7 prezentów, z których ucieszy się każdy programista

7 grudnia 2017

Niektóre pomysły na prezenty nigdy się nie starzeją, a grono świątecznych klasyków od dawna definiują skarpetki i swetry z reniferem. Nie umniejszamy oczywiście ich wartości, przecież kolorowe skarpetki są super. Czasami jednak chcielibyśmy, aby prezent był uszyty na miarę, a słowa “wyjątkowy” lub “praktyczny” nie definiowały maszynki do golenia lub suszarki - chyba, że chcecie uszczęśliwić fryzjera.


PHP - nie taki diabeł straszny jak go malują

6 grudnia 2017

W środowisku wciąż funkcjonuje stereotyp, że wybór PHP do tworzenia nowych projektów to zły pomysł. Według mnie opiera się to głównie na niewiedzy lub informacji sprzed lat na temat możliwości tego języka. Wszak każdy język jest tak dobry jak programista, który go używa. I to jest właśnie clue… ale od początku.


8 sposobów na skuteczną naukę języka angielskiego

5 grudnia 2017

Czy pamiętasz swojego ulubionego nauczyciela? Na jakim etapie swojej edukacji go poznałeś? Co w nim Cię zainspirowało? Czy sądzisz, że jego techniki możesz odtworzyć sam? Ja wciąż pamiętam swojego nauczyciela, który łączył podejścia business & fun. W przystępny sposób dostałam wtedy niezły pakiet przejrzyście zaprezentowanej, konkretnej wiedzy.


6 sposobów na skuteczne szukanie pracy w IT

31 października 2017

W życiu nic nie będzie Ci dane. Ta stara jak świat prawda powtarzana przez naszych rodziców ma swoje, jakże prawdziwe, odzwierciedlenie w procesie poszukiwania pierwszej pracy w IT. W sumie, dotyczy to każdej branży, nie tylko IT, jednak z racji mojego zawodu, poniższy tekst kierowany jest w pierwszej kolejności do przyszłych programistów.


16 października 2017

W lipcu przygotowaliśmy dla Was najbardziej przydatne, naszym zdaniem, skróty klawiszowe Windowsa 10. Wykazaliście spore zainteresowanie i poprosiliście o alternatywne zestawienie dla Ubuntu. Mówisz, masz.


FinTech, czyli jak technologia wspiera sektory bankowy, inwestycyjny, a także kryptowalutę bitcoin

10 października 2017

Z FinTechami styczność miał każdy z nas, w zasadzie korzystamy z nich na co dzień, często nie zdając sobie z tego sprawy. Co to zatem jest FinTech i jaki wpływ ma na Twoje życie?


Wywiad: Czy nauka programowania może pomóc otworzyć się na nowe rynki i zaoszczędzić czas?

25 września 2017

Marek i Jakub opowiedzieli o swoich początkach z programowaniem, o tym jak pogodzili prowadzenie własnej firmy z udziałem w kursie Akademii, o zaangażowaniu w nowe przedsięwzięcie, jakim jest agencja interaktywna eBorn oraz o tym, dlaczego tak ważne w życiu są zmiany i podejmowanie nowych wyzwań.


Najpopularniejsze błędy w CV popełniane przez programistów

28 sierpnia 2017

Wiedza, doświadczenie i umiejętności nie zawsze stanowią wystarczający oręż w boju o posadę w sektorze IT. Programiści – zwłaszcza ci świeżo upieczeni – niezwykle często bagatelizują kwestię dobrze napisanego CV. Należy pamiętać, że to w dużej mierze od niego zależy wywołanie zainteresowania rekrutera i dalsza zawodowa kariera.
W tekście pokazujemy najpopularniejsze błędy w CV popełniane przez programistów.


19 lipca 2017

Znasz te skróty? Oto najbardziej przydatne naszym zdaniem skróty klawiszowe Windowsa 10, które ułatwią i przyspieszą codzienną pracę.


Wywiad: Czy po wielu latach w innym zawodzie można zostać Java Developerem?

30 czerwca 2017

Łukasz Goc przez wiele lat związany był zawodowo ze służbą zdrowia. W lipcu 2016 r. skończył zaoczny kurs Junior Java Developer w infoShare Academy, a od listopada pracuje jako programista full-stack w jednej z gdyńskich firm IT. Miał obawy, czy wcześniejsze zawodowe doświadczenia nie związane z branżą IT, nie przekreślą jego startu w nową branżę.


Wywiad: Czy humanista może zostać programistą?

27 lutego 2017

Do infoShare Academy trafiła wyłącznie z powodu chęci zdobycia podstawowej wiedzy potrzebnej do zrozumienia developerów, z którymi przyszło jej pracować. Jednakże w trakcie kursu zapałała tak wielką miłością do kodowania, że po jego zakończeniu, co prawda wróciła do firmy, ale nie do starego zajęcia.


Wywiad: Chcieć to móc - o motywacji w budowaniu aplikacji

23 stycznia 2017

Tomek Nastały miał dość pracy w branży budowlanej, która nie dawała mu zbyt wielu perspektyw na rozwój. W lutym 2016 r. ukończył kurs w infoShare Academy na junior front-end developera i od dziewięciu miesięcy realizuje się jako programista w jednej z czołowych gdańskich firm IT.


Wywiad: Determinacja, ciężka praca i marzenia

9 stycznia 2017

Łukasz Komajda od pierwszej chwili zaraża swoją pasją do kodowania, którą sam został w pełni zarażony niespełna rok temu podczas kursu na junior front-end developera w infoShare Academy. Trudno uwierzyć, że dzisiaj mógł być… geodetą albo grafikiem.