE | SysAdmin | Jira Administrator, Nordea

15:45 - 16:25

Przerwa

14:55 - 15:00

Przerwa

15:40 - 15:45

14:55 - 15:00

15:40 - 15:45

16:50 - 17:00

Opowiem jak platforma ESP Engineering System Platform z Kubernetes jest wykorzystywana do automatyzacji zadań i jak wdrażamy innowacyjne, nie używane gdzie indziej rozwiązania, przygotowując do wdrożenia na PROD, badając wartość biznesową.

  • ESP jako cloud native on prem
  • Jira on ESP w clustrze, wielonodowo
  • inne toole

Kubernetes i kontenery zrewolucjonizowały nie tylko sposób w jaki myślimy o utrzymaniu aplikacji. To także doskonała platforma dla usług CI/CD - oferując skalowalność build agentów, przenośność i bezpieczeństwo. W trakcie sesji przyjrzymy się wybranym rozwiązaniom do budowania kontenerów wewnątrz klastrów Kubernetes (m.in. Kaniko, Buildah, Cloud Native Build Packs). Zobaczymy w jaki sposób Tekton standaryzuje CI/CD wewnątrz klastrów Kubernetes. Następnie skupimy się na usłudze Google Cloud Build - a więc na tym jak kontenery mogą budować inne kontenery w ramach pipeline'ów CI/CD. W drugiej części poznamy praktyczne aspekty powyższych zagadnień, na bazie doświadczeń firmy Sabre. Zobaczymy jakie korzyści oraz wyzwania stwarza CI/CD wewnątrz (oraz do) klastrów Kubernetes.

Pierwsza edycja

Partner tytularny

Partner Premium

ORGANIZATOR

infoShare Academy to jedna z największych w Polsce szkół programowania, założona w maju 2015 roku. Prowadzimy kursy od podstaw w trybie stacjonarnym oraz zdalnym z trenerem na żywo. W ofercie kursów mamy zarówno kursy wieczorowe z takich obszarów jak: UX, UI, Python, SQL, Docker, Podstawy JavaScript, jak również dłuższe kursy tzw. bootcampy realizowane w trybie dziennym oraz weekendowym: Java, Front-end, Data Science, UX, C#/.NET. infoShare Academy stawia na wysoką jakość szkoleń, dzięki czemu firmy zyskują dobrze przygotowanych do pracy Junior Developerów. Dotychczas Akademia przeszkoliła ponad 2800 osób.