Jeśli zastanawiasz się, czy programowanie jest dla Ciebie, jak wygląda nauka na kursach w infoShare Academy, z jakimi wyzwaniami spotykają się kursanci, jak przygotować się do kursu, przeczytaj wywiady z naszymi Absolwentami. Ich historie mogą stać się dla Ciebie inspiracją i motywatorem do nauki programowania.

Czy po wielu latach w innym zawodzie można zostać Java Developerem?Łukasz Goc przez wiele lat związany był zawodowo ze służbą zdrowia. W lipcu 2016 r. skończył zaoczny kurs Junior Java Developer w infoShare Academy, a od listopada pracuje jako programista full-stack w jednej z gdyńskich firm IT. Miał obawy, czy wcześniejsze zawodowe doświadczenia nie związane z branżą IT, nie przekreślą jego startu w nową branżę. Dzisiaj z uśmiechem wspomina swoje wyobrażenia na temat zawodu programisty, które miał przed rozpoczęciem kursu i podjęciem pierwszej pracy:

„Wyobrażałem sobie mniej więcej tak, jak to było kiedyś, kiedy moi koledzy zaczynali pracować jako programiści. Czyli historia człowieka, który idzie pracować do polskiej firmy, by robić program do faktur i sam odpowiada za większość rzeczy. Teraz wszystko jest webowe. Poza tym nie myślałem o takich rzeczach jak wydajność, skalowalność. Zastanawiałem się: „Dlaczego oni tego wszyscy nie robią na WordPressie po prostu?! Przecież to da się zrobić na WordPressie!” (śmiech). Okazało się, że się nie da.”.

W rozmowie Łukasz zdradza, skąd wziął się u niego pomysł na zmianę zawodu, jak ta decyzja dojrzewała w jego głowie i w jaki sposób pogodził naukę programowania z codzienną pracą, wychowywaniem dwójki dzieci oraz pasjami.

Czytaj wywiad z Łukaszem

Determinacja, ciężka praca i marzeniaŁukasz Komajda od pierwszej chwili zaraża swoją pasją do kodowania, którą sam został w pełni zarażony niespełna rok temu podczas kursu na junior front-end developera w infoShare Academy. Trudno uwierzyć, że dzisiaj mógł być… geodetą albo grafikiem. Żeby pozwolić sobie na udział w kursie musiał wyjechać na kilka miesięcy za granicę w celu zarobienia pieniędzy. Pomimo iż jego droga do świata IT była dość kręta, to teraz nie wyobraża sobie innej pracy i co więcej – ma ogromne plany związane ze swoją developerską przyszłością.

„Mam ambicję, żeby zostać topowym, najlepszym nie tylko w Polsce, ale i w Europie programistą front-end – wyznaje Łukasz. – Chcę pisać artykuły na światowym poziomie i być rozpoznawalnym front-endem. Jeździć na te wszystkie konwenty i wygłaszać prelekcje. To po prostu jest mój cel. I również chcę nauczać. Pierwszy krok w tym kierunku zrobiłem stając się trenerem koordynującym na kursie infoShare Academy. To zajęcie na pewno przybliżyło mnie do spełnienia moich marzeń o zostaniu guru i nauczaniu”.

Łukasz musiał podjąć wiele trudnych decyzji zanim trafił do branży IT. W wywiadzie otwarcie opowiada o swoich początkach programistycznych i o kłopotach, na jakie napotykają ludzie, którzy chcą rozpocząć naukę kodowania. Podpowiada, gdzie w takiej sytuacji szukać pomocy, z czego się uczyć, a na co lepiej nie tracić czasu. Zdradza też, w jaki sposób sam pomaga młodym programistom i jaki wpływ na kierunek jego rozwoju miała Akademia infoShare.

Czytaj wywiad z Łukaszem

Chcieć to móc - o motywacji w budowaniu aplikacjiTomek Nastały miał dość pracy w branży budowlanej, która nie dawała mu zbyt wielu perspektyw na rozwój. W lutym 2016 r. ukończył kurs w infoShare Academy na junior front-end developera i od dziewięciu miesięcy realizuje się jako programista w jednej z czołowych gdańskich firm IT.

„Do Akademii zgłosiłem się około miesiąc przed kursem – opowiada Tomek. – Informację o kursie znalazłem w Googlach. Szukałem jakiejś szkoły programowania w Trójmieście i tak trafiłem na infoShare Academy. Stwierdziłem, że podjadę tutaj i porozmawiam z Marcinem (Marcin Pokojski, CEO infoShare Academy - przyp. red.). Marcin rzeczowo przedstawił cały program, więc stwierdziłem, że będę w dobrych rękach. Wychodząc z tego spotkania nie miałem już wątpliwości, że jest to dobra decyzja. Był to też czas, w którym dopiero trwała pierwsza edycja kursu junior front-end developer, więc nie miałem okazji jeszcze pogadać z żadnym absolwentem, musiałem zaufać intuicji.”

W rozmowie Tomek zdradza nie tylko, co zmotywowało go do udziału w Akademii i jak przebiegał sam kurs, ale opowiada też o swoich wcześniejszych wyobrażeniach na temat pracy programisty i o tym, jak życie te wyobrażenia zweryfikowało. Uchyla też rąbka tajemnicy odnośnie do swoich dalszych planów zawodowych oraz udziela kilku cennych rad, które mogą przydać się przyszłym i obecnym kursantom.

Czytaj wywiad z Tomkiem

Czy humanista może zostać programistą?Ania Mikulińska jest wulkanem energii, którą od roku pożytkuje w swojej pracy na stanowisku junior full stack developera. Początkowo była nauczycielką francuskiego, a następnie zaczęła pracę w firmie AirHelp w roli tłumaczki. Do infoShare Academy trafiła wyłącznie z powodu chęci zdobycia podstawowej wiedzy potrzebnej do zrozumienia developerów, z którymi przyszło jej pracować. Jednakże w trakcie kursu zapałała tak wielką miłością do kodowania, że po jego zakończeniu, co prawda wróciła do firmy, ale nie do starego zajęcia.

W wywiadzie Ania opowiada o drodze, którą musiała pokonać, o rozmaitych rolach, jakie pełniła zanim została programistką, a także o wielkiej pasji do IT, którą pragnie się dzielić współorganizując rozmaite spotkania, rozmawiając z ludźmi i udzielając im wsparcia. Jak sama mówi:
„Staram się podkreślać, że technologia to też product manager, project manager, tester, bazodanowiec, devops, to nie jest tylko i wyłącznie programista, a ludzie niestety o tym zapominają. Wiem, że będą osoby, które powiedzą „Iść do infoShare’a to jest duże ryzyko: dużo czasu, pewne koszty. Nie jestem przekonany”. Ale trzeba zrozumieć, że jeżeli nawet nie będzie się tego potem robić, to nie są pieniądze wyrzucone w błoto, bo można robić tyle różnych fantastycznych rzeczy!”

Czytaj wywiad z Anią


Najbliższe kursy

Front-end

Wszystko, co widzisz korzystając z aplikacji internetowych, to kombinacja języków HTML, CSS i JavaScript, obsługiwanych przez Twoją przeglądarkę internetową. Szkolenie Junior Front-end Developer jest dla każdego entuzjasty technologicznego, który chce zostać programistą.

Back-end

Największe wyzwania programistyczne kryją się na serwerach, które obsługują wszystkie duże systemy informatyczne. Równie ważne, co samo przetwarzanie dużej ilości danych jest ich bezpieczeństwo oraz możliwość obsługi milionów użytkowników jednocześnie. Paleta najczęściej używanych technologii back-endowych jest bardzo szeroka, ale do najpopularniejszych należą Java, PHP czy Python.

Python - programowanie od podstaw

Szkolenie przeznaczone jest dla osób, które chcą nauczyć się programowania od podstaw przy użyciu języka Python, który ze względu na swoją przejrzystą strukturę jest świetnym językiem dla początkujących.

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełniając formularz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych w celu nawiązania kontaktu w sprawie Akademii.

quote
Udział w Akademii pozwolił mi przede wszystkim zyskać pewność siebie przed podjęciem pierwszej pracy. Pomimo wielu początkowych obaw, dzisiaj nie wyobrażam sobie lepszego miejsca na rozpoczęcie zawodowej przygody z programowaniem.
.

Paweł Zawodny
Software Engineer - AirHelp

quote
Podczas zajęć w Akademii poznałem od strony praktycznej tajniki języka JAVA oraz niezbędne narzędzia programisty. Często było ciężko, ale wzrost umiejętności i satysfakcja z realizowanego projektu w pełni to rekompensowała. Kurs Junior Java Developer daje wystarczającą wiedzę, by rozpocząć pracę jako programista. Czy skorzystasz z tej wiedzy, to już zależy od Ciebie :)
.

Daniel Kępczyński
Junior Java Developer - eo Networks

quote
InfoShare Academy jest miejscem, gdzie pod okiem doświadczonych trenerów, możemy niebywale szybko poczuć wzrost umiejętności. Największą zaletą tego bootcampa jest atmosfera. Oprócz wspólnego wysiłku, jaki wkładaliśmy w każdy dzień nauki, poznaliśmy ciekawych ludzi, poczuliśmy motywację do działania i zakończylismy kurs przekonanym, że to dopiero początek pięknej drogi z programowaniem.
.

Tomasz Nastały
Junior JavaScript Developer - Goyello

quote
Jeżeli szukasz kursu, który da Ci realną szansę na zatrudnienie jako programista w jednej z trójmiejskich firm IT, to jesteś we właściwym miejscu. InfoShare Academy to profesjonaliści, którzy przy Twoich staraniach zrobią wszystko, żebyś miał dobry start w IT.
.

Paweł Skólski
Junior Front-end Developer - Neoteric

quote
Dzięki infoShare Academy zostałem odkryty przez rekruterów firmy Acxiom. Dziś koduję treści marketingowe dla amerykańskiego General Motors.
.

Krzysztof Golat
Associate Solutions Coordinator - Acxiom

quote
Mimo, że nie planowałam rewolucji w swoim życiu zawodowym, to uczestnictwo w Akademii pokazało mi, że wszystkiego można się nauczyć - programowanie stało się moją pasją i nowym zawodem. Kochani, dziękuję za wiarę i cierpliwość!
.

Anna Mikulińska
Junior Full Stack Enginner - AirHelp

quote
Szkolenie w infoShare Academy to według mnie przede wszystkim perfekcyjna organizacja, niezwykle wysoki poziom merytoryczny zajęć oraz świetna atmosfera. To czas spędzony z wybitnymi i odnoszącymi sukcesy w swoich branżach specjalistami, a ponadto przyjaźnie, które wierzę, że zostaną na lata. Podjęcie nauki w Akademii to bez wątpienia była bardzo dobra decyzja, nie wyobrażam sobie lepszego startu w nowym zawodzie.
.

Piotr Krasuski
Junior Software Developer - UXPin

quote
Szkolenie w infoShare Academy pozwoliło mi w bardzo szybkim tempie zdobyć praktyczne umiejętności Junior Front-End Developera. Kurs ten nie tylko uczy dobrych praktyk programistycznych, ale co równie ważne, obsługi narzędzi wykorzystywanych w pracy developera. Taka wiedza znacznie ułatwia start w nowej pracy.
.

Agnieszka Berka
Junior Front-end Developer - AirHelp

quote
Nieważne, czy studiujesz, czy pracowałeś w innym środowisku i czujesz, że potrzebujesz zmiany. Jeżeli jesteś gotowy ciężko popracować, żeby rozpocząć swoją przygodę z programowaniem, infoShare Academy jest do tego idealnym miejscem. Nauczysz się tu poruszać w zupełnie nowym świecie. Pamiętaj... Każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku... Być może nie będziesz od razu biegał, ale trenerzy nauczą Cię raczkować :)
.

Mateusz Rybczonek
Junior Software Engineer - AirHelp

quote
Moja decyzja o udziale w infoShare Academy była strzałem w dziesiątkę, choć nie należała do prostych. Brakowało mi wcześniejszego doświadczenia czy wiedzy z zakresu programowania, aby podjąć pracę. Zdecydowałem, że czas zmienić swoje życie i spróbować swoich sił w programowaniu. Duże tempo i wiele godzin pracy wystarczyły, aby zaraz po kursie podjąć pracę u jednego z partnerów Akademii. To była bardzo dobra decyzja.
.

Marek Kołodziejczyk
Junior Front-end Developer - Goyello

quote
Akademia to miejsce kształtowania prawdziwych programistów! Wykładowcy zarażają pasją i "głodem wiedzy". Nauczają z wielkim sercem i zaangażowaniem. Przed kursem byłem samoukiem i przez dwa miesiące w Akademii nauczyłem się dużo więcej, niż samemu przez ostatnie dwa lata! Mimo, iż pracuję już w zawodzie, z chęcią zapisałbym się jeszcze raz, od tak, aby przeżyć tę świetną przygodę jeszcze raz :)
.

Łukasz Komajda
Junior Front-end Developer - Atena

quote
Dzięki zespołowi infoShare nauczyłem się efektywnie korzystać z narzędzi deweloperskich, poznałem najlepsze praktyki i podstawy programowania obiektowego w JavaScript oraz wyniosłem sporą ilość wiedzy z rozmaitych obszarów pracy programisty. Jeśli jesteście gotowi na bardzo intensywny kurs to możecie liczyć na wymierne rezultaty - ja zmieniłem ścieżkę kariery i zdobyłem wymarzoną pracę.
.

Michał Jublewski
Junior Developer - ASTEK Polska

quote
Kurs świetny, choć bardzo intensywny. Wszystko przygotowane profesjonalnie. Sala świetna, trenerzy z najwyższej półki i duże zainteresowanie firm partnerskich. Kurs zacząłem z wiedzą prawie zerową (zrobiłem tylko kursy online, podesłane wcześniej przez organizatorów). Kończąc czuję, że wiele się nauczyłem, jednocześnie uświadomiłem sobie jak wiele nauki jest jeszcze przede mną. Cieszy mnie to bardzo. Po kursie dokładnie wiem, w jaką stronę podążać.
.

Łukasz Kisicki
Junior Front-end Developer - BetterSolutions

quote
Ilość wiedzy, którą starano się nam przekazać podczas kursu przerosła moje oczekiwania. Różnorodność tematów, zaangażowanie pomocnych trenerów, specjalistów w swoich dziedzinach - to wszystko sprawiło, że nabrałam pewności co do kierunku, w którym chcę poprowadzić swoją ścieżkę zawodową.
.

Gabriela Król
Junior Front-end Developer - DeSmart

quote
Profesjonalni trenerzy, odpowiednio dobrany program oraz super atmosfera - tak w skrócie można opisać iSA. Kurs w Akademii otworzył przede mną drogę do pracy w branży IT. Dzisiaj pracuję w firmie będącej partnerem Infoshare Academy.
.

Krystian Konkol
IBM BPM Developer - IBPM S.A.

quote
Najlepszy kurs dla Front-end Developera, jaki mogłem sobie wymarzyć. Dużo technologii, mnóstwo narzędzi, bardzo pomocni trenerzy, którzy odpisują nawet w godzinach wieczornych. Do tego ciekawe projekty prowadzone w Scrum-ie i przemiła atmosfera. Polecam wszystkim, którzy chcą zacząć pracę z programowaniem na poważnie, a także osobom mającym już jakieś podstawy z HTML, CSS i JavaScript, ale chcą się nauczyć o wiele więcej i zostać profesjonalnym Front-end Developerem :)
.

Marcin Bogucki
Junior Front-end Developer - LPP

quote
.

Katarzyna Kałduńska
IBM BPM Junior Developer - IBPM S.A.

Udział w Akademii pozwolił mi znaleźć pierwszą poważną pracę w IT, nauczył mnie pracy w zespole oraz dał dużo praktycznej programistycznej wiedzy w dziedzinie front-endu. Polecam każdemu, kto chce zostać programistą, ale nie wie, jak samemu zacząć.
quote
.

Sebastian Kreft
Full Stack Developer Apprentice - AirHelp

Pod względem zdobytych umiejętności kurs przerósł moje oczekiwania. Samodzielnie do takiego poziomu zapewne dochodziłbym miesiącami. Z pewnością poleciłbym kurs wszystkim, którzy w bardzo krótkim czasie chcą poznać nowe technologie i umieć z nich skorzystać w realnym projekcie. Trzeba jednak zaznaczyć, że takie efekty można osiągnąć przy bardzo dużym zaangażowaniu w kurs, pracując również poza godzinami trwania zajęć.
quote
.

Piotr Szefler
Junior Developer - IBPM S.A.

Dzięki infoShare Academy zrealizowałem swoje marzenie o wkroczeniu na nową drogę zawodową. Kurs Junior Front-end Developer okazał się świetnym wyborem. Nauka była naprawdę bardzo intensywna, a przy tym przebiegała w fantastycznej atmosferze. Przydało się też fachowe wsparcie HR. W ciągu miesiąca od zakończenia kursu dostałem pracę. Krótko mówiąc: polecam! :)