Sposoby finansowania kursów programowania w infoShare Academy

05.03.2019

Artykuł

“Idę na kurs programowania!” – zanim jednak podejmiesz decyzję i w Twoich ustach wybrzmi to zdanie, na pewno zastanawiasz się nad kosztami, a w głowie pojawia się mnóstwo pytań.

W infoShare Academy proponujemy aż 8 sposobów finansowania kursu. Zapoznaj się z nimi i wybierz najlepszą dla Ciebie opcję.

1# Płatność jednorazowa

Całą kwotę uiszczasz przed rozpoczęciem kursu. Jeśli zdecydujesz się na tę opcję, dostaniesz od nas rabat w wysokości 300 zł za kurs dzienny (320 h) i 200 zł za kurs weekendowy (240 h).

2# Płatność ratalna

Istnieje możliwość rozłożenie kwoty na raty wewnątrz Akademii. Pierwsza rata powinna zostać uiszczona przed rozpoczęciem kursu, a ostatnia tuż przed jego zakończeniem. Nie pobieramy żadnych dodatkowych opłat. Z tej możliwości możesz skorzystać w przypadku kursów dziennych i weekendowych.

3# Kredyt na kurs

Jeżeli nie posiadasz obecnie wystarczających środków finansowych, aby przystąpić do kursu, mamy na to rozwiązanie. Skontaktujemy Cię z naszym doradcą kredytowym, który pomoże wybrać najlepszą ofertę na rynku. Ty oszczędzasz czas, a my formalności ograniczamy do minimum.

Myślisz o zmianie zawodu i wejściu do świata IT?
Sprawdź zdalne kursy programowania z trenerem na żywo

4# Dofinansowanie z Krajowego Funduszu Szkoleniowego

KFS to utworzona ze środków Funduszu Pracy inicjatywa przeznaczona na wsparcie finansowe pracodawców inwestujących w kształcenie ustawiczne nie tylko pracowników, ale i swoje własne.

Dla kogo jest Krajowy Fundusz Szkoleniowy?

  • dla pracodawców inwestujących w szkolenia pracowników,
  • dotyczy osób zatrudnionych na umowach o pracę
  • o dofinansowanie mogą starać się wszyscy pracodawcy, którzy chcą podnieść kwalifikacje swoich pracowników lub własne

Pracodawca powinien złożyć wniosek na co najmniej 30 dni przed planowanym rozpoczęciem kursu. Pamiętaj, żeby jednocześnie zgłosić się do naszego doradcy i zarezerwować miejsce na kursie.

Każdy Urząd Pracy posiada indywidualne zasady przyznawania dofinansowania, więc najlepszym rozwiązaniem będzie dodatkowa rozmowa z pracownikiem właściwego dla Ciebie urzędu. Potrzebne do tego adresy i informacje znajdziesz TUTAJ!

5# Dofinansowanie w ramach Bazy Usług Rozwojowych

Możesz otrzymać nawet do 80% dofinansowania w BUR na realizację dowolnego kursu z naszej oferty. Z tego rodzaju wsparcia mogą skorzystać: mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa (oraz ich pracownicy), a w niektórych przypadkach również osoby indywidualne. Usługi skierowane są do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (w tym ich pracowników) mających swoją siedzibę w województwie, które przyznaje dofinansowania. Możesz także uzyskać dofinansowanie na kursy w innym województwie niż miejsce zarejestrowania działalności. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ!

6# Dofinansowanie z Urzędu Pracy

Z takiego dofinansowania możesz skorzystać, jeśli posiadasz status osoby bezrobotnej. Wniosek o dofinansowanie musisz złożyć osobiście w Urzędzie Pracy w miejscu zameldowania. Urząd ma zwykle 30 dni na rozpatrzenie wniosku. Formalności mogą zająć natomiast dodatkowe kilka tygodni, dlatego najpierw skontaktuj się z nami w celu rozpoczęcia procesu rekrutacji na kurs i rezerwacji ewentualnego miejsca w grupie.

Każdy Urząd stosuje indywidualne kryteria dodatkowe przy udzielaniu dofinansowania, dlatego o szczegóły pytaj w swoim Urzędzie Pracy. Z tej opcji możesz skorzystać tylko w przypadku kursów dziennych.

7# Nieoprocentowane pożyczki OPEN i Inwestuj w Rozwój

Kolejną możliwością jest nieoprocentowana pożyczka na szkolenie. Dzięki niej możesz sfinansować do 100% kosztów kursu. Przy sprawnym i terminowym spłacaniu rat pożyczki projekt może umorzyć zapłatę nawet 25% całej kwoty. Wnioski są rozpatrywane przez operatora nawet do 21 dni.

Pamiętaj, że formalności mogą zająć dodatkowe kilka tygodni, dlatego najpierw skontaktuj się z nami w celu rozpoczęcia procesu rekrutacji na kurs i rezerwacji ewentualnego miejsca w grupie.

8# Gdańska Karta Mieszkańca

infoShare Academy jest partnerem projektu „Jestem z Gdańska” wprowadzonym przez Stowarzyszenie Gdańska Organizacja Turystyczna we współpracy z Miastem Gdańsk.

Posiadając Gdańską Kartę Mieszkańca otrzymasz 5% rabatu na wszystkie wieczorowe kursy programowania. Sprawdź jak wyrobić kartę i skorzystaj z rabatu.

Jeśli nie wiesz, którą metodę finansowania wybrać – skontaktuj się z nami. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania, doradzimy i razem wybierzemy najbardziej dogodną dla Ciebie opcję!

Autor:

Paulina Ziomek

Paulina Ziomek
Psycholog, Konsultant HR