Bezpłatny meetup o analizie danych, AI, machine i deep learningu

Bądź na bieżąco:

Poznaj fascynujący świat

Data Science po godzinach to meetup dla zainteresowanych tematyką Data Science, organizowany przez szkołę programowania infoShare Academy. Staramy się, by prelekcje były nie tylko ciekawe, ale też wielowymiarowe - tak by pokazać tę niezwykłą ciekawą dziedzinę IT z różnych stron. Wydarzenie jest bezpłatne oraz odbywa się zdalnie - link do transmisji otrzymasz bezpośrednio przed spotkaniem. Zapisz się, zadaj pytanie i czekaj na więcej szczegółów - o wszystkim będziemy informować Cię mailowo.

Data Science

Data Science po godzinach vol. I »

Zobacz zapis transmisji z pierwszej edycji, która odbyła się 1 września

Zapisz się za darmo

Przedsiębiorca i manager od ponad 10 lat zajmujący się badaniami i rozwojem w sektorze IT. Drugie tyle poświęcił pracy badawczej w obszarze metodologii nauk, teorii wiedzy, kognitywistyki i sztucznej inteligencji. Chief Innovation Officer w DAC.digital odpowiedzialny za zarządzanie programem B+R i współpracę z europejskim ekosystemem innowacji. Od 2017 członek Komitetu Sterującego ARTEMIS, europejskiego stowarzyszenia przemysłu systemów wbudowanych.

dr Mateusz Bonecki

Chief Innovation Officer w DAC.digital

Prelegenci

Tomasz Jamiński

Head of Data Science w OLX Group

Człowiek z dużym doświadczeniem w dziedzinie Data Science, Business Intelligence oraz Market & UX Research. Rozumie mechanikę i kulturę świata online oraz FMCG. Uwielbia wyzwania z pogranicza biznesu i danych. Pasjonat budowania zespołów interdyscyplinarnych, skupiony na rozwoju mocnych stron każdej osoby. Absolwent Politechniki Poznańskiej i Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Prywatnie mąż i ojciec, dla którego rodzina i ciepło domowe są najważniejsze. W wolnych chwilach muzykuje i uprawia sport.

dr Piotr Sobczyk

Senior Data Scientist w OLX Group

Senior Data Scientist w OLX. W swoim poprzednim, akademickim życiu był matematykiem skupionym na testowaniu wielokrotnym i wyborze modelu. Entuzjast wizualizacji danych. Twórca bloga "Szychta w Danych" i współautor broszury "Wykresy Unplugged".

Mikołaj Szal

Data Scientist w OLX Group

Data Scientist, absolwent informatyki na Politechnice Poznańskiej. Przez ostatnie 2 lata zdobywał w OLX doświadczenie w zakresie klasycznych algorytmów ML oraz MLOps. Wielką pasją Mikołaja jest muzyka i żeglarstwo.

Paweł Alicki

Z wykształcenia artysta, fotograf w stanie spoczynku. Dba o merytorykę kursów w infoShare Academy. Od lat związany z branżą IT – przed, w trakcie i po latach wyspiarskiej emigracji. Zawodowo pasjonujący się strategiami rozwoju biznesu i digital transformation. Od niedawna stara się jak najwięcej czasu spędzać żeglując po oceanicznych archipelagach Data Science. O typie człowieka niech świadczy fakt, że gdy potrzebował dedykowanej aplikacji na telefon, zrobił kurs on-line podstaw programowania w Swift i ją sobie po prostu napisał. W wolnych chwilach lubi wziąć plecak, hamak, suchy prowiant i zniknąć na kilka dni, podziać się gdzieś na szlaku.

Training Architect w infoShare Academy

Prowadzący

Agenda

18:00 - 18:10

Rozpoczęcie

18:10 - 18:50

Machine Learning vs Machine Discovery. Czym jest sztuczna inteligencja dzisiaj?

dr Mateusz Bonecki / Chief Innovation Officer w DAC.digital

Wystąpienie poświęcone będzie temu, w jakim sensie „dzisiejsza” sztuczna inteligencja jest kontynuacją obwieszczonej ponad dekadę temu przez Chrisa Andersona (Wired) detronizację nauki teoretycznej przez data science. Inteligentne maszyny idą torem wyznaczonym przez data science: predykcje opierają na korelacjach, a nie na zależnościach przyczynowych. Pokażę, że idą tą drogą jeszcze dalej, bo inteligencja maszyn „uczących się” nie polega po prostu na przyswajaniu czy reprodukowaniu zastanej wiedzy, ale odkrywaniu nowych korelacji, więc tworzeniu nowej wiedzy. Wreszcie, skomentuję, jak niezrozumiałość, niedostępność czy nieprzejrzystość tej wiedzy, co szczególnie widoczne np. w przypadku sztucznych sieci neuronowych, wpływa nie tylko na życie społeczne, gospodarkę, regulacje prawne, własność intelektualną czy naukę, ale także na możliwe kierunki rozwoju samej inżynierii AI.

18:50 - 18:55

Przerwa

18:55 - 19:40

Tomasz Jamiński / Head of Data Science w OLX Group

dr Piotr Sobczyk / Senior Data Scientist w OLX Group

Mikołaj Szal / Data Scientist w OLX Group

Pewnie często zadajecie sobie pytanie, czy dobre praktyki kodowania są ważne w obszarze Machine Learning? Odpowiedź brzmi tak, z pewnością są ważne :) A chcecie wiedzieć, co jest ważniejsze? Realne przełożenie na klienta i produkt tego, co ten kod i odpowiadający mu model robią.Zapraszamy Was na prezentację w ramach której opowiemy, jak połączyliśmy siły Data Science, UX Research oraz Product Analytics w celu dostarczenia behawioralnej segmentacji sprzedawców. Takie, która działa. Takiej, która właściwie jest używana. Takiej, która robi różnicę dla klienta.Zobaczycie, jak wykorzystać synergie kodu, danych i empatii w celu stworzenia nowej wartości. Wszystko oczywiście w interdyscyplinarnym klimacie :-)

19:40 - 20:00

Sesja Q&A

United Data Forces of OLX - segmenting pros like a pro

Zobacz poprzednią edycję

Data Science po godzinach vol. I »

Zobacz agendę poprzedniej edycji:

Podczas pierwszego spotkania mieliśmy okazję posłuchać trzech ciekawych prelekcji - Krzysztof Bork Ceszlak opowiedział o detekcji i rozpoznawaniu tekstu, które pomaga osobom niedowidzącym. Rafał Styrylski wziął na warsztat Hydraulikę w Pythonie, czyli data pipelines i przetwarzanie strumieni danych. Z kolei Marcin Zadroga zajął się tematem analizy szeregów czasowych z wykorzystaniem Pythona. Zapraszamy do sprawdzenia zapisu transmisji.

Wspierają nas

Organizator

Jedna z największych akademii IT w Polsce, która uczy programowania od podstaw lub podnosi kompetencje developerów i ułatwia znalezienie pracy w branży. Przez sześć lat wykształciła ponad 3000 absolwentów. Kursy są nastawione na praktykę i przystosowane do dynamicznie zmieniającego się rynku.

Znajdź nas

© Copyright 2021 infoShare Academy